Šta je novo?

Aerodrom Nikola Tesla - (Avijacija)

Памтим ја и "Зулу вориорсе", ал размишљам, можда нема везе име фирме, него је неко мислио на грађевинске бригаде/бригадире...
 
Једна од најстаријих звездиних навијачких група је била "Brigate ultras",
не знам да ли још постоји и да ли има везе са том фирмом.
Схватили шта значи “добар шут”.
 
Ко држи ове Бригате? Јесу ли и то навијачи, не добих досад потврду?
 
Elem, na "Tviteru" postoji jedna sekta, kojoj je u opisu posla da slika trenutno stanje privremenog sektora za dolaske i kukumavči kako ništa bogu nisu skrivili, a izvođači radova baš tako.
Njihova bliska rodbina su druga sekta, koja po pravilu ima malu decu, koja spavaju na podu aerodroma čim avion "Er Srbije" zakasni duže od pola sata, a onda momentalno zovu "N1" i(li) "Novu S" da se požale kako više nikada neće leteti "Er Srbijom".
 
Ко држи ове Бригате? Јесу ли и то навијачи, не добих досад потврду?
U pocetku im je grb predstavljao navijace na stadionu sa zastavama. Koliko je Dejan M. licno povezan s njima ne znam ali veze postoje. A on je inace skolski drug sa S. Malim pa je uz pokoc njega uzeo dosta posla po gradu.
Plus se voza sa blindiranim autom, obezbedjenjem a nije mu strana ni utoka za pojasom..
 
Sistem sa vaucerima za taksi na areordromu izgleda kao dobro resenje?
 
Долетео у уторак. Прошао овамо онамо да би стигао до пасошке. То што сам видео изгледа пристојно, видео сам кадсу постављали подне облоге то су винил плочице, ако су изабрали скупље може то да потраје 5-10 година. Ипак мењају се лако тако да није нека фрка. Изгледа уредно, није су пријатне.
Ред за падошку је био одмах после ескалатора који нас је довезао до 0 етажа. Тј људи је било вероватно из 6 авиона одједном и све је изгледало да ће трајати вечност. И трајало би, да нисам безобзирно кренуо напред до шалтера. Ситуација је следећа:
1. Српски пасоши проводе на шалтеру у просеку 5 секунди.
2. Они којима не треба виза чекају минут до пет.
3. Они којима треба виза може дуго да се чека.

Због чега нико, у том смислу полиција или аеродром не изађу на ходник и говоре у овај ред српски овде без визе а овде са визом?!
Не би било тог хаоса. А још полиција да разврста да српски пасоши буду груписани а не све измешано...

Сви шалтери су радили што је похвално.
 
Brigate su Zvezdini navijači, vidite valjda da su crveno-beli kranovi. Ko je nominalno u menadžmentu firme, mislim da nije toliko bitno, ekipa sa severa se sigurno ne bi tako naivno eksponirala.

Pare se lapaju iz pozadine... To je nama naša borba dala

1662316990635.png
 
Због чега нико, у том смислу полиција или аеродром не изађу на ходник и говоре у овај ред српски овде без визе а овде са визом?!
Не би било тог хаоса. А још полиција да разврста да српски пасоши буду груписани а не све измешано...

A jos da radi onaj čuveni automat za pasoše koji je kupljen pre X godina gde bi nam kraj bio. Od kako postoji na aerodromu svaki put sam pokusao da prođeim i samo jednom uspeo. Svaki put pitam zašto ne radi i policajac me glada kao da bi mi najradije lupio šamar. U međuvremenu je i taj automat nestao i nesto nemam utisak da će se vraćati.
 
Taj automat je bio poklon jedne nemačke firme, koji je "jednokratno" nasetovan na drugu generaciju srpskih biometrijskih pasoša.
U suštini, nikakva standardizacija od tada nije odrađena. Svakako želim da ta automatizacija zaživi (kontam da će biti moguće za sve "otvorenobalkanske" pasoše uskoro, što će reći RS, ME, BA, NMK, AL i možda XK).

Btw, pre je za temu o "Er Srbiji", ali, poručiše mi sa Twitter-a da pitam šta se događa sa onim automatima za check-in u holu Terminala 2 - živi li su?
 
Taj automat je bio poklon jedne nemačke firme, koji je "jednokratno" nasetovan na drugu generaciju srpskih biometrijskih pasoša.
...
Zar nosač podataka u pasošu ne bi trebalo da je kompatbilan po formatu sa EU. Ne znam šta bi trebalo posebno da se "šteluje". Možda samo utoliko da propušta samo ukoliko je očitani podatak zemlje Srbija i to je to. Ali bi to realno mogli da koriste verovatno i svi iz EU.
Na ulasku u UK, svi sa EU, EEA, CH pasošima prolaze na svim automatskim pasoškim gateovima.
OK, srpski pasoš tamo ne bi prošao, jer bi očitvanjem podatka o zemlji izbacilo grešku jer je potrebna viza, ali inače mislim da je format zapisa podataka standardizovan.
 
Izdavanje biometrijskih pasoša je počelo 2009. godine, a kapija je bila kompatibilna samo sa pasošima izdatim posle 2010. godine.
Radila je 2-3 godine i onda je sklonjena u stranu. Recimo, u Minhenu imaju dve grupe kapija: Jedna za EU, EEA i CH, druga za UK, US, AUS, i još nekoliko zemalja.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: bit
Najveći deo nove umetnute piste ispred C gejtova je asfaltiran, vidi se na Sentinel Hub satelitskim snimcima. Nije još gotovo, ima jos jedan deo do kraja a treba završiti i TWY C i D jer su u dalje WIP (work in progress) ali se nazire kraj. Exyuaviation kaže da će umetnuta pista biti gotova do kraja godine a da će početi da se koristi u prvom kvartalu iduće godine.
 
Bas me zanima kako biste resili problem sa taxi prevozom na aerodromu. Da cujemo neke ideje. :)
 
Vrh