Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 247 95,0%
  • BMC

    Glasovi: 13 5,0%

  • Ukupno glasača
    260
ja taman pomislih da su vozila za Transprodukt to su njihove boje ali fotomontaza je 99%
 
Kao sto sam napisao u pitanju je montaza pise i na sajtu sa koga je fotografija.
 
U Solarisu 3083 radi klima samo tako, cak kad nije na suncu bus bude malo i hladno :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zdravo

Prijatelji treba mi pomoć - neke organizacije u Bugarskoj se sada trudimo da promenimo zastarali zakon koji reguliše BUS trake koje su sada vrlo restriktivne. Ima li Srbija takva regulacija? Gde mogu da nađem vaš zakon koji to regulira? Ima li neka pravila koja su vam znana (jer u Bugarskoj recimo mora bili ulica min. 3 trake u smeru i 60 vozila gradskog transporta u smeru)? Koliko kilometara žutih traka ima Beograd?

Hvala vam i svaka informacija je vrlo dobrodošla i koristna. Pozdrav!
 
jedna prelepa vest
mica14":32vm4t29 je napisao(la):
Evo jedne lepe vesti: 401 je ponovo živ. Video sam ga danas oko 16 časova na liniji 45 u Zemunu.
izvor http://www.gspbeograd.net/viewtopic.php ... start=1210

Ziveo pogon Zemun nadam se da ce sve N serije da popravi pa da ih gledamo ponovo na ulice ima linije kojima bi N serija jako lepo sluzila na 605 bas fali neka N serija
 
i ne samo N seriju nego i M serije i ostale serije bas sam se uzeleo GB1381
 
Andrej pogledacu ti sutra propise ako u medjuvremenu neko ne odgovori .
Problem u bg sa zutim trakama sto ne idu duz cjele trase neke linije vec parcjalno na sajtu www.imamoplan.com
Kao i ovdje na forumu imas temu sa predlozima trasa za zute trake .
Gledajte da se izborite da zuta traka pokriva sto vise i da bude samo za autobus i trolejbuse
 
Andrej_LJ":1g6erqf8 je napisao(la):
Zdravo

Prijatelji treba mi pomoć - neke organizacije u Bugarskoj se sada trudimo da promenimo zastarali zakon koji reguliše BUS trake koje su sada vrlo restriktivne. Ima li Srbija takva regulacija? Gde mogu da nađem vaš zakon koji to regulira? Ima li neka pravila koja su vam znana (jer u Bugarskoj recimo mora bili ulica min. 3 trake u smeru i 60 vozila gradskog transporta u smeru)? Koliko kilometara žutih traka ima Beograd?

Hvala vam i svaka informacija je vrlo dobrodošla i koristna. Pozdrav!

Андреј, на брзину за сад само оволико, погледаћу још не неким местима, поготово "градски Секретаријат за саобраћај".

http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=1284839

"Закон о безбедности саобраћаја на путевима", има члан о жутим тракама, мислим да је члан 66 :D
http://www.mup.gov.rs/cms/resursi.nsf/Z ... tevima.pdf

Казна за вожњу и заустављање у жутој траци:
 чл. 66. – Нова места на којима возач не сме да заустави и паркира возило (5.000 динара):
o физички одвојене коловозне траке,
o трака за укључивање,
o зауставна трака,
o жута трака и трамвајска баштица,
o резервисана паркинг места и
o на површини на којој је забрањен саобраћај.
http://www.mup.gov.rs/cms_cir/sadrzaj.nsf/novi-ZOBS.h
 
Nakupio sam godinama dosta ovih tabli, neke sam i sam odštampao, pa sam od petka počeo da ih delim, podeljeno je oko pedesetak komada po terminusima, pošto sam dobio informaciju da nemaju dovoljan broj tabli... Bar mali doprinos za bolje obeležavanje vozila...
 
@becks89
Juče su prvi put viđeni autobusi sa papirima koje sam odštampao pre par nedelja, za Lastu. Jednu sam fotografiju već kačio ovde, ovo je druga, dosta sam ih odradio ali sam mislio da ih niko neće koristiti, i jako mi je drago što ih koriste. Sve sam ih upakovao u najlonske omote (vidi se na prethodnoj fotografiji), tako da mogu da traju.
IMG_20150419_171822.jpg


Evo primer kako može lepo da se uradi u PDF-u, za štampanje na A4 papiru, sve potrebne informacije:

LINIJA 581

LINIJA 860E

LINIJA 470A
 
Ovakve manijake bi streljao za primer!!!
http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/560101 ... ka-i-cerka
KARAMBOL KOD SAJMA Probio zaštitnu ogradu i zakucao se u autobus, lakše povređene majka i ćerka

U udesu kod Beogradskog sajma večeras oko 19.30 sati povređene su najmanje tri osobe, kada je automobil iz pravca Čukarice probio zaštitnu ogradu, a potom se zakucao u autobus na liniji 92 na autobuskoj stanici i od siline udara se prevrnuo na krov.
615545_fullsizerender3_f.jpg


Automobil mini kuper iz pravca Čukarice ka gradu udario je velikom brzinom u zaštitnu ogradu, visoku oko dva metra, srušio je i uleteo na autobusku stanicu na Sajmu sa suprotne strane, udarivši pritom u autobus.
Očevici kažu da je sreća u nesreći da je automobil udario u autobus na liniji 92, jer da ga nije tako zaustavio pokosio bi ljude na stanici!
Kako se automobil prevrtao, tako su delovi otpadali sa njega, i jedan je pogodio devojčicu u nogu dok je sa majkom čekala autobus. Lakše povređenu devojčicu i njenu majku, koja je ugruvana od udara delova automobila, Hitna pomoć prevezla je u Urgentni centar, javljaju reporteri "Blica" sa Sajma.
Očevici pričaju da je vozač automobila, mladić od oko 25 godina, izašao sam iz automobila na kojima nije bilo registarskih oznaka i da je bio potpuno krvav. Povređenog vozača je, kako saznajemo na licu mesta, u bolnicu odvezao jedan od vozača koji je naišao svojim privatnim automobilom.

Policija je obavila uviđaj, automobil koji je učestvovao u nezgodi odneo je pauk, autobus na liniji 92 takođe je odvezen, pa je saobraćaj normalizovan.
 
A evo i jedne sasvim obične situacije, ispomoć kosmajcima, Zemunac na 401 :) U Pinosavi :)


 
Ikarbus IK-103, garažni broj 289 danas u Zucu :) Ovim sam i zvanično obišao sve linije sa poteza 400, zahvaljujući našim prijateljima Kosmajcima :D Šomi spremi se, potez 300 je sledeći :D












 
Neobično da električari lome taster kako bi zamenili sijalicu ili kontrolnu lampu. :bash:
 
Јел зна неко где могу на интернету да нађем нацрте за Икарбусове моделе? Нема нигде где сам тражио
 
SRBO":39rb3h8w je napisao(la):
Јел зна неко где могу на интернету да нађем нацрте за Икарбусове моделе? Нема нигде где сам тражио


Ако ти није мрско и тешко, претражи овде у интернет архиви, ево странице Икарбуса из 2001. где је на сајту и даље нацрт ИК-103 са Флорида фаровима. Е сад проблем је што многе слике са сајта нису архивиране, па погледај по различитим годинама и месецима када је архивирано.

https://web.archive.org/web/20011230162 ... hpodac.htm
 
Nakon prekomande na 401,402,403, tj. nakon Pinosave, Belog Potoka i Zuca, stiže zemunska mašina i na Glumčevo brdo!!!
Ponovo 289, ovog puta lokacija je terminus Glumčevo brdo, p.s. moli se Eukaliptus da obrati pažnju na displej! :D Pozdrav!
DSC_6711_zps9xmbzorx.jpg


DSC_6715_zpsqdttebsr.jpg
 
Кад веће неће сам ГСП, онда ће Соларис :vops:
Технички директор генералног заступника Солариса у Србији уручио је симболичне награде возачима који су највише штедели кочионе плочице (плочице мењане на 155.000 уместо на 60.000 - 70.000). Више о томе на 4 страни гсп новина --> http://gsp.rs/novine/Novine GSP mart-april 2015 za sajt.pdf
 
Ide u prilog 3018 je sto je pola radnog veka i vise, proveo na sihti + 3 smeni na 17.
 
Vrh