Šta je novo?

Airport City Belgrade [ Poslovni kompleks | 186 000 m²]

Ok, to je onda cool, ali neko mora tu selidbu i da finansira. Da li je vlasnik spreman da sagradi novu fabriku (a milioni su u pitanju), pa makar i morao da se iseli, pitanje je. Nadam se da su ti uslovi stajali crno na belo u tenderu, da posle ne ispadne: joj, ups, nismo znali!
 
Nenad":21yypcq4 je napisao(la):
Ok, to je onda cool, ali neko mora tu selidbu i da finansira. Da li je vlasnik spreman da sagradi novu fabriku (a milioni su u pitanju), pa makar i morao da se iseli, pitanje je. Nadam se da su ti uslovi stajali crno na belo u tenderu, da posle ne ispadne: joj, ups, nismo znali!
ma preselice sam vlasnik fabriku kad vidi da moze dobro da proda zemljiste i od te kinte izgradi novu fabriku i jos da mu ostane poveliki kusur.
to su valjda i najavljivali slovenci pre prodaje (lasko je bese kupio bip?)
 
Nenad":25qu7z2l je napisao(la):
Nadam se da su ti uslovi stajali crno na belo u tenderu, da posle ne ispadne: joj, ups, nismo znali!
U tenderu stoji da mora da obavlja primarnu delatnost 3god., koju može da obavlja
i u Krnjači na svom placu.
BIP-ov plac je veći od MUP-ovog preko puta, a ceo BIP je prodat za manje pare od MUP-a.

Pogledaj porjekat na Autokomandi koji radi Delta, a na Mostaru je plac
pored Prokopa, DUP-om predviđen za komec.zonu.
 
NN objekat je poslovni objekti :: Makler & Gosper

45_lemic_makler_2_02.jpg
produces
45_lemic_makler_2_06.jpg
produces
 
dragan":2euf7ims je napisao(la):
Nenad":2euf7ims je napisao(la):
Nadam se da su ti uslovi stajali crno na belo u tenderu, da posle ne ispadne: joj, ups, nismo znali!
U tenderu stoji da mora da obavlja primarnu delatnost 3god., koju može da obavlja
i u Krnjači na svom placu.
BIP-ov plac je veći od MUP-ovog preko puta, a ceo BIP je prodat za manje pare od MUP-a.

Pogledaj porjekat na Autokomandi koji radi Delta, a na Mostaru je plac
pored Prokopa, DUP-om predviđen za komec.zonu.
Kapiram.. Hteo sam da kazem da, ako vec i razmisljaju da prodaju plac na kome se BIP nalazi posle tri godine, prijatno bi me iznenadilo ako bi onda ulozili u novu fabriku piva.. Nadam se da ce tako i biti.
 
Super je ona panorama slika! Celom kraju definitivno fali malo "visine", tako da ako stvarno budu pravili taj hotel od 15 spratova, bice super!

Evo i jednog malog up-date-a Belgrade Office Park 2:
 
Treća faza radova u Erport sitiju

U biznis parku Erport siti na Novom Beogradu završena je druga faza radova i
do sada je uloženo 50 miliona evra.

46546394746e10701d015d079384358_huge.jpg

OECD je prošle godine proglasio Erport siti za najveću grinfid investiciju u regionu (foto: Beobuild)

Izvršni direktor Erport sitija Gili Dekel je, otvarajući treću fazu radova, kazao da su
do sada završene četiri zgrade na oko 40 hiljada kvadratnih metara.

U svakoj sledećoj fazi biće uloženo još oko 20 do 30 miliona evra, a u planu je da
taj prostor na 120 hiljada kvadratnih metara bude završen za četiri do pet godina, kazao je on.
U okviru Erport sitija planirana je i izgradnja hotela visoke kategorije, a u planu je i izgradnja rezidencijalnih objekata i stanova.

Kompanija „Afrika Izrael”, koja je većinski vlasnik projekta planira dalja ulaganja u Srbiju, a
nivo investicija zavisiće od poslovnih mogućnosti i raspoloživog zemljišta za gradnju. ...
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2007&mm=09&dd=07&nav_id=262534

acbvb3.jpg


čl. u Blicu : http://www.blic.co.yu/beograd.php?id=12548
 
Interesantno... Znam da je Gorica Mojovic imala inicijativu da se na dosta lokacija u gradu postave skulpture mladih domacih vajara, ali nikako da se krene s reci na delo...

Svakako ce doprineti da ACB deluje manje sterilno....
 
A gde ce biti taj park? Uz ono setaliste izmedju poslovnih zgrada ili stvarno misle na park (drvece i cvece) sa skulpturama? Ideja je u svakom slucaju za pohvalu!
 
Pozdrav drugari iz ACB-a :) Moja firma se pre 2 meseca uselila u ACB, tako da imam malo pouzdanih informacija :cool:
Dakle, zavrsene su 4 zgrade: 1100, 1200, 1300 i 1400. Naredne 2 zatvaraju za oko 2 meseca, a novi zakupci ulaze na leto sledece godine. Iza te 2 zgrade ce biti 2 kule od po 16 spratova (ogradjujem se od tacnosti informacije, hauzmajstor nase zgrade mi je danas rekao, sad da li je 100% tacno, ne znam), a ispred, na mestu Orla (koji svima bode oci, a iznajmljen je na 10 godina) ce biti hotel.

Inace, ova firma, Afrika-Izrael pocinje u blizini i da gradi stanove. Ne znam tacnu lokaciju, ali su vec kupili plac. Cena m2 u izgradnji je 2800 eura :rolleyes:

Sto se tice ulaska u ACB, nema nikakvih problema za pesake. A za automobile je frka, cak i kad imate kartice redvno se izmrste.

Poz za Dragana, bivseg suborca sa NVDM :D
 
guimaraes":3g3lovxr je napisao(la):
Inace, ova firma, Afrika-Izrael pocinje u blizini i da gradi stanove.
Ne znam tacnu lokaciju, ali su vec kupili plac. Cena m2 u izgradnji je 2800 eura

Poz za Dragana, bivseg suborca sa NVDM :D
Pa, možda onaj kućepazitelj zna za tu lokaciju.

A, na NVDM sam tek počeo, pa još nisam 'bivši'. :) .. pozz
 
^^Te dve kule bi trebalo znaci da budu iza sadasnjih zgrada u izgradnji, u pravcu Tosinog bunara?
 
dragan":vmfbm444 je napisao(la):
guimaraes":vmfbm444 je napisao(la):
Inace, ova firma, Afrika-Izrael pocinje u blizini i da gradi stanove.
Ne znam tacnu lokaciju, ali su vec kupili plac. Cena m2 u izgradnji je 2800 eura

Poz za Dragana, bivseg suborca sa NVDM :D
Pa, možda onaj kućepazitelj zna za tu lokaciju.

A, na NVDM sam tek počeo, pa još nisam 'bivši'. :) ..
Ne zna ni on tacnu lokaciju, samo zna da je u blizini.

Inace, ja sam bivsi na NVDM, skoro sam izasao.

nenad":vmfbm444 je napisao(la):
^^Te dve kule bi trebalo znaci da budu iza sadasnjih zgrada u izgradnji, u pravcu Tosinog bunara?
Tako pricaju Erportsitijevci :) Samo ne znam gde ce da uglave ostatak zgrada.
 
To bi stvarno bilo lepo! Jos i hotel uz to, za koji su isto rekli da bi isao u visinu, pa bi se dobio jedan jako interesantan novi deo grada.
 
Po planu kojeg sam ja video u Zutoj kuci iza 1500 i 1600 ce da bude zatvoreni park i 4 stambene zgrade sa luksuznim stanovima koje nece biti vise od postojecih zgrada (onako po secanju), a na zemljistu gde je sada Orao bice 2-3 spratna zgrada velike povrsine i hotel od 15-16 spratova.
Ali islim da je sve ovo jos uvek podlozno promenama...
Ove nedelje je krenulo i rusenje stare zgrade koja se nalazila iza hangara. Na tom mestu ce se graditi garaza.



Moram i da iskoristim priliku da iskritikujem komsiju Telenor-a koji nikoga nije zvao ni na jednu od dve zurke.... pa sam bio prinudjen da u ovim godinama izvodim desant na rostilj :)
 
relja Airport City grill Airborne ranger :D
 
relja":tov41qd4 je napisao(la):
Moram i da iskoristim priliku da iskritikujem komsiju Telenor-a koji nikoga nije zvao ni na jednu od dve zurke.... pa sam bio prinudjen da u ovim godinama izvodim desant na rostilj :)
Ma nisu nista ni pitali na ulazu + sam dobio bluetooth :cool:

U kojoj si ti zgradi?
 
1300, ti?
U cetvrtak se zavrsilo pre nego sto sam izasao, a bio sam na onoj u subotu pre dve nedelje, mislim (kad se igrao derbi), moglo je da se udje, ali kazem, komsije nas nisu zvale a prave rostilj pod prozorom :)
 
Da vas dvojica ne radite i u istoj sobi?

Proverite to u ponedeljak, a pass je : " Odkud ti ovde?" :)
 
Treća faza izgradnje Airport Cityja

EM Online
Gili Dekel, direktor biznis-parka Airport City Beograd najavio je 100 miliona evra investicija u 2008. godini.
Druga faza izgradnje prvog poslovnog parka u Srbiji završena je u septembru i sav poslovni prostor već su zauzele velike, uglavnom multinacionalne kompanije.

U trećoj fazi, već je počela gradnja 34 hiljade kvadratnih metara, u šta će biti uloženo 40 miliona evra. Najavljena je još izgradnja tri poslovne kule i hotela, što će biti investicija od još 60 miliona evra.

Hotel čija će gradnja početi krajem leta 2008. godine, biće deo lanca hotelaHoliday Inn, imaće 230 soba, 17 hiljada kvadratnih metara i 16 spratova.

Po završetku svih radova airport City će se prostirati na 126 hiljada kvadratnih metara.

Airport City je deo međunarodne kompanije Africa Israel Investments, jedne od najvećih investicionih kompanija u Izraelu, koja posluje još i u Češkoj, Mađarskoj, Rumuniji, SAD, Kanadi i drugim zemljama.
 
Lepo zvuci! Ceo kompex ce promeniti opis tom delu NBG-a! Ovakvi projekti, koji organski rastu u odnosu na potraznju najbolje oslikavaju razvoj trzista i potencijal koji ono pruza! Samo jos da se i politicari uozbilje!
 
Očigledno je da će Beogradski hmmm... City biti u tom tu delu - gravitiraće oko Omladinskih brigada. Biće to bolje od 26. bloka.
Čekaj, šta ja to pričam - taj tu deo je VEĆ sada City Beogradski. (ne mislim samo na AirportCity)
 
Uz sve duzno postovanje bloku 65 i ACB-u, nissta, ali apsolutno nista sto se trenutno gradi u BG-u ne moze da se poredi sa Blokom 26... Onaj ko svaki dan prolazi tuda zna... Oseti te zmarce u stomaku,... Mada ljudi me ponekad cudno gledaju kada me vide u Bulevaru Djindjica kako zurim u nebo, pitaju se "sta li gledam", a ja okom ciljam na vrhove buducih kula :)

Bas smo Steva i ja neki dan imali diskurs na temu sledeci potencijalni Holiday Inn u BG-u (posto su najavili da ce izgraditi jos par, pored ovog u trecem bulevaru)... I nesto nam je mirisalo na onaj Atlasov u Belevaru Vojvode Misica (sto nije iskljuceno), ali evo ga ACB ce izgleda biti prvi naredni, odnosno drugi uopste :D
 
Vrh