Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 257 95,2%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,8%

  • Ukupno glasača
    270
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=391452#p391452:2c8s6kmv je napisao(la):
Дошљак » Sun Jun 12, 2016 8:09 am[/url]":2c8s6kmv]Има ли живих Ик-203 и на којим линијама саобраћају?
Od IK203 je zivo 322, 1109 i 990. S tim sto je 990 na Dorcolu, navodno ceka remont. 322 je remontovan pre 5 godina, retko kad se vide 322 i 1109 na ulici...
Vinogradi, 1119 je rashodovan IK166, mislim da je 2004te ili 2005te godine rashodovan.
 
Ok hvala na informaciji,mada sam bio ubedjen da je on bio u ovoj seriji gde je 1111.Ako 990 ceka remont,ne znam da li se vraca u Karaburmu ili ce i njega na pozajmicu da salju.
 
Pitanje je da li ce 990 docekati remont, jer ne znaju ni oni u GSPu da li se isplati remontovati autobus star 15ak godina... Po meni je to bacanje para, neka radi dok moze, posle Inos i cao. Generalno bi trebalo gledati da se remontuju svi ovi IK201 iz 2002.godina da bude minimalna granica, bar da u sihti rade, ove IK103 i 201 iz 2000 i 2001 godine iseci i cao, jer su previse truli, krivi su k'o kec onaj nesrecni iz Kosmaja i treba gledati sto pre kada crknu da ih rashoduju. Ali posto u GSPu ima viska administracije, da na godisnjem nivou mozes bar 20 novih solo autobusa kupovati godisnje, onda je jasno k'o dan zasto se neke stvari desavaju...
 
Kad vidim onog Kosmajca gar.br.204,mislim da radi na 38-ci,sve mi je jasno ko dan.I Solarisi vise nisu tako mladi,dosli su u drugoj polovini 2013 godine,tako da bi trebalo u toj situaciji vise buseva da se remontuje.Vidim da je dosta Connecto buseva remontovano,malo je bolja situacija,ali generalno fali buseva,pogotovo solo buseva.Receno je da prva sledeca isporuka stize u Pogon Zemun-10 autobusa,to je generalno nista,ali kad bi bar do septembra stigao neki znacajniji kontigent remontovanih autobusa,to bi bio bar neki pomak.
 
#96 данас у Заклопачи, пар сати након овог снимка линија је скраћена до Стрњика
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=gA1Iwi-Ex3E[/youtube]
 
Kako vam skracuju liniju uskoro nece ni skretati za zaklopacu strasno na sta to lici kad blokirate put
 
Скрене у Заклопачу у рикверц и враћа се на Устаничку
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=WRd3d5uvWj0[/youtube]
Да не радим сутра ни један једини камион више не би прошао кроз Заклопачу, надам се да ће неко други организовати нешто.
 
Да, стане на станицу 302 и врати се уназад. Санација је почела и сва оштећења су поправљена сем овог на првом снимку. Где год је пут утонуо ископано је метар у дубину и урађена је нова подлога. Претпостављам да сад чекају да камиону престану да пролазе па ће урадити асфалт.
 
Auuu, pa tu do okretnice ima par kilometara...
Hvala Bogu pa se neko setio da sredi ono, zlo. Neka stave i zabranu za preko 7.5t...
 
Сад буквално нема разлога да се ово ради јер ако су возили до данас, зашто не би и даље?
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=83bL_GSeh2k[/youtube]
Не знам колико видите на снимку, пут је раван само на појединим деоницама нема асфалт веч подлогу која иде пре асфалта.
 
Au ovo me podseca kao neki holivudski blokbaster u Iraku i Avganistanu...tipa pad crnog jastreba tako te scene
 
Буквално, све у појасу од 15 метара од улице је прекривено прашином, као у пустињи :D
 
Pre jedno par godina, kada su zatvorili nadvožnjak u Bataji, pa se moralo direktno kroz naselje, pa ka Banovcima da bi se izašlo na autoput dalje ka NS, desilo se da je ta deonica uništena teretnjacima, bile su rupe prečnika po 2m, mesec i nešto je trajala agonija gde se deonica od 3,4km vozila nekih desetak minuta, BG put i Srem put nisu hteli da rade, jer je van nadležnosti, tehnički ničija zemlja. Sve to je trajalo do momenta, dok se neki austrijanac nije za*ebo i sa glanc novom mečkom noću uleteo u te rupe, nije znao čovek, te je od udarca u rupu probio dno prtljažnika (gepeka) i stvari su mu se razletele po putu. Ujutru u pola 7 na terenu su bile ekipe BG puta i Srem puta, do popodne je urađen komplet novi asfalt. Da se to nije desilo mogli su ljudi na glavi dubiti, zatvarati, ništa se postiglo ne bi.
Put od petlje Vrčin do Smederevca je nešto nalik na tu situaciju, s' tim što je ovde dosta problematičan i sam teren, a i dosta je duža deonica. Svakako rešenje nije ukidanje prevoza, nije narod kriv što je neko nesposoban dozvolio takvo stanje.
 
Реално гледано, ово би имало смисла да је урађено пре месец дана. Само не видим разлог да се линија сада скрати када су улегнућа испеглана. Нема смисла да нешто трпиш толико дуго и када се проблем делимично реши ти реагујеш тад. А са друге стране, бољи аутобуси се уништавају по улегнућима од клизишта, шахтовима и осталим специјалитетима наших путарских предузећа па се линије не крате.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Ja mislio ti prvi u redu proveo protest
Neka vam urade i kanalizaciju usput
 
Потезање пиштоља, разбијена шоферка на камиону, интервентна и претње због пројекта од "националног сначаја" су резултат протеста. ДЈП пушта 303 до Врчина чим се пут санира, а радови су тренутно стигли 30м од смедеревца, тако да се надам да је од сутра на старој траси. До тад, мало позирања 8)
Икарбус ИК103Ф #105 by Somi303, on Flickr
Икарбус ИК103Ф #105 by Somi303, on Flickr
 
Kako ta blokada nije dospjela u novine ni na net
Jel ko dobio ko kakvu prijavu cuj projekat od nacjonalnog znacaja sa pretrpanim kamionima
Fotka je za nevjerovati sredjeno stajaliste stubic na mjestu bus se sija
Jos samo da je oznaka bus na kolovozu kako treba 9/10
 
Vrh