Šta je novo?

Akva Novi Beograd Blok 44 (sportsko rekreativni kompleks)

Ako bi nam napravili zatvorene bazene i da karta ne bude skupa veliki bi posao uradili. Treba osnovce i srednjoskolce opteretiti nekim sportskim aktivnostima van skole npr. plivanje, kosarka pa da kad dodju kuci da su umorni i da im ne pada na pamet da se huliganisu, svrljaju zgrade, pun Beograd ulicara i blejaca, sede beskorisni po parkicima i piju pivo i cekaju priliku za tucu.
Ako se bave sportom menja se sve i nacin razmisljanja, mozda dobijemo i novog Cavica
 
I meni se čini da je ovo bio potpuni promašaj, ali dosta toga je već izgrađeno i pitanje da li se isplati sada menjati. U drugoj fazi je navodno bio predviđen zatvoreni bazen i valjda neki hotel na preostalom delu parcele koji gleda na blok 70, ali vidimo koliko se otegla i ova prva faza tako da o drugoj za sada izgleda nema ništa. Takav park bi više pristajao tamo negde na Adi, a iz blokova bi mogao da se napravi jedan uski pešački viseći most, to valjda nije tako skupo.
 
Naravno da je potpuni promasaj na ovom mestu graditi akva park!!

Samo bi nam jos to falilo pored ovog Kineskog centra(nista na racun samih Kineza) pa da se ceo ovaj deo NBGA polako pretvara u vasariste.

Sportski centar sa zatvorenim bazenom nalik hali sportova je ono sto je pogodno za ovu lokaciju i sto nam na kraju krajeva i nedostaje. :pob:
 
Нема разлога за толики отпор довршењу аква-парка, а поготово осећај да би то значило претварање обода савских блокова у "вашариште". Треба погледати како изгледа покривени део сегединског велнес и аква-парка, највећег у југоисточној европи, смештеног у градском језгру:

http://www.agenda.ro/pictures/diverse-41/aquapark-szeged_04_b.jpg
http://www.agenda.ro/pictures/diverse-41/aquapark-szeged_10_b.jpg
http://www.okoputovanja.com/start/wp-content/uploads/2011/07/aquapolis-segedin-wellness.jpg

Не видим било какву сличност са кинеским тржним центром.
 
Ako bi ceo kompleks bio pokrivenog tipa kao ovaj na slikama, ako bi konceptualno bio gradjen nalik na klasican sportski centar zatvorenog tipa onda bi mogao da se uklopi u okruzenje.
Klasicnom akva parku kakav svi odmah zamisljamo, tj onog otvorenog tipa, na ovoj lokaciji nije mesto.
 
Nedavno je na Studio B bila emisija o Akva parku u Oregonu i ovom našem Akva parku. U emisiji je pričalo dosta stručnjaka iz ove oblasti i rekli su da je Akva park zatvorenog tipa daleko skuplji od otvorenog tipa i da bi najlogičnije rešenje za naš Akva prak zbog geografskog položaja i klimatskih uslova, za početak delom bude zatvorenog, a delom otvorenog tipa.
 
Tamo imaju prostora koliko god hoćeš.
Ima i kod nas, ali van Beograda.
Ne vidim rezon graditi jedan sezonski zabavni objekat na ovakvoj lokaciji. To može da radi samo tokm par meseci u godini.
Prvo ne vidim rezon investitora, a pogotovo ne vidim rezon onoga ko mu je izdao dozvolu (osim onog očiglednog, naravno).
 
Koliko ja vidim stvari,preambiciozan projekat od pocetka.Da su krenuli polako sa jednim zatvorenim bazenom makar on ne bio i olimpijske ili velicine koja je standardna lepo bi zaradili.Ovako su platili danak preambicioznosti i finansijskoj krizi.
 
Homer Jay":2w2yvymj je napisao(la):
Ne mogu da verujem da je ovaj projekat izvučen iz fioke! Izgleda da će ipak da Akvapark na NBG :D

[video]http://www.youtube.com/watch?v=6ZXDbx09o2Y[/video]


Ako se malo pažljivije odsluša, vidi se koliko tu ima "možda, ako , trebalo bi, u slučaju da...".
Zapravo ništa konkretno, slikali čoveka koji priča da ima nameru da nešto pokrene. Neke stvari mu baš i ne piju vodu, ali nije ni bitno.
Ovo i nije vest, već pokušaj promocije preko medija ideje oživljavanja projekta.

I dalje mislim da je ovo loša ideja, i da je trebalo napraviti olimppijski bazen. Imamo 11 april, ali nam treba ne još jedan već više po celom gradu.
Bazični sportovi, a ne zabava :grand:
 
још једна студио ђ вест.

новинари са ентузиастичним и оптимистичним гласом, глупе "форице", прича без покрића.

слажем се са рељом да треба да постоји И затворени олимпијски базен..или као минимум 25 мај (20х50м)
 
akva park kao takav ne mora da bude na najatraktivnijoj lokaciji u beogradu, tik pored reke. da pomenem da u bugarskoj (najbolji akva park što sam bio), sam park je na nekoj parceli izvan grada. pri tome su organizovani autobusi koji voze direktno do akva parka koji su besplatni.

usled toliko nedostatka malih bazena na celom novom beogradu, gde bi stanovnici mogli da se kupaj tokom cele godine, nije uredu praviti megalomanske akva parkove.
 
Akva park treba da bude blizu izvora ciste vode pre svega.

Higijena postojecih bazena u Beogradu je mnogo prece pitanje od tobogana i lejzi rivera.

Inace, otvaranje akva parkova je postala moda u zemljama cetvrtog sveta, tako da smo u toku...

290892-a.jpg
 
ako nema nista od akva parka daj da se napravi obican park i to je to bolje nego sada sto izgleda
 
Au, au, au. Od početka rada ovog foruma verujem da je kritičko mišljenje jedna od njegovih najboljih odlika - želja ljudi koji pišu na ovom mestu da se naš grad poboljša uspela je da prevaziđe i granice ovog foruma, konstruktivne kritike su polako probijale put do medija, a u poslednje vreme i do ljudi koji donose bitne odluke u ovom gradu.

Međutim, u poslednje vreme ta nota zdrave kritike se pretvara u manično kritizerstvo - potrebu da se svet koji nas okružuje bez rezerve nijansira u crno. Da se ne lažemo, objektivnih razloga za takvo raspoloženje ima - kriza je totalno uništila građevinarstvo u Srbiji (što je i primarna tema ovog foruma), nema projekata, nema o čemu da se piše, rastu nezadovoljstvo, frustracija i neraspoloženje. Tu je i onaj još suroviji realni svet koji nas okružuje - ekonomska situacija, nezaposlenost, inflacija, dužnička kriza, nesposobna politička elita, razaranje civilnog društva, urušen sistem vrednosti, korupcija, nepotizam, kriza nacionalnog identiteta, kriza srednjih godina, nemaština, siromaštvo, nasilje, kriminal, učmala kulturna scena, tabloidizacija medija, crna hronika, odliv mozgova, haos u prosvetnom sistemu, saobraćajne gužve, postratna depresija, pljačkaškka privatizacija, nepostojeći pravni sistem, raspalo zdravstvo, karteli, monopoli, tajkuni, ambasadori muljatori, psi lutalice, etničke tenzije, rasne tenzije, birokratija, divlja gradnja, nehigijena, šverc, krčenje šuma, širenje hroničnih bolesti, klimatske promene...

Ali zar je toliko teško, pored svega ovog nabrojanog i milion drugih stvari, ponekad naći makar jednu belu tačku u ovom crnom svetu!?

Zadržimo se na ovom projektu. Godinama gradilište stoji napušteno - zarasta u korov, množe se pacovi, skupljaju se sumnjivi likovi, služi kao neformalni javni WC... I sada kada se pomene mogućnost da sve to postane istorija, da se konačno ovaj objekat (šta god da je) privede kraju i stavi u funkciju - opet ne valja. Te to Studijo Đ laže, te na pogrešnom je mestu, te tu treba da bude nešto drugo...

Slična atmosfera već dugo vlada i na drugim temama. Jedini projekti koji valjaju ljudima na ovom forumu su projekti koji se ne grade ili nikada neće biti izgrađeni. Doduše, ako neki od tih projekata i počne da se gradi, odmah će se konstatovati kako je on zapravo skup, nepotreban, promašen i kako je bolje da smo za te pare izgradili nešto drugo. I tako u krug - most na Adi je preskup loš, preveliki, na pogrešnom mestu, lopovski, faraonski itd. Most u Zemunu je na pogrešnom mestu, nema železnički koridor, loše su rešene pristupne petlje i manje nam je potreban nego onaj u Vinči, Centar za promociju nauke je bacanje para, partijski projekat za zapošljavanje članova demokratske stranke, projekat je izabran na nameštenom konkursu, i zbog njega deca u Surdulici nemaju 'leba da jedu, Narodni muzej je u pogrešnoj zgradi, svi stanovi koji se grade su preskupi i svi koji kupuje te stanove su budale, sve ulice su loše rekonstruisane, svi putevi su loše odrađeni...

Nekada je BB bio moje omiljeno mesto i najdraži hobi. Obožavao sam vreme provedeno na ovom forumu. Sada kada dođem i provedem ovde neko vreme, želim samo da progutam šaku lekova ili da uzmem konopac i da se obesim. Jednostavno, postalo je isuviše depresivno boraviti ovde.
 
Steta sto nepostoji nacin da se klikne za sto + :kk:
 
Ja sam i pre ovoga što nas je snašlo pisao da je lokacija pogrešna.


A što se tiče priloga studija B, nema veze sa novinarstvom. Neprofesionalnost i reklamerstvo prosto iritiraju.

Sad pišem samo o prilogu Studija B.
Ja ga ne zovem Studio Đ, niti DS zovem Žuti jer ne volim te pežorativne fore (samo "UMP" uvek pišem sa znacima navoda - zbog onog "M" ).

Prilog traje skoro 3 minuta.
U prvom minutu uvoda ništa nije rečeno. Kao kad Aca Stojanović prenosi Ligu Šampiona.

Nikola Seneši je deo tima koji godinu dana pravi novu strategiju za novog investitora

- samo su zaboravili da spomenu ko je taj novi investitor

Za dva meseca imaće završenu strategiju.

- treba im godina i dva meseca da naprave "strategiju" završetka projekta akva-parka????
Agencije za istraživanje svemira za kraće vreme naprave strategije.

A onda će, veruje, sa gradom rešiti sve pravne "začkoljice"

- lepo što veruje, ali to znači da do sada ništa nije urađeno, a mogli su i da spomenu koje su to "začkoljice"

Kaže poručena je i oprema, dato je i saglasje za opremu

- ko je poručio opremu - prethodni investitor pre 6 godina? Šta znači "saglasje" ko se "sagasio", zbog čega treba to "saglasje"

U trenutku kada se stvori mogućnost za nastavak gradnje trebaće 8 meseci da počne da radi

- znači, mogućnost za sada ne postoji, sve ovo nečije lepe želje

On tvrdi da je uz mnogo truda i dobre volje moguće da akva park proradi krajem leta 2013

- krajem leta 2013 počinje jesen 2013 i prestaje sezona kupanja na otvorenim bazenima i na Adi

Grad će kroz poreze takse i povećanje potrošnje za 110 dana sezone zarađivati oko 5.5 mil evra

- Ono što non stop spominjem na ovoj temu - Akva park može da radi 3-4 meseca godišnje.
Znači, 7-8 meseci ne radi, vredno zemljište se namenjuje za sezonski posao. Ludilo aka "Tematski park Terazije" na mestu idealnom za autobusku stanicu.

Na stranu to što jedina cifra koju daju je onoliko koliko bi Grad mogao da ubere. Em što je cifra nerealna, em što javno spominju poreze, takse i povećanje potrošnje, em što promovišu ideju na takav način - Grad će od njih da zaradi. Eeeej? Pa kome je ovo upućeno?

Cene će biti mnogo više od onih za bazene,

- znači, nije za svakoga

znatno niže od onih u Evropi

- dobro, nasmeja me, bar su nekome konkurentni.

A vlasnicima će ostati dovoljno da kompleks stalno unapređuju

- sad mi je laknulo za vlasnike

6000 ljudi istovremeno će moći da boravi ovde

- neka bude i 3000. Gde sa tolikim automobilima? Ti koji plaćaju znatno skuplje karte ne dolaze gradskim prevozom, niti je ovo namenjeno komšiluku iz savskih blokova. Gde sa tolikim automobilima?
Ove godine je odmah pored napušetanog gradilišta akva parka napravljeno nekih 80 novih parking mesta. To je odlično urađeno, raspoloživ prostor je maksimalno iskorišćen. J a sam iskeno oduševljen, a svako veče parking je skoro popunjen. 3000 ljudi - oko 300 novih automobila. 6000 ljudi - 600 novih automobila. Još jednom - gde sa tolikim automobilima?


Ja ću uvek da pohvalim i podržim stvari koje imaju smisla: parkovi, parking mesta, inicijativu za Staro sajmište, zelenilo, jeftini stanovi, most na Dunavu, podzemni kontejneri itd, itd...

Ali ne mogu da otrpim kada neko pokušava da me pravi budalom, kao Studo B.

Na kraju, ovo može da bude medijska priprema za nastavak realizacije ove sulude ideje.
Ako može "Tematski park Terazije 30-tih", ako može "Bus Plus" da radi ovo što radi uz asistenciju Komunalne, zaista ne vidim povoda da Grad ovo odbije, jer ovo se sasvim uklapa u sve što se radi.
 
Ala tematski park radi ubija vise je zatvoren nego otvoren.Ja sam mislio da kad sidjem sa zeleznicke stanice mogu da docem do tog parka i sednem.Da ce da se sredi i malo okolina tog parka a ne park iza resetaka , da se prekriju one skele , ma tragedija od parka.A za ovo nisma kritican vec realan ako nema parka ni investitora a ni gard ne zeli ,daj da napravi se park pa da makar lici na nesto.Relja je upravu sto posto nije prilagodjena bas tolkim automobilima , onda je bolje bilo da je iza ivana ribara cepe sve ispocetka i da se napravi i OGROMAN PARKING
 
@Homer

Ne mogu da se složim sa tobom.....


pošto se lično osećam prozvanim jer sam kritikovao ovo, mogu da kažem da ti nisam ja džoni bi gud koji je u tom fazonu.

mislim da je relja lepo obrazložio zašto na ovoj lokaciji treba nova namena.
 
Tu bi savrseno legao zatvoren olimpijski bazen.11 april nije dovoljan za toliki NBG a i nalazi se na periferiji opstine.
 
11. april nije na periferiji opstine. Tj. za nekih 2/3 NBG-a 11. april je bliži(ili u najgorem slučaju isto udaljen) nego ta lokacija u 44 bloku. Uopsteno govoreći malo koja lokacija unutar NBG je daleko.

Slažem se da treba ne jedan nego najmanje dva kompleksa kao 11. apri(25 . maj i slično) na NBG gledajući broj stanovnika opštine. I takodje bi pod obavezno uveo van letnje natkrivanje spoljnog bazena balonom. Potpuno je besmisleno da ti bazen stoji neiskorišten 9 meseci godišnje.

Na primer ja bi tu napravio nešto izmedju. Napravio bi jedan veći dečiji bazen u koji bi se ulivali svi ti tobogani(pa ko voli nek izvoli) i 2-3 olimpijska bazena koja bi prekrivao van sezone. Fin balans letenje zarade i maksimalne iskorištenosti investicije tokom cele godine.
Sad je kasno za to. Ja nisam imao ništa protiv ovog projekta jer je u to ušao privatni kapital sa svojom računicom. Ovako sad da sam na mestu grada bi ih ili naterao da završe to ili oduzeo to bez ikakve naknade i završio pošto se kao već mnogo uložilo. Mada gledajuć spolja ne deluje da se uložila i trećina od onog što pričaju.

Čak ni ne patim za nekom arhitekturom što se tiče zatvorenih bazena. Eno, na nekom gornjem topiku, neki MC gradi lučne eko hale od prefabrikovanih ferocementnih blokova po 460 €/m2(to bi išlo na dole još zbog veće kvadrature za bazene nego za obične školske hale).
 
vucko":107o0ezy je napisao(la):
Tu bi savrseno legao zatvoren olimpijski bazen.11 april nije dovoljan za toliki NBG a i nalazi se na periferiji opstine.

Izvinjavam se sto ofiram - slazem se da bi olimpijski savrseno legao na tu lokaciju, ali mislim da nije potreban. Ne slazem se sa konstatacijom da 11. april nije dovoljan - i po najvecoj vrucini ovih dana, konstantno je poluprazan. Trebaju nam i novi, ali prvo treba bolje iskoristiti postojece kapacitete, a tu mislim na popuste za klince, djake, studente, seniore, uvodjenje mesecnih karti, kao i adekvatnijih termina za gradjanstvo.
 
Vrh