Šta je novo?

Airport Garden

1000022604.jpg
1000022622.jpg
 
Zna li neko tacne udaljenosti svih kota izmedju Airport Garden i nove Dipem/Mazda zgrade - https://www.gradnja.rs/dipem-salon-zgrada-novi-beograd-falcon-group/ Zanima me da li ce stanovi, posebno ovi unustrasnji u drugoj fazi biti osuncani... Generalno, izgleda kao da ce nova Dipem zgrada skroz zagraditi Airport Garden.
Kao sto sam pisao, kada se sve izgradi bice kowloon. Razmaci manji nego zgrade airport city-ja Zadrzali interne saobracajnice bivseg industrijskog bloka i grade hiljade stanova. Katastrofa.
 
Kako to misliš "zadržali interene saobraćajnice bivšeg industrijskog bloka"?
Ispred samog Airport Gardena se gradi kružni tok, a postojeća uličica se širi u bulevar sa četiri trake:
1714540199958.png
 
Kako to misliš "zadržali interene saobraćajnice bivšeg industrijskog bloka"?
Ispred samog Airport Gardena se gradi kružni tok, a postojeća uličica se širi u bulevar sa četiri trake:
U vezi toga, ne sećam se da li je spominjano: APG je u obavezi samo da napravi ulicu sa dve trake (1+1), a onda je sledeći investitor u obavezi da dopuni ulicu sa još dve trake u 2+2. Da li je to beše investitor za Rodin plac ili neki drugi, ne sećam se šta su mi rekli, ali tajming je svakako upitan.

To na stranu, mene više brine ova uska ulica pored APC koja trotoar sa te strane trenutno nema, a deluje da neće biti veliki ni sa APG strane.
 
Nadam se da će uspeti tu ulicu da drže slobodnom od bespravno parkiranih automobila. Inače biće zakrčena konstantno, slično kao i ulica kod ulaza u garazu TC West 65, između Westa i AC-a.
 
jel zakrcena samo preko dana ili je i uvece tako?
 
@MrD Vidim iz komentara da ste kupili stan... Da li mozda znate tacnu udaljenost izmedju svih lamela AG i Dipem zgrade ili bar otprilike? Da li ce uopste stanovi prema parkingu imati sunca... Da li su Vam mozda slali neki grafikon osuncanosti od izlaska do zalaska...
 
@joca ,
Gledao sam sve kad sam kupovao. U AG prodaji mi nisu dali grafik osunčanosti, ali su imali kartu celog bloka sa svim okonim zgradama... pa se lepo može videti kako će se senke kretati... imajući u vidu njihovu informaciju da će sve okolne zgrade biti iste visine... a pošto sam uzeo stan na višem spratu, sve mi je delovalo OK.
Pošto stan pri kraju sive faze, vidi se da je sve OK... tj. da je prozor osunčan celo popodne i veče, što sam i želeo.
 
@MrD Vidim iz komentara da ste kupili stan... Da li mozda znate tacnu udaljenost izmedju svih lamela AG i Dipem zgrade ili bar otprilike? Da li ce uopste stanovi prema parkingu imati sunca... Da li su Vam mozda slali neki grafikon osuncanosti od izlaska do zalaska...
Ja sam gledao koristeci neki online alat gde mozes da crtas zgrade i visine (sad zaboravio sam kako se zove tacno).

Od 6 sprata pa navise bi trebalo da je OK koliko toliko.
 
Odlicne fotke @dr strangelove ova zgrada mi deluje vrhunski, jedina, uslovno receno, mana je sto mi deluje da ovde nema mnogo pozicija koje ce dugorocno imati sirok pogled, obzirom da jedino strana koja gleda ka Airport city-u je "zasticena" od buduce gradnje (mala je sansa da ce graditi na mesto parkinga bilo sta), i strana ka Rodi, jer meni deluje da nema sanse da izmeste taj objekat, tj. da se na mesto rode izgradi neka zgrada (to bi znacilo da teoretski moze i na mesto Delta City-a ili Usca da se izgradi stambeno naselje) obzirom da je Roda jedini objekat tog tipa u ovom kraju (kompletno svi gravitiraju ka ovoj Rodi sto se tice svakodnevnih nabavki).

Medjutim pozicije koje gledaju ka zapadu i jugu su za moj pojam vrlo rizicne za kupovinu kome god je do sirokog pogleda, jer mislim da je mala sansa da se tu nece graditi nove desetospratnice.
 
@dejanbg88, nisi pratio na casu. Roda se rusi za par godina, to ce da bude deo Soul 64 projekta.
Pratio sam, ali nigde nisam video da je to zvanicno, vise mi je delovalo kao spekulacija pojedinih forumasa, jer kada pogledas Soul 64 sajt i mapu jasno se vidi gde su granice projekta, tj. da je kompletan Soul na mestu Extra centra i juzno od Extra centru jer faza koja se sada gradi je najseverniji objekat Soul-a. Prosto mapa projekta pokazuje kako ce Soul 64 izgledati i jasno se vide sve faze, tj. da se ovo sto se sada gradi i naslanja na Rodu zapravo najseverniji deo Soul-a.
 
Ako me sećanje ne vara, gledao sam i parcela na kojoj je roda je bila u vlasništvu firme koja je investitor u Soul-u ili sam je beše nekako povezao sa vlasnicima sport visiona. Oni mogu u svakom trenutku da dodaju nove zgrade projektu i nazovu to fazom n. Sa druge strane, suviše je daleko vremenski te će možda imati neku drugu ideju kada vreme dođe... Drugi projekat, drugačiji koncept itd. Između te parcele i AG je još jedna mala uzana parcela čijih se vlasnika ne sećam a na kojoj su neki objekti čiju funkciju ne znam. Ako stvarno između AG-a i Rode tj nekog projekta kasnije bude trebalo da bude bulevar sa 4 trake i razdelnim ostrvom, kao što jeste definisano urbanističkim planom, moraće da bude na uštrb te male parcele...
 
Vlogzilla je prvo pričao da se ruši Roda, a onda u zadnjim videima je pričao da to nije tačna informacija. Sada je pitanje koliko mu je verovati.
Svakako dechatlon ima ugovor da ostane tu do 2030.god.
 
Vlogzilla je prvo pričao da se ruši Roda, a onda u zadnjim videima je pričao da to nije tačna informacija.
Ma ja mislim da ne postoji nikakva sansa da se rusi Roda. Pa taj objekat je pun non stop. Jedva nadjes parking i vikendom i radnim danima. Koncept je mnogo zgodniji za nabavku od Maxija u Delta City-u ili West mall-u. Jednostavno ovo je onaj tip hipermarketa gde sa kolicima ides do kola i natrpas sve u gepek. Mislim da je bas mala sansa da Rodu sruse. E sad, ostavljam mogucnost nekakvog renoviranja ili adaptacije u stilu BIG Fashion-a na Karaburmi gde su na trznom centru izgradjene stambene zgrade BIG residence pa je krov trznog centra prakticno postao dvoriste. Tako nesto ne iskljucujem, i verujem da Roda ima tehnickih mogucnosti za takvu nadogradnju.
 
Razmisljam o kupovini stana u A2 lameli (dio koji gleda prema parkingu)... Sta mislite, neke prednosti/mane? Da li bi pod obavezno trebalo birati visi sprat zbog Dipem/Mazda zgrade (udaljenost izmedju zgrada mi djeluje jako mala) + sjeverne orijentacije? Koliko je uopste dobar izbor bilo kojeg stana okrenutog prema parkingu, ako uzmemo u obzir okrenutost prema sjeveru + sam oblik zgrade sa tri kraka koji dodatno prave prepreke/hlad unutrasnjim stanovima? Imam osjecaj da ce mnogo ovih stanova biti u mraku/hladu sa nedostatkom sunceve svjetlosti...
 
Razmisljam o kupovini stana u A2 lameli (dio koji gleda prema parkingu)... Sta mislite, neke prednosti/mane? Da li bi pod obavezno trebalo birati visi sprat zbog Dipem/Mazda zgrade (udaljenost izmedju zgrada mi djeluje jako mala) + sjeverne orijentacije? Koliko je uopste dobar izbor bilo kojeg stana okrenutog prema parkingu, ako uzmemo u obzir okrenutost prema sjeveru + sam oblik zgrade sa tri kraka koji dodatno prave prepreke/hlad unutrasnjim stanovima? Imam osjecaj da ce mnogo ovih stanova biti u mraku/hladu sa nedostatkom sunceve svjetlosti...
Po meni ako gledas stanove ka unutra najbolji su ti A82 i A83 jer su oni najvise osuncani posle podne, bas sam prolazio skoro oko 5/6 pre neki dan jer zivim u bloku 37 i imali su sunca.

Ako ti je najbitnija stavka osuncanost onda je A1 58 vrv najbolja opcija jer je na zapadu.

Ja gledam stranu ka rodi jer mi se vise svideo raspored u stanu, mada videcemo da li ce ista biti od toga, trebalo je da potpisem predugovor u utorak pa smo odlozili iza praznika jer su menjali predugovor.
 
Da li je neko uzimao garažno mjesto uz stan?
Po svemu ovome, a gledajući slične objekte, ostaje vrlo malo prostora oko zgrade za parkiranje. Za stanare bez garažnog mjesta parking će biti noćna mora. Griješim li ?
 
bice sigurno, jer je to poslovna zona. a zoniranje tog bloka je pitanje da li ce i kada ce se desiti. tako da meni deluje da je to must. cak bih kupio vise garaza tu, da kupujem stan.

u suprotnom preko dana, ako treba nesto da zavrsite, bice nocna mora
 
Vrh