Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 290 95,1%
  • BMC

    Glasovi: 15 4,9%

  • Ukupno glasača
    305
Laki bar su broj potrefili djelimicno jer je jedan ikamerc u nisu tako da je 54
 
Још два возача који не знају да аутобус има дневна светла... Овај други је у прекршају јер нема укључена кратка или дневна (ЗОБС, члан 78).

Него, не знам да ли сте чули за ово, на порталу јавних набавки се налази конкурсна доокументација за фарбање 80 аутобуса! http://portal.ujn.gov.rs/Dokumenti/Javn ... dd=1265060

Обратите пажњу на шему бојења коју прописује ГСП, а која је дата при крају конкурсне документације, страна 45.
ЈКП ГСП „Београд“ је саставни део урбаног вокабулара, тако да је императив да континуирано прати нове трендове, да се прилагођава интенцијама савременог уређења престонице и, наравно, да поштује захтеве и жеље Београђана.
С обзиром на то да надлежни градски органи и службе, у контексту великих системских промена, уводе нови модел тарифног система, нову мрежу линија и слично, са циљем унапређења квалитета превоза. У складу са опредељењем да се сва возила јавног градског превоза унифицирају, одлучено је да сви аутобуси који учествују у њему буду исте боје - црвене, а на основу анкете и жеље суграђана. Визуелно решење, односно нова колорна шема аутобуса дефинисана је и примењена на најновијем соло аутобусу ИК 113, произвођача „Икарбус“, а чија је испорука градском превознику започела у септембру.
Уважавајући наведене чињенице, Служба за медијски наступ применила је предложено решење визуелног идентитета на постојеће типове и моделе аутобуса ГСП.
Заједничко за све типове аутобуса је да су црвене основе (РАЛ 3001) са белим кровом (РАЛ 1015), логотипом и гаражним бројем у белој боји по досадашњим решењима.
Приликом дефинисања нове колорне шеме аутобуса ЈКП ГСП „Београд“ узета је у обзир разноврсност, односно бројност типова возила која су оперативна (налазе се у саобраћају), као и чињеница да ГСП у с вом возном парку има око хиљаду возила у инвентару. У циљу лакше и ефикасније реализације у пракси, током израде предлога колорне шеме, водило се рачуна да дизајнерско решење прати структуру каросерије сваког појединачног типа аутобуса.
 
Mogao bi ikarbus da konkurise za to farbanje sluzbu za mediski nastup bi rastjero na biro
 
Nego ove zglobne koje će kupiti sledeće godine, hoće li biti tender, pa da se da šansa i recimo Solarisu da
učestvuje ili će opet da se izdržava Ikarbus.
 
nece se kupovati Solaris i to je Mali jasno rekao pre neki dan prilikom preuzimanja solo autobusa ispred skupstine grada.
 
Hvala solarisu mogli bi nesto i poljaci od nas da kupe recimo 5000 fijata 500l za neku javnu sluzbu
 
5e9ca7dd40f5b64740e0e8292762aeb5.jpg


Evo i marke kamera u autobusima Hikvision cena ovih ip kamera je oko 50€ po komadu snimaju u 1080p


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=415709#p415709:1k2q7z50 je napisao(la):
profa_chb » Сре Нов 09, 2016 7:53 pm[/url]":1k2q7z50]Још два возача који не знају да аутобус има дневна светла... Овај други је у прекршају јер нема укључена кратка или дневна (ЗОБС, члан 78).

Него, не знам да ли сте чули за ово, на порталу јавних набавки се налази конкурсна доокументација за фарбање 80 аутобуса! http://portal.ujn.gov.rs/Dokumenti/Javn ... dd=1265060

Обратите пажњу на шему бојења коју прописује ГСП, а која је дата при крају конкурсне документације, страна 45.
ЈКП ГСП „Београд“ је саставни део урбаног вокабулара, тако да је императив да континуирано прати нове трендове, да се прилагођава интенцијама савременог уређења престонице и, наравно, да поштује захтеве и жеље Београђана.
С обзиром на то да надлежни градски органи и службе, у контексту великих системских промена, уводе нови модел тарифног система, нову мрежу линија и слично, са циљем унапређења квалитета превоза. У складу са опредељењем да се сва возила јавног градског превоза унифицирају, одлучено је да сви аутобуси који учествују у њему буду исте боје - црвене, а на основу анкете и жеље суграђана. Визуелно решење, односно нова колорна шема аутобуса дефинисана је и примењена на најновијем соло аутобусу ИК 113, произвођача „Икарбус“, а чија је испорука градском превознику започела у септембру.
Уважавајући наведене чињенице, Служба за медијски наступ применила је предложено решење визуелног идентитета на постојеће типове и моделе аутобуса ГСП.
Заједничко за све типове аутобуса је да су црвене основе (РАЛ 3001) са белим кровом (РАЛ 1015), логотипом и гаражним бројем у белој боји по досадашњим решењима.
Приликом дефинисања нове колорне шеме аутобуса ЈКП ГСП „Београд“ узета је у обзир разноврсност, односно бројност типова возила која су оперативна (налазе се у саобраћају), као и чињеница да ГСП у с вом возном парку има око хиљаду возила у инвентару. У циљу лакше и ефикасније реализације у пракси, током израде предлога колорне шеме, водило се рачуна да дизајнерско решење прати структуру каросерије сваког појединачног типа аутобуса.

Kaкво дизајнерско решење, до сада су углавном ишли логиком фарбај цео део у бело, и фарбај кров до лајсне у бело. Једино је онај један ИК 103 који је фарбао Икарбус испао како треба.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=415726#p415726:8mqgydhs je napisao(la):
laki72 » Sre Nov 09, 2016 8:50 pm[/url]":8mqgydhs]nece se kupovati Solaris i to je Mali jasno rekao pre neki dan prilikom preuzimanja solo autobusa ispred skupstine grada.
Šteta. Ipak u Solarisu je tiho, bez mirisa izduvnih gasova, tolo zimi, hladno kad je ispravna klima leti.
 
@Дошљак taj IK103 #52 su Ikarbusovi farbari farbali na svoju ruku, ili su se dogovorili sa nekim iz GSP-a na licu mesta :wink:
 
Žika":2lboiobp je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=415726#p415726 je napisao(la):
laki72 » Sre Nov 09, 2016 8:50 pm[/url]":2lboiobp]nece se kupovati Solaris i to je Mali jasno rekao pre neki dan prilikom preuzimanja solo autobusa ispred skupstine grada.
Šteta. Ipak u Solarisu je tiho, bez mirisa izduvnih gasova, tolo zimi, hladno kad je ispravna klima leti.
Mozda jeste steta.
Solaris se zaista pokazao kao solidno vozilo.
Pa opet...
Po meni je mnogo veca steta da makar jedan jedini preostali proizvodjac autobusa u Srbiji ne sazri u proizvodjaca poput Solarisa.

Na novim vozilima iz Zemuna je sve vise domacih komponenti. Imamo sada i fabrike svetskih globalnih igraca, pa nam domaca proizvodnja povecava prihode direktno i indirektno.
Zadnjih 15 dana sam se vozio prevozom prilicno cesto.
Dosta sam koristio i nove Ikarbuse uradjene na MAN i Mercedes sasijama. Nisu to losa vozila. Zavrsna obrada nije jos na nivou 'zapadnih' proizvodjaca, ali je primetno bolja nego ranijih godina.
Samo nastavkom i inteziviranjem proizvodnje moze se ocekivati i podizanje kvaliteta na visi nivo.
Poljaci su Solaris napravili fakticki ni iz cega. Mi smo za razliku od njih imali odlicnog proizvodjaca i nekoliko karoserista koji su bili pojam za mnoge.


Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Solaris je solidan kao autobus. Imao sam prilike da virim ispod raznih poklopaca, i mogu reći da su im mnoga tehnička rešenja dosta lepo rešena. Međutim, dosta se priča da imaju problema sa DAF motorima i pucanjem kardana. Ima ih 200, pa se manje oseti kada neki izostane iz saobraćaja, ali često ih je po nekoliko u Dobanovcima u SDT-u.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=415894#p415894:c5g3jeqa je napisao(la):
profa_chb » Чет Нов 10, 2016 8:05 pm[/url]":c5g3jeqa]@Дошљак taj IK103 #52 su Ikarbusovi farbari farbali na svoju ruku, ili su se dogovorili sa nekim iz GSP-a na licu mesta :wink:
Профо то се види да је била импровизација, него мени боде очи то да се позивају на некакво дизајнерско решење, а у реачности мајстори фарбају како им је лако, до лајсни, и целе делове.
 
Ne znam. Znam da je Ikarbus farbao i MB Conecto i IK218N baš prema priloženoj šemi, jer ih GSP proverava. Šta rade unutar GSP-a, to je već zona sumraka :D
 
У толио још горе :( дизајнери су им оперисани од дизајна
 
Solaris ne bi bio da mu nije bilo Neoplana.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=6ILqksPPQfE[/youtube]
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=415928#p415928:2baf4rmk je napisao(la):
Дошљак » 10 Nov 2016 11:26 pm[/url]":2baf4rmk]У толио још горе :( дизајнери су им оперисани од дизајна

Mislis da oni imaju dizajnere? :lol:
 
Pffft, dizajneri. Malo sam imao prilike da zagrebem u taj svet, i mogu samo da konstatujem da je to sve nekako nasumično. Neko je rekao da to mora da se uradi, utrčao u nasumičnu kancelariju gde radi neko ko bi to mogao da odradi, jer onaj ko bi to trebalo da odradi najverovatnije ne ume ili ne želi. Onda je naj nesrećnik/nesrećnica dobio uputstva na pola, dao par idejnih rešenja (najverovatnije nikakvih, jer se ne poznaje tematiku), neko u prolazu bacio pogled i odabrao OVO (taj neko tek ne zna o čemu se radi, ali zna da mora), i tako. A sam propratni tekst je delo autora, slobodnog umetnika koji bi da predstavi celu stvar kao nešto lepo, kao upotpunjavanje urbanog vokabulara (????????), da ne mislimo o tome kako nam je nešto nametnuto.

Uostalom, sećate li se parole sa panoa "Glas Svakog Putnika slušamo", ili tako nešto...
 
Тако то фукнционише у државним фирмама :)

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
Prljav volan pa klonja i opet sve u krug. Zar jedna česma toliko košta ?
 
Postoje ti mobilni toaleti sa lavaboom, mada ne znam da li je to ovde slučaj.
 
Vrh