Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 264 95,3%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,7%

  • Ukupno glasača
    277
I opet ponavljam razbacujemo se za nepotrebno farbanje autobusa u situaciji kada se javni gradski prevoz raspada i gsp-om kao nosiocem istog. Tesko nama bez brojaca putnika, decijih sedista, nove kolor seme, wifi-ja i budzenih klima :bash:
 
To stoji. Mada za mene je uniformisanje GSPa (mislim i na osoblje i na vozni park) ipak akcija po važnosti za jedan stepen iznad uvođenja wi-fi, sedišta za decu, i sličnih trivijalnosti. Jer kolor šema nije samo stvar estetike, nego i odraz odnosa preduzeća prema putnicima, kao i odnos prema samom sebi. Pisao sam o tome onomad na temi o železnici. Krajnje je vreme da se GSP jednom za svagda uniformiše i time bar (još) malo dovede u red.
 
VOZAČ GSP-a koji je u autobusu fizički nasrnuo na putnicu DOBIĆE OTKAZ
Blic | 02. 11. 2017 - 13:26h

Rešena je misterija sukoba koji se pre dva dana dogodio na okretnici autobusa 56 na Petlovom brdu.
- JKP GSP „Beograd“ je istražio incident koji se desio u vozilu na liniji 56, na okretnici Petlovo brdo. Uprkos veoma agresivnom i nedoličnom ponašanju putnice i njenim fizičkim nasrtajima na praznu vozačku kabinu, uvidom u video zapis iz vozila ustanovljeno je da je vozač autobusa preterano, neprofesionalno i neprihvatljivo reagovao. Na snimku se jasno vidi da je vozač, vidno iziritiran uvredama i histerijom, putnicu snažno odgurnuo iz vozila, tako da je pala na trotoar - saopštili su iz GSP “Beograd”.

Nadležne službe odmah su reagovale.
- Pravilnikom o obavezama saobraćajnog osoblja vozačima je strogo zabranjen verbalni i fizički konflikt, kako sa putnicima, tako i sa ostalim učesnicima u saobraćaju. Nažalost, naš kolega je, umesto da zbog neprimerenog ponašanja putnice obavesti Dispečerski centar i policiju, uzvratio agresijom, te će protiv njega biti pokrenut disciplinski postupak i postupak o raskidu radnog ugovora.


U najvećem gradskom prevozniku apeluju na smirivanje situacije.
- JKP GSP „Beograd“ se izvinjava svim putnicima zbog doživljenih neprijatnosti i zahvaljuje se za strpljenje i uvažavanje tuđeg rada. Svi moramo imati na umu da u uslovima otežanog saobraćaja i redova vožnje, koji se dešavaju što zbog rekonstrukcija, što zbog nezgoda i gužvi, kod svih učesnika u saobraćaju dolazi do pojačane nervoze što može uzrokovati veoma nepredvidive i nepoželjne situacije sa dalekosežnim i tragičnim posledicama - dodali su iz GSP “Beograd”.

Blic
 
Uzeo bih usranu motku i njom premlatio majmune koji donose odluku o farbanju "novih vozila"!
Prvo, ko misli da se autobus moze kvalitetno ofarbati za 2000€ je neobavesten, ili bu**** ili zlonameran muvator koji ima licni interes.
Spominje se uniformnost?!
Kakva 'bre' uniformnost i boja, ako su ponovo poceli sa praksom da celu spoljasnjost vozila prelepljuju reklamama???
Takodje, ako su deo tramvaja crveni, a deo zeleni, mi vec nemamo uniformnost.
Dodajte tome i trolejbuse.

Kao sto igor vec napisa...
Po sistemu, "fasada drzi, a temelji klize" ulupace se u svaki od tih autobusa novac, za nesto sto ce ga fakticki degradirati ( to mogu garantovati), dok cemo i u ovu zimu uci sa celavim letnjim gumama!
Pored celavih guma, svakako ce nam WiFi koji ne radi, kompenzovati problem zaglavljivanja, ili eventualnih sletanja sa puta.
Svakako, da ce nam i pogled na klimu koja ne radi, dati snage da se lakse izborimo sa ledenom promajom, posledicom pokidanih kedera...
Stim u vezi (kederima) imacemo i puno razumevanja sto grejanje ne radi, a i zasto bi kad od 'propuha' nema sanse da se zagreje putnicki prostor!
Ali kad izadjemo zako produvani i smrznuti , pogled na sveze ofarban bus ce nam izmamiti osmeh (al za malo)....



Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Kakva 'bre' uniformnost i boja, ako su ponovo poceli sa praksom da celu spoljasnjost vozila prelepljuju reklamama???
Samo što se reklame ne lepe na sva vozila, pa se tako neće lepiti ni na svaki novi prefarbani Solaris nego tek na svaki deseti. Što znači da će 9 od 10 Solarisa koje budemo gledali izgledati isto lepo uniformno kao i ostala crveno-bela vozila. Uključujući tu i trolejbuse, koji jesu uglavnom uniformni, sem starih BKMova. Da ne ponavljam opet da nije isto ugradnja wifi i uniformisanje voznog parka... No dobro, vidim da si uključio turbo mod tako da nema veze, samo piči.
 
I ja vidim da si ubedjen da je tvoj stav jedini ispravan, pa nastavi i dalje.

Nisam ja protiv uniformnosti, ali...
Ako je jedino sto skripi u javnom prevozu u beogradu UNIFORMNOST, onda se tvoj i moj Beograd nalaze u nekim paralelnim univerzumima.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Za tih miliona evra su mogli da kupe 6 novih autobusa.
Iskreno to i nije neki broj.
Meni se licno vise svidja ova crvena sema od one DS tako da meni ova odluka i ne smeta.
 
Ako ovako nastavimo znate kada cemo imati metro NIKADA
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=488904#p488904:1ep3v3o8 je napisao(la):
spatiotecte » November 2nd, 2017, 6:33 pm[/url]":1ep3v3o8]Meni se licno vise svidja ova crvena sema od one DS tako da meni ova odluka i ne smeta.
Meni se lično više sviđa žuto - plava šema od ove SNS.
 
Зашто да боје као веома лепу физичку појаву везујемо за политичаре? Мени је естетски жуто-плава шема офрље изведена на Икарбусима, на Соларисима је пристојна пошто имамо плаве детаље и на предњој и задњој стени возила. Али ми је црвено-крем(бела) некако дража и естетски прихватљивија а и историјски је утемељена у јавном превозу Београда. Притом сличну шему користе и Беч и Праг, градови чији јавни превоз треба да нам буде узор.
 
Neka budu i ljubičasti što se mene tiče, samo neka svi budu u jednoj te istoj šemi. Tri faking decenije Beograd ne može da reši šarenilo na ulicama.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=488910#p488910:2mkrvcvc je napisao(la):
Igor » Чет Нов 02, 2017 5:42 pm[/url]":2mkrvcvc]Ako ovako nastavimo znate kada cemo imati metro NIKADA

Зато што се бавимо малим проблемима, по могућности решити што више малих проблема у граду а заборавити на проблем који би решио све те мање проблеме у годинама које би доказиле. :bash:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=488911#p488911:j81o4r1u je napisao(la):
solecar » 02 Nov 2017 05:56 pm[/url]":j81o4r1u]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=488904#p488904:j81o4r1u je napisao(la):
spatiotecte » November 2nd, 2017, 6:33 pm[/url]":j81o4r1u]Meni se licno vise svidja ova crvena sema od one DS tako da meni ova odluka i ne smeta.
Meni se lično više sviđa žuto - plava šema od ove SNS.

Moj komentar nije imao nikakvu nameru da podrzava SNS.
Ova crvena boja inace vise podseca na stare seme bojenja vozila zemalja koje su bile pod komunizmom nego na SNS. Razumeo bi tvoj komentar da se odnosio na CAFove ovako ne vidim njegovu poentu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=488960#p488960:2supd5g0 je napisao(la):
Дошљак » Чет Нов 02, 2017 8:57 pm[/url]":2supd5g0]Црвена је боја аутобуса и у Лондону.

Комуњаре!!! :mrgreen:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=488949#p488949:1obdj6rv je napisao(la):
spatiotecte » November 2nd, 2017, 9:31 pm[/url]":1obdj6rv]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=488911#p488911:1obdj6rv je napisao(la):
solecar » 02 Nov 2017 05:56 pm[/url]":1obdj6rv]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=488904#p488904:1obdj6rv je napisao(la):
spatiotecte » November 2nd, 2017, 6:33 pm[/url]":1obdj6rv]Meni se licno vise svidja ova crvena sema od one DS tako da meni ova odluka i ne smeta.
Meni se lično više sviđa žuto - plava šema od ove SNS.
Moj komentar nije imao nikakvu nameru da podrzava SNS.
Ova crvena boja inace vise podseca na stare seme bojenja vozila zemalja koje su bile pod komunizmom nego na SNS. Razumeo bi tvoj komentar da se odnosio na CAFove ovako ne vidim njegovu poentu.
Ne vidim čemu potenciranje toga da žuto plava boja ima isključivo veze sa DS - om i njihovom promocijom. Ovo se ne odnosi isključivo i jedino na tebe , nego na sve koji tako komentarišu. Crvena i bela boja su stranačke boje SNS - a , te sam zato tako i prokomentarisao.
 
Igor":16ynz7pb je napisao(la):
Ako ovako nastavimo znate kada cemo imati metro NIKADA
Ne samo da necemo imati metro, vec uskoro necemo imati ni ovakva poluispravna vozila.

@Spatiotecte
Super je to sto ti, ja ili neko kaze da 6 vozila manje vredi od uniformnosti.
Samo bojim se da oni kojima je javni prevoz jedina opcija transporta nisu saglasni.
:)

Pri tom, ostajem pri stavu da se kvalitetno farbanje jednog Solarisa ne moze uraditi za dve ipo hiljade evra.
Da bi se taj posao kvalitetno odradio neophodno bi bilo za pocetak demontirati sva stakla na vozilu koja su lepljena.
Nakon farbanja, sva ta stakla bi ponovo trebalo zalepiti (namontirati).
Sa druge strane, imali smo godine kada nisu nabavljana vozila, ali nam je sad u trenutku kada je vozni park izuzetno star i u jako losem stanju "nebitno" imamo li sest vozila vise ili manje?
Ja se sa tim ne slazem.

Ne samo zbog tih (potencijalnih) 6 vozila, vec zato sto zbog takav stav nije domacinski



Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=488969#p488969:3haox7iu je napisao(la):
laki72 » November 2nd, 2017, 10:23 pm[/url]":3haox7iu]Sa druge strane, imali smo godine kada nisu nabavljana vozila, ali nam je sad u trenutku kada je vozni park izuzetno star i u jako losem stanju "nebitno" imamo li sest vozila vise ili manje?
Ja se sa tim ne slazem.
Ne samo zbog tih (potencijalnih) 6 vozila, vec zato sto zbog takav stav nije domacinski
:kk:
 
Nevidim potrebu za demontazom stakala za rad farbanja autobusa stakla se zastite i u komoru
 
@direktor

Prvo da pozdravim tvoju odluku da se ponovo aktivni ukljucis u pisanje po temama :D

Vidis, zasticivanje ima smisla kada se radi parcijalno farbanje nekog dela usled ostecenja.
No u slucaju farbanja celog vozila (bilo ono automobil, bus ili kamion) 'prava stvar' je skidanje apsolutno svega sto je na karoseriji pa tek onda farbanje.
Samo i samo takvo farbanje je uporedivo sa farbanjem u fabrici.

E sad, da moze onako kako ti kazes? Svakako moze.
Al moze i valjkom, moze i preko branika, preko natpisa, pa i preko neskinutih nalepnica ;)

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Данас сам се возио у новом Икарбусу, који је редован на 73, и од Земуна до Блока 61 је успео да на свакој станици се задржи још по 15 секунди због проклетих трећих врата, која је возач преко посебног тастера за иста да затвара дуж путовања... Да ли је могуће то? А тек она седишта иза хармонике, стварно се некада питам, за које је услове и које типове вожње прављен тај аутобус? Претрпан седиштима, а на све то простор за стајање у истом сведен на минимум... Баш баш лоше...
 
Nisam ni ocekivao drugaciji komentar od tebe za ikarbus
Mislim da kad bi uradili redizajn i pomjesali ga sa jos 5 buseva sve ne markirani da nebi izvalio ikara
 
Јуче је сам се возио у 83ци ка граду и аутобус је код Шпанских бораца искључен са линије зато што су се покварила врата, један риџован је морао да држи једно крило првих врата како би сви путници напустили аутобус.
 
Sukob "domaćih" proizvođača! :) :D
03mlmKP.jpg
 
Vrh