Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 289 95,1%
  • BMC

    Glasovi: 15 4,9%

  • Ukupno glasača
    304
Јер 79 иде у ту Шапићеву прву зону, а зелени венац није у њој
 
Obzirom da je 68 opet u GSP-u,pre svih predvidjenih linija za rokadu,mozda ce ceo proces ici sukcesivno do kraja meseca...a mislim da ce gledati da sve to uklope sa otvaranjem novog BAS-a...

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока
 
@Aleki37
A gde sam ja rekao, u odgovoru @Zvezdarac77 da je Zeleni venac u okvciru zone A? Ja sam govorio u budućem vremenu. Da ukoliko bi se u budućnosti pripojio zoni A Zeleni venac, da tu opet ne bi smo dobili da GSP radi, nego privatnika sa elektrobusima.​
 
Svi su šokirani zglobom, pa čak i penzioneri. Nažalost će vrlo uskoro liniju preuzeti jedan od najgorih privatnika u gradu i upropastiti prevoz na Miljakovcu.
Zadnje vreme često koristim 42 i 46 i pozitivno sam zaprepašćen. Najviše mi dolaze stariji Luijevi Otokari, sad se sećam P41921 i P41923, i nisam im video nikakvu zamerku. Interijer čist, svi tapaciri na mestu, kontrolna tabla normalna, sve na mestu, a klima je tek bila prijatna. Jedan dan sam se iznenadio kad sam ugledao felne sa neke njihove Akije sa 42 koliko se sija i cakli, a video sam i sliku jedne kojoj fali signalizacija. Novi Otokari i dalje ne pokazuju kakav je ovo privatnik zapravo, dok se kod Trans Jugovih vidi već. Ispunjavanje polazaka, nikakvu neregularnost nisam video pogotovo na 42, e sad nisam se vozio tokom zimskog.
Jedino sam video da Kobra P41915 nije u dobrom stanju (za koju ne znam ni da li sme i dalje da vozi, kad sam ja ušao imala je skroz isključeno praćenje). Ona se raspada mada i odlična je s obzirom da 9 godina radi ovde kod ovog famoznog privatnika.
 
Ma gde se ne vidi…
Luijevi Otokari su sve samo ne čisti, vidi se koliko je patos i plastika sa panelima prljava, mali milion puta sam video polomljena sedišta, spolja oni retrovizori sa pijace, a stakla nova kako lepe to ja na svetu nisam nigde video.
Ono je da Bog sačuva…
 
Dok su Trans Jugovi Otokari sasvim okej, spolja izgledaju kao novi, samo su unutra prljavi, ali su u sasvim okej stanju i nisu uopšte rastreseni, dok im se one Cobre čuju kao traktor.
 
Oba su apokaliptična. Pre je P42613 bio gori dok je sad P42614, koji se doslovno čuje na kilometar. Do pre nekoliko dana su oba bila zadužena dok je P42629 bio u kvaru, a sad samo P42614 radi na 51. Strašno kako su unakažene.
 
Otokari su stvarno šareni, ima dobrih loših kako koji. Od ove poslednje serije iz 2023. jedino je P42628 ostao normalan šta god i najbolji u celokupnom voznom parku, a za to je zadužen redovni tandem iz Šri Lanke (za divno čudo). Ostali su "izašli iz elementa". Na P42627 cvile i lupaju paneli. Letos naizmenično radila klima, uz curenje, i grejanje. Iz 2021. je defitnivno najbolji P42624 sa 59 kojeg vozač, baš mazi. Ostali su sredina izuzev P42625 koji ima BMC sindrom sa zujanjem ventilatora. A prva serija iz 2018. je, što bi se reklo, tuga, jad, čemer, beda. U P45907 sam se baš juče vozio i nemam komentar na šta liči. Pa štala za krave je pristojnija. A evo i slika da opišem atmosferu :dil:




 
307 данас 2 неостварена поласка јуче 1 не знам шта је са линијом од августа до прекјуче ја сам учио 3 неостварена поласка за 40 дана линија радила супер а сад у 2 дана 3! Да ли је гсп превише оптерећен јер крпе неке линије до даљњег или се ово намерно ради како би сутра стрела могла да каже да је унела револуцију у јавни превоз🤣(моја теорија завере наравно шала)
 
307 данас 2 неостварена поласка јуче 1 не знам шта је са линијом од августа до прекјуче ја сам учио 3 неостварена поласка за 40 дана линија радила супер а сад у 2 дана 3! Да ли је гсп превише оптерећен јер крпе неке линије до даљњег или се ово намерно ради како би сутра стрела могла да каже да је унела револуцију у јавни превоз🤣(моја теорија завере наравно шала)
Ja sam video da na 307 voziše redovna 3 Higera, i to #3413 #3454 #3455.

E sada, da li su vozili ili blejali, to od vozača zavisi.
Znam da ona rupa na Smederevskom pre Matijevića, stvara čepove u redu vožnje.
 
3455 nije redovan vikendom, znaci uleteo je umesto 3491 koji je možda crkao. Kosmaj ima visak vozila i vozača, pa su odlučili da nijednu liniju ne pojačavaju kad već odlaze privatnicima, a svoje vozače pošalju na prevoz dece, a za to iskoriste i većinu Conecta da ih ne bi bacili. Kosmaj je sada apsolutno imao kapacitete da pojača potez 300 i 400, ali ne žele da teraju inat privatnicima, kao što npr Karaburma tera sa linijom 48 gde šalju zgloba bez ikakve potrebe, a plaćeni su za solo vozilo.
 
Каква је ситуација са Хигерима што се тиче кварова ја нисам приметио да се нешто много кваре верујем да су идаље релативно нови па да због тога како тако добро раде
 
Kako koji, imaš ih bolje a imaš i one druge.

#3454 po meni spada u bolje, a #3413 #3455 #3491 u lošije.
Kod mene na 305, nemam zamerki na #3423 #3448 #3450.
Retko kada se kvariše ovog leta, možda u dva navrata, za razliku od IK112LE, koji su veoma nepouzdani.
 
Vrh