Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 267 95,4%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,6%

  • Ukupno glasača
    280
Biće ih svuda, velika je ovo nabavka bila. Još da ima ko da ih vozi...

Šta mislite, je l tačno to što se priča da će sledeće godine nabaviti 100 zglobnih? Samo sam na tu informaciju naleteo, ništa drugo (tipa ko je proizvođač) nisam mogao da nađem.

Često se vozim Solarisima, malo ređe sa Ik-218M. Jedine stvari koje mi deluju bolje jeste to kako vuče i deluje kao da manje osećaju rupe od nekih Solarisa, ali to je možda zato što su noviji a Solarisi krenuli da se razdrndavaju. Baš sam video jedan u centru malopre na 27 koji mi je delovao čak i malo nakrivljeno. Neverovatno kako uništavaju najbolje autobuse koje ovaj grad poseduje.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Jedno tehničko pitanje: Sad sam u Brankovoj gledao turistički autobus sa tri osovine (produženi) kako odjednom sa brzine od oko 40 km/h naglo usporava uz buku koja liči na kombinaciju škripe metala i šrkipe guma. Kretao se brzinom od oko 40 km/h, svojom trakom, bez ikakvih konfliktnih situacija. I samo je odjednom počeo da ispušta taj zvuk, da naglo usporava i iz auspuha mu je izlazilo malo crnog dima. Vozač je na kraju postepeno zaustavio vozilo i privremeno stao tačno ispred Meka, ispred stajališta 16 ka tunelu. Bio je tu jedno pola minuta, a onda je polako opet krenuo i nastavio ka Prizrenskoj. Ali se opet čuo taj zvuk, kao da nešto u njemu zapinje.

Pita me prijatelj da nije možda u pitanju turaža. Reko ne bih rekao, jer koliko ja znam, s turažom uvek bude zavesa od dima. Ovo je bilo samo malo crnog dima iz auspuha dok je usporavao. S druge strane, nije kao ni da su točkovi kočili, jer nigde nije bilo tragova od guma na mestu gde je naglo usporio. Teško mi rečima da opušem ali dakle zvuk je delovao tako da mu nešto koči točkove, kao neko trenje metala uz zvuk trenja guma o asfalt. Al ipak, nigde tragova. Isto tako, sumnjam da bi vozač mogao da ga pokrene opet da je nešto blokiralo neki od točkova.

Prvi put sam video ovako nešto uživo. Zna li iko šta može da bude u pitanju, baš me živo zanima?
 
@Bender
Nesto slicno sam doziveo u turistickom busu na sprat bio je troosovinac marke Neoplan, koliko se secam da je tada sofer objasnjavao nekom od putnika da postoji neka blokada kada u visokom stepenu prenosa broj obrtaja padne ispod neke granice. I da onda mora skroz da zaustavi bus i krene od pocetka da salta. Mozda nisam dobro cuo ali takva neka je prica bila, ipak neko strucniji da neko tacnije obrazlozenje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=680905#p680905:p9374gz9 je napisao(la):
Рипањац 405 » 17 Nov 2019, 10:36[/url]":p9374gz9]@ Vinča307
Али је зато бања у предњем делу! 8)
Надам се да распали Мутанти коначно иду у историју! :vops: Били су, по мом мишљењу, једни од најпромашенијих аутобуса у историји ГСП-а, климактерични од самог старта.
Бар се не распадају као ИК103/112Н/218Н кршеви. И прави су као стреле.
 
И цркавају као муве... :wink: Од самог старта су знали да буду прилично непоуздани, те проблеми са јастуцима као код обичних ФАП-ова, те ово, те оно... А када изгуби ваздух, не можеш га надрукати по 5 и више минута. То су биле сцене над сценама, чим упали, одмах гас-патос... А најмаркантније код њих и ФАП-ова ми је било када током друкања ваздуха отвори врата, он се опет накриви брзом брзином. :lol:
 
ФАП-ови из 2001. су били одлични првих десет година, док су ФАП-ови из 2003. још као нови стављени у резерву због кувања. Проблеми са висином се решавају заменом вентила, тако да то није неки проблем.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=680972#p680972:12pq0v0y je napisao(la):
Daxara » Sun Nov 17, 2019 4:26 pm[/url]":12pq0v0y]Biće ih svuda, velika je ovo nabavka bila. Još da ima ko da ih vozi...

Šta mislite, je l tačno to što se priča da će sledeće godine nabaviti 100 zglobnih? Samo sam na tu informaciju naleteo, ništa drugo (tipa ko je proizvođač) nisam mogao da nađem.


Treba da otvore tender pa ko ponudi najbolje ali kako sam cuo to ce biti higeri.
 
ИК112ЛЕ 3227 и Хигер 3398 су виђени на линији 405, а ИК112М 3255 на линији 407.
 
Znaci 3998 je ocigledno redovan. Na 403 je 3428 danas. Dali neko vidja 3401 na 401? Ja sam danas video 3431,ali vec par dana 3401 ne vidjam

Послато са SM-J600FN помоћу Тапатока
 
Onda su 3398 i 3403 redovni sigurno

Послато са SM-J600FN помоћу Тапатока
 
3257 je redovan na 83.

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
ИК112М 3257 повремено виђам на потезу 400.
 
Redovan na 83

Послато са Moto E (4) Plus помоћу Тапатока
 
3105 napokon zamenio reklamu, sad reklamira Parfois sportina

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
3129 su ofarbali, fotografisao sam, ali ne znam kako da je objavim sliku
 
Због чега постоје још увек жуто плави аутобуси (соларис)? Ајде они турски МАНови поклод од Јапанаца, ваљда је било требовање да остану жути, али соларис зашто?
 
Zato što treba određeno vreme da autobus bude van saobraćaja da bi se ofarbao, a to je teško izvesti na brzinu jer nemaju i ovako dovoljno zglobnih autobusa.

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
Vrh