Šta je novo?

Aerodrom Nikola Tesla - (Avijacija)

Не би то ишло кроз пусте њиве, пре станице аеродром би била станица Радиофар, а после ње Сурчин центар па национални стадион.
У кругу од километар око Фонтане живи више људи него у појасу од пет километара дуж целе те трасе. Ја не мислим да то оправдава изградњу метроа.

Све и да национална ливада заиста постане Национални стадион, и око њега никне врли нови град, на целој траси би живело људи колико на Медаковићу и у Јерковићу. И даље не видим рачуницу.
 
Poslednja izmena:
Аеродром као стратешки обејкат је сасвим довољан разлог за линију метроа. Железница нажалост не може да се адекватно организује као пролазна а БГ воз је неадекватан.
 
Mislim da se svi slazemo da je Turkish verovatno najbolja kompanija u Evropi. Najudobniji avioni i najbolja usluga. :)
Avioni, IFE, klopa je vrh.
Usluga dobra, korektna, ali bez lične interakcije, koju gaje mnogi drugi.
Nikad nisam leteo sa low cost, ne znam tamo kako ide.


Evo i malo zanimljivosti:

 
Avioni, IFE, klopa je vrh.
Usluga dobra, korektna, ali bez lične interakcije, koju gaje mnogi drugi.
Nikad nisam leteo sa low cost, ne znam tamo kako ide.


Evo i malo zanimljivosti:

Nista nisi propustio sa LCC, bolje da ostane jos dugo na tome da nisi leteo sa njima. :):)
 
Nista nisi propustio sa LCC, bolje da ostane jos dugo na tome da nisi leteo sa njima. :):)
Nisam ih izbegavao što sam hteo, nego se tako pogodilo da ovi "normalni" imaju bolje cene karte sa prtljagom, u terminima kada mi je trebalo. A nikada nisam putovao samo radi putovanja jer je jeftina karta, kada bi sigurno išao sa LCC. Biće prilike.
 
Slike od danas.
Aerodrom NT.jpg
Aerodrom NT 2.jpg
 
A321XLR mogu da zamislim na tim dugim letovima jedino u kabinama koje su konfigurisane u stilu Qantasovih dreamlinera na letovima do Londona ili u malo ekstremnijem slucaju Britishovog A318 u full business klasi od London City-a do JFK. Jadni oni preko 190cm koji budu leteli u long haul LCC variantama

PS: Nedavno sam leteo preko bare na Air France-ovom 777-300ER i bio sam odusevljen svim, od aviona, sedista, osoblja, hrane do IFE. Strongly recommend!
 
Jel može neka sveža informacija kako sada funkcioniše parkiranje ispred terminala (izvinjavam se ako je već bilo)?
Kolike su gužve, sa koje strane je bolje prići (autoput ili Surčin)?

edit: videh Gagin post ;)
 
nije BEG, ali je zanimljivo:
 
Aerodrom Nikola Tesla ponekad stavi na tviter snimak radova koji je ocigledno napravljen iz drona ili helikoptera. Za njih naravno nije problem dozvola.

Kako obicni smrtnici kao sto sam ja mogu da dobiju dozvolu za snimanje dronom u zoni aerodroma?

drone.png
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: SCS
Onda ništa od toga. Blago ovima koji imaju dozvolu pa mogu na aerodromu da prave selfije pomoću drona.

Mada kad malo bolje pogledam Aerodrom Rosulje nije u zabranjenoj zoni. Divna nova asfaltna pista od nekih 700-800m ako se ne varam, snimci iz drona bi bili fenomenalni za talentovane fotografe.
 
Јел има нешто тамо конкретно или само тестасте и слаткасте глупости?
 
Vrh