Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 265 95,3%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,7%

  • Ukupno glasača
    278
1346 na liniji 85


3070 sa linije 85

3091 sa linije 85


3130 sa linije 95

3170 sa linije 96


3172 sa linije 95


3198 na liniji 105L

 
Videh ga pre neki dan, nisam imao vremena da prelazim ulicu da napravim jos koju fotku... U glavnom sluzi za prevoz djaka :D
82d8dfce98e8d79d70fd9994f0a4142a.jpg


Sent from my SM-A530F using Tapatalk
 
Ima li neko info zasto se svi busvi farbaju u crveno kada se isti ti crveni busevi brendiraju folijom ?
Razumem da nemaju para pa je svaki prihod plus. Ali sto ga farbas...
 
a meni je to potpuno nelogicno, oduvek mi je zuta boja asocijacija na buseve, zove se zuta a ne crvenea traka, oni americki skolski su zuti...
 
Upravo se vozim u novom busu #3254 na 307 i pitam se da li je realno da u novom busu sad radi grejanje
 
Kruuki, koji je to autobus na slici?

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=534027#p534027:1igfn8ue je napisao(la):
nekianonimnilik » Uto Apr 24, 2018 8:10 pm[/url]":1igfn8ue]a meni je to potpuno nelogicno, oduvek mi je zuta boja asocijacija na buseve, zove se zuta a ne crvenea traka, oni americki skolski su zuti...
Sva vozila GSP su bila crveno-bela jedno 20 godina negde od sredine 80ih pa sve do sredine 2000ih kad je DS odlučio da autobuse prešalta na žutu uniformu koja je, gle čuda, nosila boje njihove stranke. A crveno-bela šema je bila i pre u GSPu, od 1930ih pa sve do 1950ih. Tako da gledano istorijski, ta crveno-bela kolor šema zapravo i ima najduži ''staž'' u istoriji GSPa u odnosu na sve druge.

Meni autobusi u žutoj šemi nisu bili toliko loši, ali su mi trolejbusi u onoj bundevarskoj narandžastoj bili odvratni. Plus, bilo je nekako debilno, tri vrste vozila, tri različite šeme na papiru, 25 različitih varijacija u praksi. Ova crvena mi mnogo lepše deluje. I manje je prostora za za'eb i ''umetničke interpretacije''. :D Mada Solarisi jesu izgledali jako lepo i u svojoj izvornoj žutoj. Ali bože moj, nije sve u GSPu Solaris.

Armatura":1igfn8ue je napisao(la):
Ima li neko info zasto se svi busvi farbaju u crveno kada se isti ti crveni busevi brendiraju folijom ?
Razumem da nemaju para pa je svaki prihod plus. Ali sto ga farbas...

Pa ideja je da se sva vozila prebace u crveno-belu kolor šemu. Sad to što će neka nositi folije neko vreme ne znači da treba da ostanu u starim bojama. Nosiće foliju 2 meseca, onda će posle da se vrati na staro.
E sad ako pričaš o tome da je bolje stavljati reklame na vozila sa starom šemom koja tek treba da se farbaju, umesto na nova tek ofarbana pa da se to posle skida i kruni... onda si potpuno u pravu. Ali kako da ti kažem, logika i rezon kojim se vodimo ti, ja i većina drugih ljudi, i logika i rezon koji se praktikuju u GSPu imaju jako malo dodirnih tačaka. :D
 
@Vinca307

I u zemunskim grejanje radi isto(IK218M i zuti i crveni), do juce je radilo i u Solarisima sa Nbgd :lol: Razlika je samo sto se zimi grejanje u zemunskim busevima nije osetilo, a sad je bas uzas. Valjda mora rucno da se gasi pa je u tome problem. Sredice oni to ubrzo.. bar se nadam da hoce
 
Iskreno nemam pojma,vidim samo da prevozi decu video sam ga par puta mislim cak da je tu svaki dan u isto vreme oko 15h . .

Sent from my SM-A530F using Tapatalk
 
Žuti bus sa slike bi trebalo da je Setra 315NF, ako se ne varam.

Što se grejanja tiče, trebalo bi samo zatvoriti slavine koliko znam. Svi oni imaju, osim preko klime, i grejanje preko radijatora, a pretpostavljam da slavine ostavljaju otvorenim zbog relativno niskih jutarnjih temperatura.
Odnosi se i na M seriju, i na Solarise. Meni kao putniku ne treba grejanje ni u jutarnjim časovima uz ove temperature, al pretpostavljam da vozačima baš i nije prijatno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=534036#p534036:3n18jvtn je napisao(la):
Vinča307 » 24 Апр 2018 07:49 pm[/url]":3n18jvtn]Upravo se vozim u novom busu #3254 na 307 i pitam se da li je realno da u novom busu sad radi grejanje
Како му ради грејање кад је данас на 302 возио са упаљеном климом?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=534093#p534093:3cew8fme je napisao(la):
Somi303 » Uto Apr 24, 2018 11:51 pm[/url]":3cew8fme]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=534036#p534036:3cew8fme je napisao(la):
Vinča307 » 24 Апр 2018 07:49 pm[/url]":3cew8fme]Upravo se vozim u novom busu #3254 na 307 i pitam se da li je realno da u novom busu sad radi grejanje
Како му ради грејање кад је данас на 302 возио са упаљеном климом?
Sto posto sam siguran da je radilo grejanje iz onog radijatora na sredini busa
 
Radijatori mogu biti vreli nezavisno od klime. Primetio sam i ja to par puta. Kao što već napisah, mora se zatvoriti ventil, odnosno dotok tople vode ili rashladne tečnosti u sistem. Slavine se nalaze u motornom prostoru koliko se sećam.
 
@Kesha

Ja sam i mislio na grejanje iz radijatora. Radi istim intenzitetom kao i zimi samo sto se sad oseca da radi za razliku od zimskog perioda kad se uopste nije primecivalo grejanje.
 
Sad kad su spoljne temperature visoke, normalno je da ćeš mnogo više osetiti vrelinu radijatora :) Sad i motori lako dostižu radnu temperaturu, a neki je nažalost i prestižu da tako kažem. Sami radijatori i nisu dovoljni, barem kod gradskih autobusa, da adekvatno zagreju putnički prostor zimi, pogotovu kad temperature padnu ispod nule, a tome kumuju i moderni turbo dizel motori visoke energetske efikasnosti. Zato je tu i klima, a i grejači u zavisnosti od opreme autobusa :wink:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=534027#p534027:hh7ln468 je napisao(la):
nekianonimnilik » Уто Апр 24, 2018 8:10 pm[/url]":hh7ln468]a meni je to potpuno nelogicno, oduvek mi je zuta boja asocijacija na buseve, zove se zuta a ne crvenea traka, oni americki skolski su zuti...

Жута као обавезна боја је углавном повезана за школски аутобус. Градски аутобуси могу бити и рози, љубичасти, дречаво зелени итд. :)
 
Kod naših vozila kruženje vode kroz radijatore je popularno u letnjim periodima da ne bi prokuvali. Inače, problematika tih radijatora je što mora ručno da se zavrće, a dosta vozača niti zna niti ih zanima, dok o održavanju nema smisla polemisati da će to rešavati...

Poslato sa Huawei Honor 9 uz pomoć Tapatoka
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=534036#p534036:w8si2a58 je napisao(la):
Vinča307 » Uto Apr 24, 2018 8:49 pm[/url]":w8si2a58]Upravo se vozim u novom busu #3254 na 307 i pitam se da li je realno da u novom busu sad radi grejanje
To sam i ja pitao Gsp u prijavi. Isti slucaj, linija 305.
Onda nadjoh neke tekstove u Blicu od prosle godine kako to mora da se iskljuci na kanalu a za neka vozila nece ni biti iskljucivano zbog pregrevanja. Ej, Amerikanci otisli '69 na mesec, u Srbiji 2018 grejanje mora da se ugasi na kanalu. Ili to da grejanje mora da radi i leti, pa Somalija nam nije ravna.
 
Šta imate da kažete o katastrofalnom stanju Gsp-a i tome što više niko neće da vozi autobuse i da li delite mišljenje samnom da je Gsp na žalost pred gašenjem.
 
Jedan vozac mi je rekao da je 50ak njegovih kolega napustilo GSP i otislo da vozi u Sloveniji ili Nemackoj za samo par meseci, i da ocekuje da ce se taj broj veoma brzo povecati nazalost. GSP ce iscrpljivati dokle god budu mogli. Kad vise ne bude nikako islo, situacija ce se popraviti. U pogonu Zemun je totalno rasulo... pre neki dan sam video 6 pokvarenih autobusa njihovih, tokom samo jedne voznje busom... A svakodnevno ih vidjam po nekoliko pored puta ili u stanici kako cekaju kombi servis. Cak sam video i dva puta ove nedelje da ih vuku iz Batajnice.. Dokle ce ici ovako, videcemo vrlo brzo. A i vozaci voze buseve koji se jedva kotrljaju. Nikad manje plate, losije odrzavanje, ne samo autobusa nego i puteva.
 
Vrh