Šta je novo?

Akva Novi Beograd Blok 44 (sportsko rekreativni kompleks)

Mislim da je problem 11. aprila što je nekako "zavučen" i što su Novobeograđani malo lenji.
Videćemo kakva će poseta biti zimi, sada kada pponovo radi.

Zatvoreni olimpijski bazen u 44. bloku bi svakako imao više smisla od akva parka na otvorenom.
 
nema potrebe za ogromnim olimpijskim bazenima.


dovoljni su bazeni manjih dimenzija da bi ljudi mogli malo da se isplivaju.


a ne bih se složio da su novobeograđani lenji nego jednostavno odlaze na alternativne bazene i kupališta.
 
Bezaninac":7kn2wm5o je napisao(la):
vucko":7kn2wm5o je napisao(la):
Tu bi savrseno legao zatvoren olimpijski bazen.11 april nije dovoljan za toliki NBG a i nalazi se na periferiji opstine.

Izvinjavam se sto ofiram - slazem se da bi olimpijski savrseno legao na tu lokaciju, ali mislim da nije potreban. Ne slazem se sa konstatacijom da 11. april nije dovoljan - i po najvecoj vrucini ovih dana, konstantno je poluprazan. Trebaju nam i novi, ali prvo treba bolje iskoristiti postojece kapacitete, a tu mislim na popuste za klince, djake, studente, seniore, uvodjenje mesecnih karti, kao i adekvatnijih termina za gradjanstvo.
Ne znam kada si bio, ali ja sam bio dva puta (1. jul i 1. avgust) i oba puta je bila baš gužva.

To na stranu, bazen u okviru naslovnog kompleksa, pa još pokriven balonom zimi je pun pogodak!
 
mekbejn":1iyumwtd je napisao(la):
Bezaninac":1iyumwtd je napisao(la):
vucko":1iyumwtd je napisao(la):
Tu bi savrseno legao zatvoren olimpijski bazen.11 april nije dovoljan za toliki NBG a i nalazi se na periferiji opstine.

Izvinjavam se sto ofiram - slazem se da bi olimpijski savrseno legao na tu lokaciju, ali mislim da nije potreban. Ne slazem se sa konstatacijom da 11. april nije dovoljan - i po najvecoj vrucini ovih dana, konstantno je poluprazan. Trebaju nam i novi, ali prvo treba bolje iskoristiti postojece kapacitete, a tu mislim na popuste za klince, djake, studente, seniore, uvodjenje mesecnih karti, kao i adekvatnijih termina za gradjanstvo.
Ne znam kada si bio, ali ja sam bio dva puta (1. jul i 1. avgust) i oba puta je bila baš gužva.

To na stranu, bazen u okviru naslovnog kompleksa, pa još pokriven balonom zimi je pun pogodak!

Na 11-om sam svaki vikend, jer mi, naravno, posao ne dozvoljava da idem radnim danom - unutrasnji se zatvara u 19 h, spoljasnji ima vecernje termine takodje samo vikendom, i oba su prilicno nepopunjena. Mogu misliti kako izgledaju radnim danom. Sto rece relja, verovatno ljude mrzi, a i vecina po navici verovatno ide na Adu... Mislim da vecina (Novo)Beogradjana praktikuje plivanje kao sezonsku aktivnost - balon se pokazao jako dobrim resenjem na Tasu, ali takodje nije stvorio neki masovan odziv.
U skladu s tim, zakljucujem da se akva park b44 u varijanti sa balonom u zimskom periodu, ne bi isplatio potencijalnom investitoru. Mislim da ce pre biti sve ili nista - projekat ce se ili privesti nameni u punom kapacitetu, i koristiti uprkos dobro uocenim manama koje su izlozene na forumu, ili ce ostati veciti Skadar na Bojani.
 
Homere, neka si im skrenuo paznju na raspolozenje koje ove trenutno vlada.

Tolika negativnost nicemu ne vodi. U stvari vodi u propast. Ne mogu da pojmim da neko napise par hiljada komentara, a na kraju se nista nije promenilo, osmi na nekom malom, maleckom nano nivou. Kao da ste clanovi sado-mazohisticke grupe, a ne enutuzijasti za gradjevinu i dizajn. Gledam ovako laicki ove teme, zaista, ali zaista je steta ne iskoristiti to vase znanje, smisao za estetiku i suptilnost, infomisanost, ljubav prema gradu, civilizaciji i td. Umesto da nadjete nacina da postanete veca uticajna grupa na rad gradske vlade i izvodjaca radova, vi se zadovoljavate sitnim prepirkama, omalovazavate svaki pokusaj novog projekta, ismejavate. Mene bre ovde iz daleka dirne svaki poravnati trotoar u Beogradu, svaki podzemni kontejner (u zivotu tako nesto nisam videla u Americi), a da ne govorimo o Mostu na Adi ili nekom novom Hotelu. I znajuci u kakvom haosu i korupciji svet zivi, jos vise se ponosim svim sto je u Bgd-u napravilo pomak. Onda dodjem ovde, zeljna novih novosti, vidim lokvu krvi. Ja bih da se izbaci ta ikonica sa udarenjem glave o zid. To je simbol nemogucsnosti, nestrpljenja i detinjarija. Gde vam se dade konstruktivnost? Ne bih da vas demolarisem, ali steta za vas potencijal ako ga ne iskoristite na pravi nacin.
 
Када су пре четири године ДСС-овци предложили довршетак аква-парка написао сам ово:

Јесте кампања "необавештених", али је предлог сасвим на месту, јер нисмо толико богати да бисмо се разбацивали са до пола завршеним објектима.
Београду итекако фали аквапарк. Постоји дозвола, постоји солидна локација (поред Саве , прекопута Аде, на крају блокова), постоји пристојан пројекат, велики део грубих радова је обављен... Сигуран сам да би град могао лако да инвестира довршетак градње, а да са приватним инвеститорима уреди делимичну компензацију за до сада урађено. И млађи и старији имали би где да се забаве, туристичка понуда града била би употпуњена, а наравно да довршетак ове инвестиције не би у будућности искључио изградњу неког већег аква-парка.
Након обнове неколико базенских комплекса, хале на Новом Београду и тениског комплекса Гале Мушкатировић, Ђиласовој управи би био плус довршетак овог пројекта, без обзира на то да ли је иницијатор ДСС или неко други.


Ни сада немам ништа да додам, осим да пружим подршку Хомеру.
 
Mi se "ne razbacujemo" nego je neko iz nekog razloga dao dozvolu investitoru koji nije bio na visni zadatka.
U istom periodu su zelene površine uz NBG bulevare preimenovane u građevinsko zemljište pa su građene ružne zgrade ljudima uz prozor i napravljen haos sa parking mestima, nisu napravljene tramvajske šine pored Belvila (eto nam ga sad 2012), hteli su da naprave Romsko naselje iza Dr. Ivana Ribara (gde se danas grade stanovi), kada je dozvoljeno Airport City-ju da gradi zgradu na trasi Đorđa Stanojevića, kada su građena dva hipermarketa jedan do drugog u Omladinskih brigada, pa još tako da je saobraćaj usporen još jedim semaforom, kada su raskopavani i ponovo asfaltirani trotoari zbog biciklističkih staza... epohalni TC Ušće... crni period razvoja Novog Beograda, pilićarska rasprodaja.

Čudno kako se ignoriče činjenica da bi objekat bi zatvoren 7-8 meseci godišnje? Je li i to je odlično?
 
Da li je istekao rok prelaska vlasništva u nadležnost grada ?

Onog momenta kada se to desi (sobzirom da je uloženo vec 7,5 od 10 )
BGD ga i dobija :)
Nadam se da ce tada i ostati u vlasništvu grada kako bi bio dostupan svima ;)

Edit
Ne bi bile tolike pauze
pred i posle sezone ,objekat bi imao ulogu vodene arene koju bi rado publika
ispunjavala ( nekada su postojale igre bez granica , danas neke nindje i sl. )
osim toga nisu skupi ni baloni. . . . ;)
 
boca-ica":123op0ty je napisao(la):
Da li je istekao rok prelaska vlasništva u nadležnost grada ?

Možda ovaj prilog na STB ima veze sa time?
 
Verujem da jeste pokušaj promocije kao što si napisao
ali
sobzirom da 7.5 se dobija gratis
onda zarada u odnosu na nedostajucih ulaganja 2.5
je veoma isplatljiva zar ne ? :)

Edit II
Ne bi bile tolike pauze
pred i posle sezone ,objekat bi imao ulogu vodene arene koju bi rado publika
ispunjavala ( nekada su postojale igre bez granica , danas neke nindje i sl. )
osim toga nisu skupi ni baloni. . . . ;)
 
Objekat kojim bi Grad upravljao a radio bi samo nekoliko meseci godišnje?
Ne bi bio isplativ.
 
Da se ispravim,Razmisljao sam o olimpijskom bazenu na NBG i ne bi mu ovde bila dobra lokacija.Bilo koji plac u Jurija Gagarina pa makar i onaj preko puta belvila gde su sada stovarista i 100 cuda bi mogao da dobije sasvim fin zatvoreni bazen.Mislim da je to sto nedostaje NBG-u.

A akva park ili nek investitor uzme da zavrsi ili da grad izgrabulja akvapark i napravi nesto drugo na njegovoj lokaciji.
 
A mozda sportski centar kao Banjica? Ne samo bazeni, nego komplet. Povrsinski su slicni. Lokacija je odlicna, blokovi uz J. Gagarina su veliki a gradi se i gradice se jos, 64, 58, 68, 69. A videcemo za 11. April kad pocne sezona zatvorenih bazena kakva ce biti posecenost...
 
Da podsetim na sliku sa prve strane, mislim da je ono levo pored teniskih terena zatvoren bazen
2qdac0k.jpg
 
lukpot":1xyo8sdc je napisao(la):
Da podsetim na sliku sa prve strane, mislim da je ono levo pored teniskih terena zatvoren bazen
2qdac0k.jpg


Iako je u pitanju samo maketa - ako se uporedi veličina te zgrade sa dimenzijama teniskog terena, vidi se da bi to bio jedan baš mali bazen. Na stranu to što je i za teniske terene potrebna nekakva zgrada zluba.

Neka me neko ispravi, ali koliko se sećam, zatvoreni bazen nije ni bio predviđen, ili možda u nekoj kasnijoj fazi?
 
Stara prepiska
relja":10l6wzkq je napisao(la):
lukpot":10l6wzkq je napisao(la):
Ovaj akva park je podrazumevao i zatvorene bazene, ako se dobro sećam, tako da je malo drugačiji raspored radnih meseci.

Jeste, ali su bili spominjani kao deo neke eventualne "druge faze". Ništa konkreno niti detaljno.

A ako pogledaš na bingmaps blok 44, videćeš raspored već betoniranih bazena. Ostao je jedan deo placa prema bloku 70 - ako su na njemu planirali zatvoreni bazen, gde bi izgradili parking?

Da je to bila ozbiljna i promišljena ideja, prvo bi počeli sa radom u zatvorenim bazenima.
Ako već nisam rekao - nemam ništa protiv zatvorenog bazena :)

I stara vest
Da podsetimo, na površini od 50.000 kvadratnih metara u Bloku 44 gradi se 11 bazena i 14 tobogana, od kojih će
šest biti ekstremni. Ljubitelji sportskih aktivnosti imaće priliku već ovog leta da uživaju i u zatvorenim bazenima,
kuglanju, klizanju i drugim sportovima, za koje će biti posebno napravljeni tereni.

U međuvremenu se ništa nije promenilo :D

savanbg":10l6wzkq je napisao(la):
Dole levo?
 
Pitao sam zato što od ovih 80% izvedenih grubih radova nema ni jedne građevine u kojoj bi bili smešteni bazeni i tereni, a ako se ne varam, do sada nismo videli nikakve prikaze tog dela projekta.


Parking dole levo na fotografiji makete već postoji, napravljen je mnogo pre početka gradnje Akva parka. Trenutno su deo uzurpirale lokalne auto-škole za svoje poligone, ali svejedno, tu ni blizu nema dovoljno mesta.
 
Evo vec drugi dan bez uspeha pokušavam da shvatim
,, . . . da grad izgrabulja akvapark. . . ,,
i ostale NEpozitivna gledišta

Kada se radi o NEkorisnom mega simbolu grada, nije važno šta košta (most, oblak, cent . za prom. nauke i . . . )
a akva park nije simbol grada bez obzira koliko je koristan ( naročito običnim ljudima)
onda mu fali i ovo i ono i trista K%$&%#
a možda ga treba i izgrabuljati :rant: :shok: :rant:
 
груби грађевински радови (80% - штагод) су најјефтинији. тако да ту треба још доста доста посла (пара).

и да паркинг је баш минус, али видим да је као свеуздигнуто на неком платоу-платформи, да није паркинг испод те плоче? мада то не видим на снимцима терена..
 
Koliko se glasno ćuti o investitoru, to prosto para uši.

ja sam vest shvatio ovako: "Još uvek nema investitora koji bi preuzeo ovu građevinu koja svrbi Grad jer je u jednom momentu neko zatražio više nego što se u kafani dogovorilo. Evo ovde mene kako u ulozi PR menadžera razgovaram sa menadžerom investicije (šta god da je to) kako nekom da uvaljamo ovo parče ledine. Lokacija je bombona, infrastruktura sređena, oprema naručena, sve je spremno samo od sebe, pare samo što nisu počele da kaplju, grad će sigurno biti oduševljen, ... ima li bolje ponude, prosto sreća da postoji, samo navalite."

Ok, i kad se probudim, šta onda? Nijedna suštinska informacija ili činjenica nije saopštena.

Nisam ništa zlonamerno hteo da kažem. Jednostavno, nema od akvaparka još uvek ništa.
Akva park i bazeni su dve vrste objekata. Jedno je zabavni drugo je sportski. Pitajte ove u Bačkom Petrovcu da li će da prave bazene ikad? (ja pitao)
Troškovi uređenja gradskog zemljišta nisu razrešeni. Nije jasno ko i kako treba još da doplati i zašto.
Čak i da grad preuzme investiciju on mora da pravično nadoknadi do sada izgrađeno. Iz čega? Od novog investitora? Pa gde je?

Pa dobro ima i svetlih tačaka. Recimo ovaj parking nije loš.
 
brdjanin":3c88opyn je napisao(la):
Pa dobro ima i svetlih tačaka. Recimo ovaj parking nije loš.

Taj parking postoji odavno, mnogo pre početka gradnje Akva parka

ap44.jpg
 
Mislim da je jeftinije tu napraviti stambeni blok ostatke bazena pretvoriti u fontanu ostalo zatrpati :kafa:
 
relja":3o2r82om je napisao(la):
brdjanin":3o2r82om je napisao(la):
Pa dobro ima i svetlih tačaka. Recimo ovaj parking nije loš.

Taj parking postoji odavno, mnogo pre početka gradnje Akva parka

ap44.jpg

Реља, друже,

Постоји на макети и паркинг испред будућег улаза. Такође, постојећи је прилично празан, тако да не видим да ће то бити проблем.
 
Vrh