Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 257 95,2%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,8%

  • Ukupno glasača
    270
Vidim da ima držače za ekran, sad ne mogu da se setim koji privatnik ima vozila sa ekranima u delu za putnike u Cobrama. Možda je za njih :D
 
Higer 3413 nije radio nekoliko dana zbog kvara, danas ga puste na 307 i evo ga sad kod Crkve u Vinči stoji u kvaru u 6:40, bukvalno se u prvom krugu opet pokvario.
 
Strelini novi Mercedesi na linijama 600 i 607 "nemaju" klimu a i poneki na ostalim 600 linijama. Kaže vozač da su Mercedesi koji su kupljeni u Nemačkoj predviđeni za prevoz po zimskim centrima i da imaju blokadu za prebacivanje na hlađenje a da bi se deblokirali mora da dođe ekipa iz Nemačke da to odradi, što se gazdi ne isplati. Kako god ovo zvučalo unutra je kuvanje jer nemaju prozore, opet vozač kaže, maksimum odnosno minimum temperature na koju može da spusti ventilaciju je 25 stepeni i to je to.
 
Nema potrebe da im dolaze ljudi iz Nemačke, mogu to da im srede u Krnješevcima, naravno ako je tačno. Zatekao sam se par puta u Citaru da nešto duva hladno, činilo mi se da je klima u pitanju.
Isto, ali je slabo radila klima, naročito u zadnjem delu kod motora gde se prakticno nije ni osećala.
 
Strelini novi Mercedesi na linijama 600 i 607 "nemaju" klimu a i poneki na ostalim 600 linijama. Kaže vozač da su Mercedesi koji su kupljeni u Nemačkoj predviđeni za prevoz po zimskim centrima i da imaju blokadu za prebacivanje na hlađenje a da bi se deblokirali mora da dođe ekipa iz Nemačke da to odradi, što se gazdi ne isplati. Kako god ovo zvučalo unutra je kuvanje jer nemaju prozore, opet vozač kaže, maksimum odnosno minimum temperature na koju može da spusti ventilaciju je 25 stepeni i to je to.
Da je kakvog zakona, ne bi mu ni dali da se uključi u saobraćaj. Čuj ne isplati se, šta je sledeće. Kupujemo buseve bez klime za Pakistansko tršižte, više se isplati ???
 
Sad sam se raspitao kod jednog vozača Citara, kaže da vozač ne može da upali klimu, nego to bus sam upali na nekoj temperaturi, isto važi i za grejanje.
 
Sad sam se raspitao kod jednog vozača Citara, kaže da vozač ne može da upali klimu, nego to bus sam upali na nekoj temperaturi, isto važi i za grejanje.
E pa to je problem, jer sam osetio klimu koja je slabo radila. Ma da ništa bolja klima nije ni u novom Strelinom Conectu, isto jako slabo. Kinezi imaju ubedljivo najbolje klime, ali to za mene koji se bavim klimama nije iznenađenje, jer sada drže gotovo kompletno tržište u svetu.
 
Strelini novi Mercedesi na linijama 600 i 607 "nemaju" klimu a i poneki na ostalim 600 linijama. Kaže vozač da su Mercedesi koji su kupljeni u Nemačkoj predviđeni za prevoz po zimskim centrima i da imaju blokadu za prebacivanje na hlađenje a da bi se deblokirali mora da dođe ekipa iz Nemačke da to odradi, što se gazdi ne isplati. Kako god ovo zvučalo unutra je kuvanje jer nemaju prozore, opet vozač kaže, maksimum odnosno minimum temperature na koju može da spusti ventilaciju je 25 stepeni i to je to.

Gazdi se ne isplati, a isplati mu se da kupi fazon 100 buseva odjednom za poteze 100 & 700, da vozi sendvič brigadu za dž na glasanje i tako. 😂😂😂
Počinjem već da mislim da iza Strele stoji Bane, ovo je njegov rezon razmišljanja.
 
IMG-20240613-WA0006.jpeg
 
jesi video slučajno kako izgleda vozač? možda je to moj prijatelj koji radi šihtu na 95.
 
112Le su imali jake polaske kad su bili novi, ali su sa većine skinuti dolaskom Higera, ali eto 3211 je iz nekog razloga ostao tu.
Evo poslali su servisno vozilo,pa će verovatno uskoro nastaviti rad.

Ne vredi žaliti se, ionako nam sledi žestoka redukcija polazaka sa letnjim redom vožnje, za tipa nedelju ili dve.

Samo se nadam da će ga onda prebaciti na šihtu, ovaj bus ne zadovoljava standard da bude prvi i pretposlednji polazak, jer se prečesto kvari.

Još jedan primer je i #3214 sa 308. Ali lako je njima, kada im je tu odmah Kosmaj.
 
Mene zanima ako se vozilo koje radi poslednji polazak na nekoj liniji pokvari, jel u tom slučaju prevoznik dužan da sa zamenskim vozilom odradi taj polazak do kraja? Pošto nema možda svako u tom trenutku pare za taksi.

Sent from my RMX3710 using Tapatalk
 
Nikome nije garaža toliko blizu da za 10 minuta mogu da pripreme vozilo i da ga dovezu na terminus, tako da ne.

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Evo jedna ilustracija BMC kvaliteta, juče na 43, smračilo se napolju, kiša pljušti, a pozadi u zglobu, scena kao iz mordora, na svaku rupu i malo jače drmanje, gasi se rasveta u putničkom salonu.

To je taj nadaleko čuveni kvalitet turskih vozila.

E moj Ikarbuse, šta uradi ova st*** od tebe...
 
Pa Turčin je on. Više je za suvo vreme hahahaha. Mada ne mora biti do ne znam kakvog nekvaliteta. Moguće da je neki od alternatora slab. Ne verujem da mu se to dešavalo zbog kiše.
 
Vrh