Šta je novo?

Aerodrom Nikola Tesla - (Avijacija)

Čišćenje platforme.

1643833182981.jpg
 
Фундирање лепо напредује.
А и торањ се све више опслобађа од скела.
 
Hvala Plećko, ekskluziva. Čini mi se da se na slikama vidi da ima i sistem za istovremeni servis za više putnika odjednom a ako se ne varam ima i automatsko vraćanje onih kadica u koje putnici stavljaju stvari za skeniranje (automated tray return). To je sjajna stvar za ubrzani protok i defakto standard na mnogim aerodromima. Nadam se da će ovo biti otvoreno do juna.
 
Ваљда ће ускоро да се нормализује, чујем да по европи ублажавају терор
 
Milanče meni se čini da su po renderima na tom delu planirani samo vertikalni noseći stubovi:

cstubovi-jpg.120770


Ove horizontalne elemente koje vidimo na slikama su verovatno ubacili da konstrukcija bude jača ali mislim da nema nikakve namere da se tu stavi ploča.

Bolje se vidi na ovoj drugoj slici. Na levoj strani neće biti ploče a ovo na desnoj strani već ima ploču jer će taj deo biti proširenje Terminala 2:

toranj3-jpg.124289
 
Malo sličica i od mene.
Znači toranj lepo napreduje.

Ovde se pravi taj novi parking

Njegovo veličanstvo...

...izbliza.

Svaki put kad dođem (a to radim na svakih 10-tak dana),ovde se vidi najveći napredak.Od onolikog brda zemlje nije ostalo ništa,osim ovog zidanog tunela koji je vodio na parking.

Pogled na C

Ovi stubovi će nositi mostove na novim saobraćajnicama(bar ja tako mislim).


 
Milanče meni se čini da su po renderima na tom delu planirani samo vertikalni noseći stubovi:

cstubovi-jpg.120770


Ove horizontalne elemente koje vidimo na slikama su verovatno ubacili da konstrukcija bude jača ali mislim da nema nikakve namere da se tu stavi ploča.

Bolje se vidi na ovoj drugoj slici. Na levoj strani neće biti ploče a ovo na desnoj strani već ima ploču jer će taj deo biti proširenje Terminala 2:

toranj3-jpg.124289
Da izgleda da si u pravu. Mada zaista ne razumem zasto ne iskoriste i taj prostor, nema nikakvu logiku
 
Vidim da se u komentarima na zamaaero pominje 21.4. kao datum otvaranja novog C dela.
@plećko znas li nesto o tome? Imam let bas tog dana, pa bih voleo da se bas tada otvori. :)
 
Centralizovani gejt počinje sa radom 11.4., a dali će otvoriti i C hodnik stvarno ne znam.
 
Lepo je videti da radovi na rekonstrukciji tako brzo napreduju s druge strane puno više sam očekivao od tornja.
Nemam reči za opisati koliko bedno izgleda, koji je ovo nivo arhitekture.
 
Novi toranj je verovatno najbezvezniji objekat u Srbiji. Nije lep, nije cak ni ruzan, ne znam ni kako da ga opisem... Izgleda jeftino. No nema veze, na kraju krajeva, bitno je da radi posao.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: h2o
Sam sam stava da je funkcionalnost pre svega ALI ovo je objekat na reprezentativnoj lokaciji i kad ga već plaćaš skupo daj priliku i domaćoj arhitekturi da se razmaše.
Pošten ahitektonski konkurs sigurno ne bi bio skup gledano ukupnu cenu koštanja, a ukoliko bi došli kvalitetni radovi dobio bi reprezentativan objekat na najvećem aerodromu u državi.
 
Vrh