Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 244 94,9%
  • BMC

    Glasovi: 13 5,1%

  • Ukupno glasača
    257
3031 и 3078
lU2jAq9.jpg

YsO22lV.jpg
 
Како ли се држи и где је задужен мој ,,вољени" Икамерц #3221, је ли и даље увлачи издувне гасове у салон као док је био на 407? :lol:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=758805#p758805:1brklonn je napisao(la):
Рипањац 405 » 21 Jul 2020, 14:20[/url]":1brklonn]Како ли се држи и где је задужен мој ,,вољени" Икамерц #3221, је ли и даље увлачи издувне гасове у салон као док је био на 407? :lol:

Bio je dugo na 304,ali sada ga ne vidjam neko vreme....zamenili ga Higeri i njega i #197.

:)
 
Како доћи до језера Трешња превозом?

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Ideš do stajališta Trešnja Koviona (prva u trećoj zoni), i vratiš se peške prema gradu nekih 500 metara otprilike. Malo posle oštre leve krivine imaš drvenu tablu na kojoj piše samo Trešnja čini mi se. Skrećeš tu desno i nešto užim asfaltnim putem ideš pravo na jezero. Pomalo strma nizbrdica. Prevoz do dole svakako ne ide. U povratku bolje idi oko jezera prema ulici Put za Malu Ivanču, da se ne bi vraćao istim tako strmim putem uzbrdo. Kad dođeš do pomenute ulice ideš levo i posle jednog kilometra otprilike izlaziš na Kragujevački put. Tu ti je odmah i stanica Avalski cvet. Možeš ići 408-icom ili lastinim linijama 450, 451, 470, 474 i 491.
 
408 do okretnice Trešnja ili stanica posle (koviona) pa 2km peške. Jezerskom ulicom se dolazi do samog jezera.

tresnja jezero.jpg
 
Može i od okretnice, al rekao bih da ima malo više da se pešači. Inače, na Kovioni postoji i relativno dobro snabdevena prodavnica, što svakako znači ako se na jezeru planira duži boravak. Kad se ide prevozom, bar da te neke sitnice i piće ne moraju da se vuku iz grada.

Zaboravih da pomenem još jednu opciju, ako se ide iz pravca Petlovog brda. Prethodno treba videti dal je moguće uklopiti se u liniju 404, pa onda ići linijom 534 do centra Ripnja. Na tom potezu nema gužve kao na Avalskom putu, pa se do centra Ripnja putuje oko 35 minuta, a od centra Ripnja do Trešnje ni celih 15 najčešće. Preko Banjice će trebati znatno više vremena, pošto se dosta kruži, plus su tu i znatno veće gužve u većini slučajeva.
 
Ићи ћу до Троше јер ми је успут, делује ми да је Солетов предлог лакши. Хвала вам свакако.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=758805#p758805:2q67cxoe je napisao(la):
Рипањац 405 » Uto Jul 21, 2020 2:20 pm[/url]":2q67cxoe]Како ли се држи и где је задужен мој ,,вољени" Икамерц #3221, је ли и даље увлачи издувне гасове у салон као док је био на 407? :lol:
U kvaru je jako dugo, radio je nedelju dve posle ukidanja vanrednog stanja i onda samo nestao.
 
@ Vinča307
Вала, ако је тако, било би им најпаметније да тог #3221 почну да користе као донора делова за друге Икамерце, а на крају и расходују. Једном фелеричан, увек фелеричан.
 
Ubacicao je izduvne gasove kad sam se vozio zimus i auspuh munje bio jako bučan, vozio ga neki indijanac na 304, ono je žalosno šta radi sa autobusom.
 
@ Vinča307
Да, и на 407 је урлао само тако, и ту га је у другој смени дужио неки лик који је умишљао да је Валтери Ботас, а о коме сам већ писао. Чини ми се да се коначно примирио откад је добио Кинеза #3505. Најгори ЛЕ у Космају дефинитивно, нема му равног.
Са друге стране, најбољи су дефинитивно #3216 и #3218. 8) Мислим да нису лоши ни #3202, #3207 и #3229. :) #3207 је код мене на 407, оно је небо и Земља аутобус у односу на #3221, одличан је! Дужи га један од возача који је 2015. и 2016. дужио #3229, али је сада на 2/407, баш лепо човек пази аутобус. :kk: На 1/407 је Кинез #3505 колико знам.
 
Bez obzira na probleme sa elektronikom, kako ovde čitam ko je i kako sve vozio taj famozni 3221, dobro da nije i do sad rashodovan.
 
Juče sam se vozio sa 3226 na 311, ono je milina kakav bus, nigde ništa da lupa, ni jedan šraf da fali, stakla da se tresu ili bilo šta drugo, dok kod novih kineza se tresu stakla i lupaju, vrata lupaju, sve škripi. Pre neki dan se vozio sa 3206 i to je jedan od najboljih u seriji verovatno, ide kao da je nov, a vidim više nema ni problema sa auspuhom kao što je imao pre, 3229 je takođe odličan bus i deluje mi kao da su ili namerno ubacili na 70 zbog Ikee jedne od najboljih buseva iz serije, ili i sad imaju posebnu negu u garaži zato što tu liniju Ikea valjda plaća pa da moraju da čuvaju vozila na kojima su njihove reklame. Kada pogledam pojedine ik 112le mišljenja sam da je to verovatno najbolje vozilo koje je izašlo iz fabrike u poslednjih 12 godina sigurno.
 
408 је супер линија. Штета што нисам ишао до Раље.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=759659#p759659:3uz9zsdh je napisao(la):
Vinča307 » 24 Jul 2020, 10:52[/url]":3uz9zsdh]Juče sam se vozio sa 3226 na 311, ono je milina kakav bus, nigde ništa da lupa, ni jedan šraf da fali, stakla da se tresu ili bilo šta drugo, dok kod novih kineza se tresu stakla i lupaju, vrata lupaju, sve škripi. Pre neki dan se vozio sa 3206 i to je jedan od najboljih u seriji verovatno, ide kao da je nov, a vidim više nema ni problema sa auspuhom kao što je imao pre, 3229 je takođe odličan bus i deluje mi kao da su ili namerno ubacili na 70 zbog Ikee jedne od najboljih buseva iz serije, ili i sad imaju posebnu negu u garaži zato što tu liniju Ikea valjda plaća pa da moraju da čuvaju vozila na kojima su njihove reklame. Kada pogledam pojedine ik 112le mišljenja sam da je to verovatno najbolje vozilo koje je izašlo iz fabrike u poslednjih 12 godina sigurno.

To jeste tacno,slazem se.
A #3212 neki nemar uhvatio,otpao mu sraf na sredini iznad levoh prozora sto pricvrscuje plastiku od klime...nisu u stanju to mesecima da poprave,iako sam prijavio sa onog propalog (busevi.com) sajta.
 
@ Vinča307
Ја, пак, мислим да су најбољи Аривини ИК-112 из 2012. и 2015., али ни Лелејац ни Емара нису лоши, напротив. ;)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=760094#p760094:3cgvlpjs je napisao(la):
Somi303 » 25 Jul 2020, 20:49[/url]":3cgvlpjs]Ко је то мени улепшао дан 8)
Икарбус ИК112 by Somi303, on Flickr


Uh volim to vozilo,bio je pre Higera jedno vreme redovan na 305,radilo i hladjenje i tapacirana sedista \o/
A onda samo nestade....
 
Ове недеље је био на 303, рекао бих чак и редован. Можеш га ту наћи и провозати се опет, али овог пута без климе :/

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Jednostavno nema potrebe da se cimaju oko sređivanja klime u starim vozilima i da ih muče, kad sad ima toliko Higera sa klimom
 
Vrh