Šta je novo?

Aerodrom Nikola Tesla - (Avijacija)

Izvor: Linkedin

1660644136558.jpg

1660644129133.jpg
 
Mislim da je ovde bila skoro polemika oko vode i hrane i unosa istih u avion.

Što se tiče hrane, više puta sam video da ljudi otpakuju svoje sendviče iz ali folija na letovima tako da verujem da je to dozvoljeno.

Jutros sam se u Beogradu iznenadio da nova centralna provera putnika i prtljaga pored toga što ne zahteva vadjenje el. uredjaja iz torbi, ostavlja mogućnost unošenja vode (možda i drugih tečnosti). Konkretno, pre mene he jedna devoika imala flašicu od pola litra vode, a neki turci čak od 1,5l. Procedura je sledeća: njihove torbe su automatski izdvojene sa strane, radnica je izvadila flaše, stavila ih u neki uredjaj i posle par sekundi vratila putnicima zajedno sa stvarima. Baš sam pitao i rekla je da u Beogradu sada takva procedura.
 
znaci mogu jugurt da unesem, jos samo nozic da dozvole da se unese, da mogu lepo da iseckam paradajz za sendvic. Onako kad vec stoji isecen puti onu vodu nije to to. Sarkazam naravno, po mom misljenju potpuno nebitna tema.

Elem, dok nisam naisao na tu diskusiju ovde, nisam mogao ni da zamislim da ljudi umiru ako dva-tri sata nista nisu pojeli, ali eto covek se uci dok je ziv.
 
Замисли човека који лети из околине Врања: Значи, он у најбољем случају ако га неко вози на аеродром неких 5 сати. Два сата раније да буде на аеророму, то је 7 сати од посдледње клопе. Мало се плаши лета, путна грозница, какав је тај човек после још два сата лета? Можда му не ради штитна а можда је шећераш?
 
Što bi čovek iz okoline Vranja leteo sa BEG (čisto praktično pitanje)?
Od međunarodnih aerodroma su mu bliži Priština, Niš, Sofija i Skoplje.
 
Узео сам као пример, да илуструјем колико може да се путује. Али ако баш не можеш да замислиш ево, нека лети у Москву.
 
Pa ok neka ponese da jede i pije, dok ne prodje u airside deo aerodroma ima 6 sati od tih 7 ukupno. Da, let moze i da kasni, pa tamo da provede jos 2 sata, u najgorem slucaju uzece jedan cips tamo i to je to. U svakom slucaju hrana je mogla i ranije da se unese, ko ozedni, a skupa mi je voda da kupi u najgorem slucaju ima umivaonika u svakom wc...
 
Mislim da je ovde bila skoro polemika oko vode i hrane i unosa istih u avion.

Što se tiče hrane, više puta sam video da ljudi otpakuju svoje sendviče iz ali folija na letovima tako da verujem da je to dozvoljeno.

Jutros sam se u Beogradu iznenadio da nova centralna provera putnika i prtljaga pored toga što ne zahteva vadjenje el. uredjaja iz torbi, ostavlja mogućnost unošenja vode (možda i drugih tečnosti). Konkretno, pre mene he jedna devoika imala flašicu od pola litra vode, a neki turci čak od 1,5l. Procedura je sledeća: njihove torbe su automatski izdvojene sa strane, radnica je izvadila flaše, stavila ih u neki uredjaj i posle par sekundi vratila putnicima zajedno sa stvarima. Baš sam pitao i rekla je da u Beogradu sada takva procedura.

имају нову опрему која не захтева да се лаптоп извади из торбе. што се тиче фалаша и свега, ми увек на пут носимо две стаклене и две дечије флаше. пре контроле их само испразнимо и предамо на преглед. и нико никада нам ништа није рекао. исто је било и за храну, ако имамо спакованих пар воћкица и домаћих колача и сендвича. исто, нико никада нам ништа рекао није
 
Sad, da budem iskren, meni u Beču redovno traže da bacam vodu u kantu i to pre skenera.
 
To je ono što sam pre par dana napisao u temi Air Serbia:

Bolji aerodromi imaju česme gde se može natočiti filterisana voda u flaše posle KD kontrole. Probao sam, nosim svoju praznu termos flašu koja nije problem na skeneru pa onda napunim ako znam da ima takvih česmi. Još bolji aerodromi imaju stanice gde možeš isprazniti vodu iz flaše pre samog ulaska na KD skener. Jednog dana kad renoviraju Aerodrom Nikola Tesla valjda će operater aerodroma imati toliko mozga da ugradi sve te stvari

Ima li ovo sada na Tesli? Za pražnjenje vode pre kontrole:

voda1.JPG
voda2.JPG


Za punjenje flaša i termos boca posle kontrole:

voda3.JPG
voda4.JPG

izvor: google
 
Vrh