Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 250 95,1%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,9%

  • Ukupno glasača
    263
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=712461#p712461:37x5v64z je napisao(la):
busspoter » Чет Феб 27, 2020 8:32 pm[/url]":37x5v64z]Koliko ja znam, Privatnici.
Са старим возилима или са новим? Сулудо је свакако да соло аутобус мењају трамваје.
 
Na tenderu za remont 20 Konekta pobedila firma "Autoremont Pivašević" iz Pančeva. Konkurisao je i "SRBOAUTO", ali nije ispunio zahteve određene konkursom.
 
То за ремонт? Чуди ме да је Србоауто извисио, добар је са режимом, радио је доста за војску и МУП, мада упитног квалитета.
 
I ja sam se isto začudio kako je "SRBOAUTO" izvisio. Kao razlog se navodi da je u konkursnoj dokumentaciji traženo da ponuđač ima 6 bravara, dok su oni imali 5.
 
Овај податак ми је још занимљивији. До скоро се причало да Србоауто жели да прави нови оклопни транспортер за војску по Јужноафричком дизајну, а онда имају 5 бравара. А у исто време су одрадили ремонт (мада се прича да су ваљано само офарбали) за читаве војне и ваторгасне јединице по Србији.
 
Izvinjavam se na offu, ali moram...

https://www.novosti.rs/vesti/naslovna/d ... ca-u-svetu

Ali ti naslovi... :lol: Ta pro... servisiranja... :lol:

Taman kad sam mislio da ne može smešnije od Yugoimporta ZDPR koji nakalemi mitraljez na čamac i predstavi ga kao ''najstrašnije rečno oružje u regionu'', pojave se ovi sa ofrlje kopijom Pirane i ispeglanim Pragama i pričaju kako su time bez premca u svetu... :lol: :roll:

No dobro. Ako koretkno rade remonte, i generalno - ako urade ono što se od njih zatraži (pa šta god to bilo), neka ih.
 
Biće "remontovani" isto kao i ik gb. 495, samo ofarban, novi pod i to je to.

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=712413#p712413:36g0brkc je napisao(la):
Djole Pevcanin » Thu Feb 27, 2020 6:07 pm[/url]":36g0brkc]Од суботе се уводе 9А, 9А1, 7А или 6А или оба и 12Л од Калемегдана до Бановог брда преко оба моста...
Ово је увод у тотални колапс превоза за викенд у блоковима... При томе, по редовима вожњи што су направили на овим линијама, они су редуковали негде викенде, а само су могли да направе то, да оставе радне дане на линијама где је ударно, а то су 67, 68, 71, Еко1, 85, 89, 95, 601, 73 и 610
Разумем да су то неколико дана, али ово бојим се не вуче на добро... 67, 68, 71 и 601 су соло и Еко1, то је могло додати барем још 2 до 3 возила, увести те 6А и 9А до Адмирала Гепрата, 14 ставити на интервал од 7 и све решено, овако ће бити ужас!
 
Ако је Савски трг затворен 14 не може да изађе из депоа
 
Kad već prave stajališta po bulevaru kralja aleksandra, mogu taman i posle radova sa ostave bar 6A da radi trajno zbog alternative za tramvaje, ili da naprave neku drugu liniju, a ne da nemamo nikakvu alternativu ako tramvaji stanu, a to se često dešava.

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=712628#p712628:37brfcrb je napisao(la):
Vinča307 » Pet Feb 28, 2020 10:54 am[/url]":37brfcrb]Kad već prave stajališta po bulevaru kralja aleksandra, mogu taman i posle radova sa ostave bar 6A da radi trajno zbog alternative za tramvaje, ili da naprave neku drugu liniju, a ne da nemamo nikakvu alternativu ako tramvaji stanu, a to se često dešava.

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока

Taman onda da se 309 produzi do Vuka, a 302 do Cvetka :)
 
Шта је проблем да аутобуси користе трамвајске баштице у БКА?
 
Mislim da nije efikasno, pošto su baštice uske za autobuse i vozači stalno voze sporo. Pogotovo na mestima gde su propale metalne rešetke na kanalima za vodu, i oko bandera sa mrežom.
 
Vozili su do sada uvek po tramvajskim bašticama, pa i mene iznenađuje zašto opet ne voze.

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
Mučenje je to i za vozača i za autobus i za šine. Nisu namenski pravljene za to.
 
Kada god je uvođena linija ADA4, vozači su imali direktivu da voze tramvajskom bašticom, ali to nikada nije poštovano u potpunosti. Kako koji vozač odluči, tako vozi. Neki uz trotoar, a neki tramvajskom bašticom. Redovno sam prijavljivao ove što nisu vozili tramvajskom bašticom. I po nekoliko puta tokom leta, jer je to direktno ugrožavanje bezbednosti putnika (pretrčavanje ulice sa tramvajske baštice kada dođe autobus koji staje uz trotoar).
 
Штета што нису у старту предвиђене и за аутобусе и урађене адекватније по питању ширине, подлоге и дренаже.
 
Naravno, garantujem da ce narod i dalje biti neobavesten neko vreme na pocetku pa ce i dalje cekati tramvaje. Pa ce onda videti autobuse i pretrcavati ulicu. Sada realno nema potrebe da idu basticama, jer to je zaista sporo za autobuse, za razliku od Vojvode Stepe gde je vec bolja situacija sa time.
 
Aleksandar97":255o72ib je napisao(la):
Liniju 7A vozi Lasta.
Ee to već ima logike jer Gsp nema kapacitet, kao ni privatnici za sve linije.

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
Teška će ovo vremena da budu za potez Ustanička-Vukov Spomenik.
I ovako je gužva oko Cvetka a zamislite još i dupli busevi ako ne idu išli šinama... Kolaps kod Mite Ružića u najavi.
:bash:

I automatski će opet deo ljudi da pređe opet na 31. a ukinuta 19.
14. je bila jako zgodna linija do Slavije, naročito popodne kada 31. putuje od Autokomande do Dušanovačke pošte 20+ minuta.

Svake godine imamo neki zemljotres u radovima koji traje po 5 meseci duže, tako da.... :violina:
 
Ma neće oni ovo uraditi u roku.
A kontrola opet divlja, ima ih svuda, bezobrazni su i napinju za karte. Guraju se kroz masu bez srama, nema gde igla da padne a oni samo napred.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=712731#p712731:176ljo7i je napisao(la):
KizaNoSleep » 28 Feb 2020 02:52 pm[/url]":176ljo7i]Teška će ovo vremena da budu za potez Ustanička-Vukov Spomenik.
I ovako je gužva oko Cvetka a zamislite još i dupli busevi ako ne idu išli šinama... Kolaps kod Mite Ružića u najavi.
:bash:

I automatski će opet deo ljudi da pređe opet na 31. a ukinuta 19.
14. je bila jako zgodna linija do Slavije, naročito popodne kada 31. putuje od Autokomande do Dušanovačke pošte 20+ minuta.

Svake godine imamo neki zemljotres u radovima koji traje po 5 meseci duže, tako da.... :violina:
Od Cvetka do Ustanicke ce sigurno ici basticama/sinama, pogotovo oko Mite Ruzica. Trebalo bi i da privremeno dozvole nekako i da sva vozila mogu da idu sinama ka Ustanickoj na raskrsnici sa Mite Ruzice, to bi znacajno pomoglo.
 
Vrh