Šta je novo?

Aerodrom Ponikve

Naravno da sam prolazio, ne bih džabe pisao. Orfanelin, sve je onako kako je Polos napisao (ukupna širina oko 6m do brane) da se sad ne ponavljam osim da dodam da je i priroda usput prelepa. U prilogu je i par slika koje sam bio napravio...
put do aerodroma 01.jpg

put do aerodroma 02.jpg


put do aerodroma 03.jpg


Branik, ja tebe generalno razumem, ali mi nije jasno zašto imaš potrebu da se javiš na svaku lepu vest i da je zacrniš!? Neretko ubacuješ i politiku. Pusti i druge malo da pišu! Pre nekih 50-60 godina se nije imalo ništa pa su ljudi malo po malo nešto izgrađivali i verovali u boljitak, da si živeo u to vreme ne bi smeo ni da zucneš....a ti sad u neku ruku zloupotrebljavaš slobodu i internet pišući odnekle iz udobne fotelje i pošto-poto negativno na sve gledaš. Ranije si morao da ćutiš što nismo ni imali autoput, osim onog jednog, pa si se klackao satima i pevušio...u to vreme se i na svaki izgrađeni kilometar čekalo (i mnogi nisu ni dočekali!), a sad bi odmah italijanske i nemačke puteve do kraja godine. Daj malo da budemo skromniji i da se radujemo i malim koracima.

Druga stvar, uopšte ne vidim da je ovaj put lošiji od onog ka Kopaoniku, konačno krivina ima na svim planinskim putevima, svugde u svetu, i šta sad, treba da kukam na kopaoničke krivine i sam sebi kvarim odmor još pre nego što je počeo....po meni glupo! Možda će jednog dana kada se pokrene saobraćaj da se osmisli još neki drugi put, ko to zna

Direktorat je osmislio plan rekonstrukcije aerodroma za prihvat većih aviona, ne slučajno i ne za džabe, i verujem da će se u neko skorije vreme krenuti sa realizacijom, pratićemo svi svakako...uglavnom ovo su sve veoma pozitivni koraci i približuju nas realizaciji
 
Kad se setim koliko je kojekakvih gluposti ispisano ovde.
Neki su iz svoje fotelje znali mnogo bolje nego mi sa terena pa nas optuživali da ne đelimo aerodrom i slične gluposti.
Pisano je da neeksplodiranih bombi ima još, da su u kaponirima zatrpani naoružani avioni još.
Ogroman posao, ogromne pare i trajaće ko zna do kada.
Vegetacija čini svoje, a do pre nekoliko godina moglo se videti na satelitskim snimcima da je krater do kratera.
 
Demineri jasno kažu u videu da im treba 3-4 nedelje za ovu fazu, a da će razminiravanje kaponira najviše zavisiti od FINANSIJSKIH razloga, a ne od toga da oni to ne mogu brzo da odrade!
Inače aerodrom je već odavno u punoj funkciji za prihvat poslovnih ili privatnih džet aviona koji imaju do 20-ak sedišta i težine do 20-30 tona, što znači da je već sada osposobljen i dovoljno bezbedan. Bitno je da je i ova faza pokrenuta i svi se nadamo da se uskoro završi ovaj posao kako bi se pristupilo "produžetku" piste na staru dužinu i prihvatom još većih aviona što će imati veliku korist za turizam i život celog Zlatiborskog kraja
 
Poslednja izmena:
Po mom skromnom mišljenu, aerodrom Ponikve, neće nikada zaživeti kao putnički aerodrom. I ako je put delimično sredjen, ipak ostaje dosta stvari koje su loše.
Kao i većina stvari, nisu postavljeni prioriteti. Napravljena je zgrada aerodroma jos davne 2016, pre nego što je sam aerodrom očišćen od zastoalih bombi i aviona.
Kuća se ne zida od krova, već od temelja.
Što se tiče putnika koji bi želeli da dodju na Zlatibor, pista koje je sada postoji, je sasvim dovoljna za ATR avione. Veće avione kao A320, KOME?
Anegdota od pre koju godinu, a ljudi koju žive ovde, znaju za nju. Par ljudi is Skandinavije su nesrećno došli na Ponikve, avionom, da bi obišli jednu od hladnjača u Požegi.
Posle silaska u Užice, preko Divljačke stene i bacanja par "pegli" do grada, zamolili su svoje drage partenere, da ih žive ne vraćaju na Ponikve.
Na kraju zamislite, da li je isplativo da se pravi aerodrom takve veličine (A320) na dva sata od Surčina. Možda i kraće, ako se nekada završi AP do Mačkata.
Sve kao i većina stvari ovde, pare se bacaju u bunar. Doduše nekome upadne malo i džep.
 
Са друге стране, изненадио би се колико има аеродрома удаљених на два сата вожње и од много већих аеродрома него што је Никола Тесла.

Не волим ове приче, кад се потцењујемо толико. Људи не знају, али да смо у Совјетском савезу, имао би четири дневна лета Београд-Ужице, и још трипут дневно Београд-Чачак мањим авионом. У Америци исто. Брза пруга Заужице неће никад, према томе, ако се хоће повезаност са светом...
 
čekaj, iz skandinavske ravnice došli na gorštačke vrleti volujca, pa im pripalo muka? :)
 
Хтели или не аеродром ће бити сређен! Пре свега у војне сврхе, очигледно је и коме је то потребно!
 
Naravno da će značiti ako veći komercijalni avioni (A320, B737) mogu da slete. Već sada se žale mnogi strani turisti da se klackaju autobusom po 3-4 sata do Zlatibora. Ako uzmemo skori razvoj počevši od kongresnih dvorana koje će graditi lokalna samouprava (2000 mesta) i Galens (1700 mesta) plus ko zna koliko još manjih, pa nov teren za Golf sa 18 rupa na svetskom takmičarskom nivou, pa 20-ak novih terena za pripremu sportista (žele da privuku i ino sportiste koji su do sada išli u Antaliju i Sloveniju na pripreme) itd itd, sasvim je jasno da je jedan pristojan aerodrom potreban. Samo Zlatibor ima do 50.000 kreveta u turizmu koji se mogu još više uposliti preko godine
 
Naravno da će značiti ako veći komercijalni avioni (A320, B737) mogu da slete. Već sada se žale mnogi strani turisti da se klackaju autobusom po 3-4 sata do Zlatibora. Ako uzmemo skori razvoj počevši od kongresnih dvorana koje će graditi lokalna samouprava (2000 mesta) i Galens (1700 mesta) plus ko zna koliko još manjih, pa nov teren za Golf sa 18 rupa na svetskom takmičarskom nivou, pa 20-ak novih terena za pripremu sportista (žele da privuku i ino sportiste koji su do sada išli u Antaliju i Sloveniju na pripreme) itd itd, sasvim je jasno da je jedan pristojan aerodrom potreban. Samo Zlatibor ima do 50.000 kreveta u turizmu koji se mogu još više uposliti preko godine
Znači Vi mislite da će nekada, neki A320 ili ti B737 sleteti na Ponikve? Da li imate neku predstavu npr kada bi to trebalo da se desi_ Kakav crni autobus. Od petka,popodne do nedelje uveče, ne može da se prodje od vozila od 50 do 100k eura, a oni će baš da dođu iz Bgda do Ponikava sa A320 ili B737. Od naših turista/vlasnika, koji čine 90% posetilaca Zlatibora, niko nikada neće doći avionom. Dok se čekira na aerodromu Bgd, on je već prošao Ča.
Ako ipak dođu na Ponive, "klecaće" se preko brane ili preko Divljačke stene, ali nema više bake Vladimirke da im salije stravu.
Što se tiče stranaca, njima je za sada dovoljan i pajper iz Mr Noa.
Od 2016. do sada aerodrom je mogao da primi ATR avione, koji nose od 50 do 70 putnika. ali to vreme ni jedan ATR nije sleto sa putnicima na Ponikve. Čemu onda potreba za A320 ili B737 koji nose bar duplo više putnika. Zar nije logično da se prvo aerodraom i kaponiri očiste, a zatim step by step. Medjutim što bi to i radili, uskoro će leteći automobili, pa pravo iz Bgd na Zlatibor.
Živi bili pa videli, od te priče nema ništa, osim punjenje nečijih džepova i zapošljavanje podobnih.
 
Zar ne reče Labude, ne jednom, da je Zlatibor skoro predgrađe Beograda?
I da će gosti Expa da budu gore smešteni? Od
kud sada da se žale, kakva 3-4 sata naopako do predgrađa?
 
Са друге стране, изненадио би се колико има аеродрома удаљених на два сата вожње и од много већих аеродрома него што је Никола Тесла.

Не волим ове приче, кад се потцењујемо толико. Људи не знају, али да смо у Совјетском савезу, имао би четири дневна лета Београд-Ужице, и још трипут дневно Београд-Чачак мањим авионом. У Америци исто. Брза пруга Заужице неће никад, према томе, ако се хоће повезаност са светом...
Što se tiče Vašeg mišljenja da brza pruga neće doći do Užica. Ne mora i ne treba, ali treba da se sredi u stanje koje je bila osamdesetih, jer je poslovni voz iz centra Užica, dolazio do stanice u Beogradu, za neverovatnih 120 minuta !!!!! Tada ga je vukla neka lokica 461, a sada novi Staedler 413, ne može ispod 3 ipo sata.
Doći autom od Ue do Bgd za 120 minuta je sada nemoguće, pored postojećeg AP, naravno ako se pridržavate ograničenja.
 
Što se tiče Vašeg mišljenja da brza pruga neće doći do Užica. Ne mora i ne treba, ali treba da se sredi u stanje koje je bila osamdesetih, jer je poslovni voz iz centra Užica, dolazio do stanice u Beogradu, za neverovatnih 120 minuta !!!!! Tada ga je vukla neka lokica 461, a sada novi Staedler 413, ne može ispod 3 ipo sata.
Doći autom od Ue do Bgd za 120 minuta je sada nemoguće, pored postojećeg AP, naravno ako se pridržavate ograničenja.
Треба пруга да се врати у то стање, наравно. И требало је одавно.
Заправо је и морало...
 
Svasta od kada je otvoren AP do Pakovraca nisam isao duze od 2h do Uzica
Poštovani, kada sam rekao 120min, mislio od Užica do železničke stanice Bgd ili možete uzeti u obzir i bilo koji deo blizu centra. Do arerodroma Surčin, je moguće doći za manje od dva sata, ali van vikenda, naravno uz pridržavanja ograničenja brzine.
 
Ma da se ja pitam, proterao bih avion ovuda, i to neki drimlajner, ako ima, kakav 320, to je sitno.
Očišćeno je područje samo tik uz pistu i nazovi aerodromsku zgradu.
Čik da neko slučajno izleti sa staze!
Izletanje možda i preživi, ali uspomene na vreme od pre četvrt veka, teško.
 
Inače, muka mi više od ponavljanja: put od aerodroma do Užica, pored krivina, ima mnogo drugih, većih problema. To jednastavno nije put!
Put je ono po čemu vozila idu, ono konkretno po kome ljudi prolaze svaki dan svim tipovima vozila, a ne one krive linije na guglovoj mapi.
Ni onaj novi nije to što ovde neki tastatur majstori misle.
Već prva krivina po odvajanju kod Sušice, eliminiše veća vozila. A i dok nekad od aerodroma možda bude nešto, biće opet stari.
 
Ovaj objekat iza gospodina je zgrada kasarne u Uzicu u kojoj sam bio kao vojnik nekada, ako bolje pogledate videcete da je na pojedinim prozorima pocelo da raste drvece, onaj nov objekat u daljini je Lidl koliko sam video na mapi, a tu je bila pista za postrojavanje. Ovaj objekat je pod zastitom drzave i ocigledno nisu mogli da ga poruse, e sad prodato je sve to u kasarni, a nisu mogli samo da odrzavaju zgradu koja je bila pod konac kao i park, o kojem mega, giga aerodromu se govori, niste mogli jednu zgradu da sacuvate od propadanja od kako je vojska napustila, a hocete neko da vam napravi aerodrom?! Kome treba aerodrom neka ga sam napravi i opsluzuje, vojska je kazala da joj to ne treba i cao. Nemam toalet, a hocu novu rulnicu na aerodromu koji ne vodi nigde. Srbija do Tokija!!! Bruka i sramota na sta zgrada lici, ruglo, treba vam dati rudnik, a ne kasarnu!
screenshot.jpeg
 
Znači Vi mislite da će nekada, neki A320 ili ti B737 sleteti na Ponikve? Da li imate neku predstavu npr kada bi to trebalo da se desi_ Kakav crni autobus. Od petka,popodne do nedelje uveče, ne može da se prodje od vozila od 50 do 100k eura, a oni će baš da dođu iz Bgda do Ponikava sa A320 ili B737. Od naših turista/vlasnika, koji čine 90% posetilaca Zlatibora, niko nikada neće doći avionom. Dok se čekira na aerodromu Bgd, on je već prošao Ča.
Ako ipak dođu na Ponive, "klecaće" se preko brane ili preko Divljačke stene, ali nema više bake Vladimirke da im salije stravu.
Što se tiče stranaca, njima je za sada dovoljan i pajper iz Mr Noa.
Od 2016. do sada aerodrom je mogao da primi ATR avione, koji nose od 50 do 70 putnika. ali to vreme ni jedan ATR nije sleto sa putnicima na Ponikve. Čemu onda potreba za A320 ili B737 koji nose bar duplo više putnika. Zar nije logično da se prvo aerodraom i kaponiri očiste, a zatim step by step. Medjutim što bi to i radili, uskoro će leteći automobili, pa pravo iz Bgd na Zlatibor.
Živi bili pa videli, od te priče nema ništa, osim punjenje nečijih džepova i zapošljavanje podobnih.
Ne nego se Aerodromi Srbije samo šale! :cool:
Turisti koji dolaze grupno avionima u Srbiju se voze autobusima po Srbiji a ne besnim autima, i žale se da provode više vremena u autobusu na putu nego što bi želeli...i što bi trebalo! A320 i B737 će u početku verovatno leteti neki low cost iz jednog do dva veća evropska grada gde je moguće presesti + Air Serbia.
I jeste logično da se prvo očiste aerodrom i kaponiri i upravo se radi na tome...!

Zar ne reče Labude, ne jednom, da je Zlatibor skoro predgrađe Beograda?
I da će gosti Expa da budu gore smešteni? Od
kud sada da se žale, kakva 3-4 sata naopako do predgrađa?

Kad bude gotov autoput sve do Sušice i biće u neku ruku "predgrađe"...za sada je ovako i Ino turističke grupe negoduju, iako svi žele da vide Zlatibor
 
Ne čiste se kaponiri, slušaj i čitaj!
Čisti se tek 15ha od onog prostranstva
 
Šta li se javlja a sam objavio vest sa videom,...stvarno neverovatno šta ljudi sve pišu!

Na 2 min videa se jasno kaže da "Centar za razminiranje izrađuje projekte za svaki od kaponira posebno..."

Sve se čisti kako bi bezbednost bila na vrhunskom nivou
 
Ja stvarno ne znam da li mi cujemo isto, rekao je da sada razminiraju 15 ha samo od par stotina koliko ima tu, a da ce raditi projekte za kaponire. Verovatno ce ih cistiti za 25 godina, posto im je samo za projekat trebalo 25 godina
 
Ko je rekao da su počeli da deminiraju kaponire!? Uskoro će i to čim završe projekat

U svakom slučaju krenulo se i ovaj posao može da se brzo završi, baš kako i reče čovek sa videa
 
Vrh