Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 246 95,0%
  • BMC

    Glasovi: 13 5,0%

  • Ukupno glasača
    259
Ponavljam, nisam rekao da će sledeća nabavka biti 2027., već će tad biti garantovano. S obzirom da se 2027. u Srbiji održava međunarodna manifestacija (u ovom slučaju Expo), moraćemo nečime da se pohvalimo pred celim svetom. Isto tako su pre 15 godina za Univerzijadu kupili N seriju (za koju kažu da iako nisu dobri autobusi, bili su tad novi što je bilo dovoljno da se pohvalimo), te su mi po tome rekli i da će 2027. biti nabavke.
 
Замолио бих без баба тетка информација на форуму. Гарантовано може и да не буде.
To nije nikakva baba tetka informacija, evo ja ti kažem da će garantovano biti. Pa veliki ovde najavljuje za tu 2027. da ćemo hodati po oblacima, a kamo li kupovinu novih vozila za javni prevoz.
 
IK112M #3253 & Higer #3380, Terminus Ustanička.
IMG_20230824_154956.jpg
 
Jutros prazan Higer sa 75 na displeju ide na ZV na uključenje. Zemun na 75?
 
Video si verovatno 3406 koji je sinoć bio na 75N. Higeri nemaju 75N na displayu, te stavljaju 75
 
Moguće. Mada je išao iz Nikole Tesle ka Zelenom vencu, a bilo je skoro 6.
 
Susret sa losim stranim vozacima GSP-a koij ne znaju da voze, ne znaju grad, ne znaju jezik.

Samo jos jedan znak totalnog pada nivoa svih javnih usluga u Srbiji.
 
Ništa bez dizela i njihovog raskošnog obrtnog momenta.
Pre negde sam se vozio u okolini Užica gasnim nanom i vožnja me na jednoj uzbrdici podsetila na penjanje, bolje reći puzanje, sanosima.
I dok konekto bez obzira na menjač, tuda izleti sa oko 60, man ne može da pređe 35-40, i to ako je klima isključena.
 
Боље да није узео ништа у том случају.

Послато са M2102J20SG помоћу Тапатока
 
Evo jedan vrlo lak metod da sam dobiješ odgovor na svoje pitanje..
Poslednji BMC na gas je 3633 a prvi Solaris je 3000.. To mu dodje 634 autobusa.. I dok oduzmes neke koji ne rade(manji i veći kvarovi) , koji su rashodovani itd brojka sigurno nije ispod 500..
Pritom je to računica samo od 2013te godine pa na vamo..
Na to dodaj još Japance, Konekte, par Ik201, solo i zglobu N seriju, Ik218, 218M(2013)..
Odgovor je zapravo vrlo lak
 
Sudeći po aplikaciji, Kosmaj najverovatnije od danas preuzeo 105. Aplikacija prikazuje da su na liniji 184 i jutros mislim da je bio 197 ili 198.
 
I, šta bi sa promenama na 601 i ostalim 6** linijama?
Zar nisu svi ovde pričali da kreću privatnici od septembra?
 
Poslednji bus koji je Srboauto ofarbao pre nego sto je izbio pozar u njihovim halama je upravo ovaj, #3288.
Od sad ce biti prepoznatljiv po krem borduri iznad displeja(ostatak te serije je iz fabrike izasao sa crnom bordurom iznad displeja). Skidanje folije od reklama je ostavilo velike posledice na njegovu karoseriju i oplatu, to je sad sanirano.

nPltUqM.jpg


ezxuJSj.jpg


LeHjmyS.jpg


kDrV077.jpg
 
Vrh