Šta je novo?

Airport Garden

Postoji i mogucnost iznajmljivanja garaznog mesta uvek, znam da u bloku 65 to nije problem (na oglasima ima trenutno 3 garazna mesta u elixir gardenu koji je na par minuta hoda od airporta u najgorem slucaju) a ocekujem da ce uvek biti poneko garazno mesto za iznajmljivanje u okolini kad se izgrade svi planirani kompleksi, posebno jer ne ocekujem da ce svi u ovim kompleksima ziveti vec da ce biti i izdavanja stanova na bookingu itd.

Mislim da je garazno mesto obavezno imati, sad da li se iznajmiti ili kupiti je druga stvar, sa trenutnom cenom od 28 hiljada a iznajmljivanje istog kosta 1200-2000 eur godisnje mislim da nije strasno kupiti naknadno isto posle par godina.
 
Airport Garden takođe nudi i jeftiniju varijantu od garažnog mesta - parking mesto. I to je sasvim OK (to je ono što sam ja uzeo).

Kod nas ne postoji definisani sistem u kome je deo garažnih mesta u privatnim i javnim zgradama uvek na raspolaganju za javnu plaćenu upotrebu, uz gradsko preduzeće koje vrši naplatu na tim mestima. Takav sistem je uobičajen u Skandinaviji, i lepo radi.
Ako bolje pogledate, videćete da je u većini naših garaža prosečna popunjenost veoma mala, obično oko 50%. Kada bi se ostatak stavio u promet, mnoge stvari bi se rešile, a postojao bi i pozitivan uticaj na ekonomoiju... ali postavljanje na noge ovakvog sistema zahteva stručnost, znanje, posvećenosti i odsustvo ličnih ili partijskih interesa.
 
Airport Garden takođe nudi i jeftiniju varijantu od garažnog mesta - parking mesto. I to je sasvim OK (to je ono što sam ja uzeo).
Je l to u pitanju spoljasnje parking mesto koje je natkriveno ili je otvoreno kao u Belvilu? Meni je kod takvih parking mesta, ukoliko nisu natkrivena, problem sto ne mozes da racunas na to da ti auto bude cist, nevezano za vremenske prilike. Npr. ja sam juce oprao auto pre podne, parkirao ga u garazu i nije bitno sto je popodne padala kisa, meni je auto cist danas. Da sam imao parking mesto (koje nije natkriveno u celoj duzini auta) umesto garaze, morao bin da gledam vremensku prognozu kada planiram da operem auto i da izbegavam dane u kojima je moguca kisa.
 
U pitanju su otkrivena parking mesta, između lamela zgrade. Prilično su zaštićena od sunca zbog položaja, ali ne i od kiše i sl. - za to treba doplatiti više za garažno mesto. Ceo parking je zatvoren rampom.
 
U pitanju su otkrivena parking mesta, između lamela zgrade. Prilično su zaštićena od sunca zbog položaja, ali ne i od kiše i sl. - za to treba doplatiti više za garažno mesto. Ceo parking je zatvoren rampom.
Zar to parking mjesto nije bilo jeftinije od garažnog? Kolika je cijena ako nije tajna?
 
Zar to parking mjesto nije bilo jeftinije od garažnog? Kolika je cijena ako nije tajna?
Mislim da je parking mesto 15 hiljada koliko se secam a garazno 28. Svakako po meni ako se vec uzima mesto veceg smisla ima uzeti garazno.

U pitanju su otkrivena parking mesta, između lamela zgrade. Prilično su zaštićena od sunca zbog položaja, ali ne i od kiše i sl. - za to treba doplatiti više za garažno mesto. Ceo parking je zatvoren rampom.
Da li mozda imas neke informacije o unutrasnjoj keramici, meni su samo dali informacije o proizvodjacima ali nista vise.
 
Mislim da je parking mesto 15 hiljada koliko se secam a garazno 28. Svakako po meni ako se vec uzima mesto veceg smisla ima uzeti garazno.


Da li mozda imas neke informacije o unutrasnjoj keramici, meni su samo dali informacije o proizvodjacima ali nista vise.
Bila je neka priča za ta parking mjesta da je to praktično rentanje na neki duži period (20-30god), nije trajno vlasništvo ?
 
Morao bih da proverim ugovor, ali ako se dobro sećam - kupuje se trajno pravo korišćenja, koje se može i prodati.
 
Meni su rekli onomad, u novembru, da nema više mesta napolju i nudili su samo garažna mesta...
 
Pa, za očekivati je bilo da će ta mesta prva otići. Pitanje je da li je i koliko ostalo mesta i na nivou -1.
 
Данашње - 08.05.2024.

IMG_20240508_144527_resized_20240508_040611029.jpg
IMG_20240508_144628_resized_20240508_040609878.jpg
 
Prošao malopre.
Na lameli C prilično odmakla fasada na strani prema Airport City, a sa zadnje strane sve pripremljeno za postavljanje fasade. Radi se najzad i povučeni sprat spolja. (prve dve slike)
Na lameli B urađena izolacija, sada rade nosače fasade. (treća slika)
Na lameli A zidovi stigli do 6 ili 7. sprata, kako gde. Najveći broj ljudi sada radi na ovom delu gradilišta.

1715323247584.png

1715323337055.png

1715323502116.png

1715323526706.png
 
Zna li neko tacne udaljenosti svih kota izmedju Airport Garden i nove Dipem/Mazda zgrade - https://www.gradnja.rs/dipem-salon-zgrada-novi-beograd-falcon-group/ Zanima me da li ce stanovi, posebno ovi unustrasnji u drugoj fazi biti osuncani... Generalno, izgleda kao da ce nova Dipem zgrada skroz zagraditi Airport Garden.
Iskopao sam urbanistički plan koji ti možda bude koristan ako te ovo interesuje i dalje: https://www.beograd.rs/images/file/adf6ac39d6e7e403ef3bcbb504717fb3_1401741208.zip
Ako direktan link ne radi, pretraži "UP za izgradnju stambenog-poslovnog kompleksa sa novogradnjom KP 2906/11, 2906/37, 2906/36 i 2906/32 i rekonstrukcijom i dogradnjom objekta na KP 2906/33 - Novi Beograd" na https://www.beograd.rs/lat/gradska-vlast/1656643-potvrdjeni-urbanisticki-projekti/ (iz nekog razloga broj projekta IX-13 350.92 2020 nije naznačen u linku ali jeste u fajlu). Inače su dostupni i drugi projekti koji se grade/su izgrađeni u komšiluku, sve što počinje sa 2906.

1715640455688.png
 
Meni je ova sličica zanimljiva zbog prikaza planirane saobraćajnice...kružni tok, dvije trake... (skinuto nekad od urbanističkog zavoda BG)...

1715718265234.png
 
Zdravo, imam jedno pitanje... Da li neko mozda zna da li ce se oni objekti (spaljeni) izmedju Rode i zgrade (Airport garden) rusiti, kad se bude radio kruzni tok i ta ulica?
 
Vrh