Šta je novo?

Ambrozija u Beogradu

GOJE":3ajm4e5k je napisao(la):
Specijalno za kolegu forumaša Vladivoja - današnja reportaža iz sela Brajkovac (da ne ostane zabeleženo na forumu samo po ambroziji):

file.php


Inače za neupućene, Brajkovac je najjužnije naselje u okviru administrativnog područja grada Beograda.


Hvala puno za (više nego) aktuelne fotke iz Brajkovca. :sesir:

Na priloženoj slici je avion RV i PVO bivše JNA, koji je postavljen u centru Brajkovca u avgustu 1986. godine, kao svojevrsna atrakcija za koju je zaslužan penzionisani pilot iz Brajkovca Bogoljub-Boća Višnjić.


Evo još malo mojih lepih brajkovačkih fotki iz 2009. i 2011. godine: :)

Pogledajte prilog 2

Pogledajte prilog 1

 
U bloku 38 je napravljena pumpna stanica za toplovod. Ograđena je, a kosine i zemljište okolo stanice su pripremljene pretpostavljam za travnjak, ali umesto trave buja korov. Možda i grešim, ali mislim da su mnoge biljke tamo ambrozija.
 
Slikao sam ali je bio mrak i slike su ispale loše. Poredio sam sa slikama ambrozije sa Interneta i prilično liči, ali nisam stručnjak. U svakom slučaju liči dovoljno da treba reagovati. Kome se to uopšte prijavljuje?
 
Можда Беокому па они даље надлежном телу.
 
Detelina (Lucerka) uspesna u suzbijanju svog korova a rok zastite je od 5-7 god. Preporucena za borbu protiv Ambrozije :grand:
moze se sejati i prolece i u jesen.
Tupani radje placaju daleko skuplje dnevnice za sumljivo cupanje ambrozije nego mnogostruko jeftinije zasejavanje deteline
ista ne mora ni da se kosi , jednostvno cveta i seme ponovo pada na isto mesto i tako povecava nj.gustinu

Detellna je lepa i kad je velika i mala - a ako se kosi ima i svoju vrednost i potraznju ...
a djaba... tupani - izabrani ovllasceni muljaci vise vole da muljaju sa nasim parama za te dnevnice .nego da zasejavaju detelinu
i pri cupanju ugrozavaju same ,,ko-nadnicare,, koj prilikom cupanja udisu daleko vecu polensku koncetraciju ambrozije t
e i sami postaju alergicni...
vise o lucerki na https://www.agroklub.rs/sortna-lista/kr ... ucerka-57/
:sesir:
 
pre neko vece kako sam bajsem ušao na Nbgd tako sam poceo neprekidno da kijam i ...
Ambrozija divlja . Važno da su janjicari namireni i silne pare u njih uloženo a i kamera biznis cveta...
A to što nas ambrozija razbija
e za to samo dobijamo prazne priče....
jer znaju da ce pasti sneg a time i ambrozija otici ce u zimski san
pa i ove god. nemoraju nista da rade po pitanju suzbijanja ambrozije...
Kakva je to dobra dripačka taktika
:evil:
Protiv polena ambrozije ne pomaže
ni nošenje maske
Pitam se kako onda ta ista maska pomaže išta protiv virusa covida 19 koj je stotine puta manji od zrca polena ambrozije...
Još jedno sankanje....
:sesir:
 
Pomaže maska protiv polena.

Na početku epidemije sam par puta vozio bajs sa maskom i bez maske. Posle vožnje bez maske sam kijao, a posle vožnje sa maskom nisam. E sad, da li je polen ambrozije manji od tadašnjih polena (mislim da su tada cvetali breza i jova) - ne znam.

I još jednom - virus putuje sa kapljicama, a kapljice su mnogo veće od samog virusa, pa ako kapljica ne prolazi, ne prolazi ni virus.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=756887#p756887:1bsaetab je napisao(la):
boca-ica » Uto Jul 14, 2020 8:07 pm[/url]":1bsaetab]Detelina (Lucerka) uspesna u suzbijanju svog korova a rok zastite je od 5-7 god. Preporucena za borbu protiv Ambrozije :grand:
moze se sejati i prolece i u jesen.
Tupani radje placaju daleko skuplje dnevnice za sumljivo cupanje ambrozije nego mnogostruko jeftinije zasejavanje deteline
ista ne mora ni da se kosi , jednostvno cveta i seme ponovo pada na isto mesto i tako povecava nj.gustinu

Detellna je lepa i kad je velika i mala - a ako se kosi ima i svoju vrednost i potraznju ...
a djaba... tupani - izabrani ovllasceni muljaci vise vole da muljaju sa nasim parama za te dnevnice .nego da zasejavaju detelinu
i pri cupanju ugrozavaju same ,,ko-nadnicare,, koj prilikom cupanja udisu daleko vecu polensku koncetraciju ambrozije t
e i sami postaju alergicni...
vise o lucerki na https://www.agroklub.rs/sortna-lista/kr ... ucerka-57/
:sesir:

Vesic i ekipa ne mogu da se ugrade na detelinu. To je losa opcija.
 
Они не знају шта је детелина, а не знају ни како се сади. Њихови радници су специјализовани само за крешење платана.
 
U najnovijem godišnjem izveštaju opet vidimo rast amborzije u Beogradu.

Poslednjih godina je situacija sve gora i gora.

ambrozija-beograd.jpg


Ove godine je po mom subjektivom osećaju situacija još gora, pa se zaista postavlja pitanje ima li normalnih ljudi u gradskoj upravi.
 
kako objasniti gornju tabelu?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=778382#p778382:182tp1jz je napisao(la):
MC_ » 27 Sep 2020 12:24[/url]":182tp1jz]Kupili su dronove.
Za te dronovske pare koliko zapustenih površins sa ambrozijom
je moglo da se poseje obična detelina ?
Koja uspešno satire ambroziju i sav dr. korov a oma je lepa i kad je velika i kad je mala, a Bg zoo bi imao besplatmu hranu za sve nj. biljojede
Em lepo em korisno
a dronovi em nisu lepi em su kratko korisni uz uobicajeno nase održavanje svega pa i njih

:sesir:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=778477#p778477:215oac2y je napisao(la):
MC_ » Yesterday, 18:17[/url]":215oac2y]kako objasniti gornju tabelu?

Lako - neko ne radi svoj posao. To jeste skup posao, nevidljiv za medije i teško ga je kvalitetno uraditi. Slično kao i suzbijanje komaraca. No, da se ne ponavljamo, znamo šta je vlasti bitnije...
 

,, Srpski izum uništava ambroziju bez hemije - Serijska proizvodnja očekuje se krajem godine​


Elektroinženjer, inovator i preduzetnik Miloš Stanković, patentirao je "Ambrozer" uređaj za uništavanje korova koji pomoću radio-frekvencije i struje, bez hemijskih jedinjenja i pesticida, uništava korov u korenu, ekološkim putem..... ,,

Izvor i ceo tekst :
E kapija Petak, 01.07.2022.| 12:20

😁
 
Srbi narod najpametniji. Samo nikada nemaju para da patentiraju svoj izum koji bi im (ako radi kako je opisano) doneo milione.
 

Biolog: Biće sve više problema sa ambrozijom i sve više alergičnih


Tomica Mišljenović, asistent na Biloškom fakultetu, navodi za N1 da će sa dolazećim klimatskim promenama problemi sa ambrozijom biti još izraženiji i da će biti više ljudi alergičnih na ovu biljku. Upozorava da ne treba da se uklanja bez rukavica.

Abrozija ima mogućnost da produkuje ogromnu količinu polenskih zrna, koja su vrlo malih dimenzija i lako se vetrom prenose na velike udaljenosti, navodi sagovornik N1.

Kaže da je polen od abrozije jedan od najpotentnijih alergena koji su poznati na svetu i da izaziva alergije kod velikog broja osetljivih.

„Pretpostavlja se da će u ovom scenariju dolazećih klimatskih promena, produkcija polenskih zrna kod ambrozije biti još veća, biomasa kod tih biljaka, zahvaljujući povećanim koncetracijama ugljen dioksida i temperatura u regionu, će biti još veća, pa možemo očekivati da će ovim problemi biti još izraženiji i da će biti još više stanovnika alergičnih na ovu biljku“, navodi Mišljenović.

Kako dodaje, ambrozija je biljka koja može da proizvode od 300 pa do nekoliko hiljada semena, koja ostaju u zemljištu, a zadržavaju svoju klijavost više 30 godina. To znači da ukoliko ih u jednoj sezoni uklonimo, semenska baza ostaje i decenijama može da pravi problem, pa je treba sistematski uništavati, objašnjava Mišljenović.

Grad Beograd ima desetogodišnji plan za suzbijanje sa neuređenih gradskih površina, ali i vlasnici zemljišta su u obavezi da uklanju sa svojih površina.

„Nikako je ne treba uklanjati bez rukavica, ukoliko ih čupate iz korena, zbog toga što može da izazove i kontaktne alergije pored polenskih“, navodi sagovornik N1.

Kako dodaje, važno je i uklanjati je pre nego što cveta.

Na veliki površinama se često uklanja određenim hemijskim sredstvima, ali u centru Beograda se ne koriste herbicidi, već se to radi niskim košenjem, prenosi biolog.

 
Meni ove godine nije toliko strašno, možda zato što sam bio u prilici da se veći deo avgusta sklonim iz BG. Kako sam došao, tako je počelo grlo da grebe, oči, nos, sve. Ipak ne tako kao ranijih godina, bez lekova!
 
Meni se prošle godine razvila alergija na ambroziju, sa 29 godina :D Ove godine me ubi...

Čak mi je nikla i u par saksija sa cvećem na terasi, popelo se čudo na prvi sprat. Jezivo
 
Da i meni se to razvilo tako sa 25 i tih godina mi bilo neizdrživo. Jedne godine sam išao na neki program desenzibilizacije i stvarno mi je bilo ok, nikakvih problema! Ko nema, ne zna za muke, prvih par dana i kako, posle kad krene da se sliva, kao da si bolestan 2 meseca, a tad bi trebalo da si najzdraviji, miholjsko leto, najlepše doba.

Pomažu jaki začini, luk, ren, može med, propolis, sve za jačanje imuniteta i naravno obavezan odmor u avg/sept, bežanje odavde.
 
Da i meni se to razvilo tako sa 25 i tih godina mi bilo neizdrživo. Jedne godine sam išao na neki program desenzibilizacije i stvarno mi je bilo ok, nikakvih problema! Ko nema, ne zna za muke, prvih par dana i kako, posle kad krene da se sliva, kao da si bolestan 2 meseca, a tad bi trebalo da si najzdraviji, miholjsko leto, najlepše doba.

Pomažu jaki začini, luk, ren, može med, propolis, sve za jačanje imuniteta i naravno obavezan odmor u avg/sept, bežanje odavde.
Gde treba ici da bi se pobeglo od ambrozije?

Mislim da je eksplozija ambrozije nastala od kada SNS ima vlast u Beogradu,
Od tada Gradsko zelenilo vis ene cisti zaprlozena unutrasnja dvorista i parkice.
 
Bukvalno gde god sam išao, meni se smirivala situacija. More, planine, banje, inostranstvo. Kako se vratim kreće igranka. :(
E sad, ja sam bio godinama u blokovima, pored same reke i ogromnih zelenih površina, možda je i do toga. Sad sam na Lionu, em na brdu, em na 11. spratu, možda je malo bolje zbog toga, ali grebe čim izađem!

Prvi put mi se pojavilo pre recimo 15 godina, možda i više, mada znam dosta ljudi koji su ovih godina razvili alergiju na ambroziju, u svojim 20-im i 30-im.
 
Vrh