Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 267 95,4%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,6%

  • Ukupno glasača
    280
Bas me interesuje dal ce posle incidenta na Avalskom nesto da promene u korist naroda

Послато са SM-J600FN помоћу Тапатока
 
vlada107":2m857vvt je napisao(la):
Bas me interesuje dal ce posle incidenta na Avalskom nesto da promene u korist naroda

Послато са SM-J600FN помоћу Тапатока
Čini mi se da radi opet Higer na 405, vidim niskopodni autobus na 405, a mislim da 506 ne radi u 9 ujutru.

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=680334#p680334:12pj6v7q je napisao(la):
branik » 15 Нов 2019, 07:38[/url]":12pj6v7q]Juče Avalski, danas Smederevski, D. Tucovića....
Može to, a samo neko treba da počne i dovoljno da popiž(z)di.

џаба све то, када ће ови опет да победе на изборима, јер им је конкуренција скуп малоумних дебила
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=680353#p680353:3o5nh6mr je napisao(la):
Vinča307 » 15 Нов 2019, 09:20[/url]":3o5nh6mr]Evo 3441 na 307. I da pitam nekog samo kako da okačim sliku preko Flickra, a da se odmah vidi na forumu, da ne morate da kliknete na link.
https://www.flickr.com/photos/185405291 ... ed-public/

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
Кликнеш ИМГ у пуном прегледу и унутар тога налепиш линк.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=680350#p680350:1bdshqko je napisao(la):
Vinča307 » Pet Nov 15, 2019 9:55 am[/url]":1bdshqko]
vlada107":1bdshqko je napisao(la):
Bas me interesuje dal ce posle incidenta na Avalskom nesto da promene u korist naroda

Послато са SM-J600FN помоћу Тапатока
Čini mi se da radi opet Higer na 405, vidim niskopodni autobus na 405, a mislim da 506 ne radi u 9 ujutru.

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
Bojim se da i taj jedan Higer i ako su ga stavili nista bitno nece promeniti po meni na 405 bi morala da rade bar 4 ispravna i novija busa da bi se nesto promenilo.Opet ce se desavati iste stvari od 9 buseva na linij najnormalnij je gb.506 ostalo su sve mutanti koji ispadaju svaki dan.
Od dolaska ik103f ni jedan nov busnije dosao na liniju bas bih voleo da znam pravi razlog tog izivljava nad mojim sugradjanima.
 
Vozači i nisu baš oduševljeni sa Higerima. Evo čujem od jednog da je vozio Higera na 22A, hteo je da ga pošalje za garažu zato što mu nije radilo grejanje, ali su ga molili da ne isključi jer kažu da mora da Higer da ide na 22A. Kaže da mu se sviđa kočnica i što je tih, ali da ovako nije nešto.
A evo ga 3441 na 307.
IMG_20191115_090026_BURST17 by Nemanja Jovanović, on Flickr
Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
Ova karoserija mi nešto ne uliva poverenje, naročito varovi. Na oko ružni i ne kvalitetni.





 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=680440#p680440:11r045v6 je napisao(la):
Vinča307 » 15 Нов 2019, 12:45[/url]":11r045v6]Vozači i nisu baš oduševljeni sa Higerima. Evo čujem od jednog da je vozio Higera na 22A, hteo je da ga pošalje za garažu zato što mu nije radilo grejanje, ali su ga molili da ne isključi jer kažu da mora da Higer da ide na 22A. Kaže da mu se sviđa kočnica i što je tih, ali da ovako nije nešto.
A evo ga 3441 na 307.

то грејање морају да среде до зиме. а како вуче, шта кажу?
 
Јутрос сам се возио у #3403 на 405, а данас и у #3415 на 408 и хајде да их мало прокоментаришем. Прво, како бисмо избегли неспоразуме, молим вас да све пажљиво прочитате.
Сама нова возила свакако ће допринети повећању квалитета јавног превоза, посебно у приградским насељима, тако да је са те стране то ипак велики плус. Похвално је што нису много растрешени, али опет завршна обрада је морала да буде далеко боља. Види се да у возилу доминирају јефтини материјали, прилично непријатни на додир, уз непријатан мирис попут оног у ЛиАЗ-има 5292 код приватника (Тамнава, Кошава, Кнежевић...). Не знам да ли је још неко осим мене мало гледао оне огромне отворе за климу у ноћним условима, тачно се види како кроз њих сија неко светло, а при том осветљењу види се снопље неких каблова и чуда... Боље да су ставили ситније отворе, као у Темзама на пример, бар не би било упадљиво.
Све у свему, на скали од 1 до 5 - мршава тројка за Кинезе. Допринеће они побољшању, али морали су Кинези далеко више труда да уложе.
 
Kažu da vuče dobro i uverio sam se u to jer sam se vozio sa 3441 uz Miloša Obrenovića u Vinči i lagano izvlači kao Ik 112M. A zaboravio sam da kažem da je taj vozač rekao i da je probao da krene sa otvorenim vratima i da nikako ne može da krene dok se vrsta skroz ne zatvore što znači da mu nisu skidali blokadu. Al vidim da na ovom autobusu ne rade kamere. Svi ljudi su oduševljeno gledali u novi autobus, a kada sam im pričao da će doći nova vozila, nisu mi verovali.

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
Ne znam baš da li iko namerno skida blokadu. Dok ne dodje do kvara vrata radice tako, ako posle ne budu znali da reše problem onda super. U Zemunu povade osigurače i stave umesto nekih koji su riknuli pa posle za blokadu ne vrate nove..A i nisu ludi da na novom vozilu već nesto menjaju..
 
A pitam se kako je M serija od prvog dana mogla da krene sa otvorenim vratima, a svuda je pisalo da imaju blokadu

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
Па требало би да су и М и ЛЕ фабрички имали блокаду, колико знам. Знате и сами да ни први 218М из 2013. нису могли да крену док им се не затворе врата или ако неко стоји у њиховој зони. Онда би логичан одговор био - двоструки аршини ГСП-а при одржавању возила различитих марки. Увек су имали релативно маћехински однос према Икарбусима, што старијим, што новијим, небитно од погона.
 
Рипањац 405":17783n0k je napisao(la):
Па требало би да су и М и ЛЕ фабрички имали блокаду, колико знам. Знате и сами да ни први 218М из 2013. нису могли да крену док им се не затворе врата или ако неко стоји у њиховој зони. Онда би логичан одговор био - двоструки аршини ГСП-а при одржавању возила различитих марки. Увек су имали релативно маћехински однос према Икарбусима, што старијим, што новијим.
Brate ja sam čuo od drugara da su stigli ljudi iz Kine da rade u Karaburmi bar neko vreme, koji će se brinuti o autobusima. Nisam siguran koliko je ovo tačno, ali neka neko kaže ako zna nešto o ovome.

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
Prijatno je iznenađenje videti Higere na liniji 44!
de48b75450f3e16a03701508141fe5af.jpg


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Baš sam danas čuo od tog vozača na kojim linijama sve rade i spomenuo je i 44 za koju niko do sad nije rekao da ima Higera. Kaže da ih je u saobraćaju bar 50 za sad, a ne znam da li je mislio na sve pogone, ili samo na Kosmaj.

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
Polovina novembra i samo 50???
Al će biti penala i para.

Ivecov motor ide kao blesav, vuče bolje i od Man-a i od Mercedesa. Uz brdo kao da još bolje povlači.
 
Motor je fenomenalan, tih i odlično vuče. Kad si u prednjem delu bukvalno se uopšte ne čuje, a i u zadnjem delu uopšte ne smeta zvuk motora. Po meni je ovo mnogo bolja opcija od cumminsa.

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
#969 sa 16, danas na Pohorskoj :)

E8qsIco.jpg


I njemu se kao i na nekoliko drugih N serija ljutis farba..

IESZ1wd.jpg
 
Vrh