Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 291 95,1%
  • BMC

    Glasovi: 15 4,9%

  • Ukupno glasača
    306
93 je trebalo da radi Kosmaj, sad kažu Nbgd.
S obzirom da fale vozači privatnicima a mi im krpimo rupe, teško da će se uvoditi uopšte.
 
Da sam sada direktor GSP-a faktura Gradu 850 din po kilometru.
Jbg vanredne okolnosti, sve košta...


Да сам на челу ГСП-а један аутобус не бих пустио да одрађује и покрива приватника, нек се сналазе, а и таман грађани да виде право лице појединих превозника

Najviše košta radno mesto. Odnosno, ne bi bio više direktor da to uradiš. A možda ni zaposlen u GSP - u. ;)
 
Poslednja izmena:
93 je trebalo da radi Kosmaj, sad kažu Nbgd.
S obzirom da fale vozači privatnicima a mi im krpimo rupe, teško da će se uvoditi uopšte.​
Zna li se koja će joj biti trasa i koliko vozila? Ako je bude držao NBG, da li to znači da bi mogla da bude zglobna linija? Osim ukoliko Kosmaj ne može da opsluži i nju pored svih ovih linija koje drži trenutno i ispomaže privatnike?​
 
Moze da bude zglobna sigurno, ako je bude drzao kosmaj onda nema sanse, mislim da se pricalo da ce biti oko 10 vozila mozda koje vise
 
Nidam mislio da li je moguće da bude zglobna linija sa tehničke strane, odnosno uslova na ulicama kojima prolazi, nego brojnog stanja slobodnih zglobnih vozila i rasporeda istih u pogonu NBG.​
 
Dok su solarisi tu moze neki da upadne ako nbg drzi. Od januara ako stvarno daju 100 makedoncima tesko, posto bmc nema sanse da salju na solo linije.
 
Aha... Pa poklapa se, jer su me baš skoro neki Makedonci (koji inače ne prate javmi prevoz) pitali kako su se pokazali Solarisi kod nas. Verovatno tamo već uveliko pišu o tome.
Slao sam ovde tekst sa eKapije.
Računjte da to nije donacija već “donacija” gde će neko strpati sebi pare u džep. Pa čak ni ovi ludaci nisu toliko ludi da poklanjaju autobuse koji vrede najmanje 50 hiljada evra po komadu. Prosto su smislili odličnu kombinaciju kako da uzmu pare ispod žita. Samo pogledajte šta se radi u Novom Sadu sa onim Scania Hess autobusima i sve će vam biti jasno.
 
Malo mi deluje iskopirano. Šta vi mislite?
IMG_8891.png

IMG_8892.jpeg
 
Poslednja izmena:
Nema šta da deluje iskopirano. Dobro je da ugrađuju nečije uvozne table a ne one iz sopstvene produkcije. Ni MAN ne pravi tu tablu, nego ih imaš od proizvođača kao što su VDO, Actia itd. Kod većine gradskih autobusa evropskog porekla, razlikuju se uglavnom po instrumentima i možda po otvorima za ventilaciju, dok je ostalo standardizovano.
 
Vrh