Šta je novo?

Aerodrom Nikola Tesla - (Avijacija)

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=862260#p862260:2mbn8ey6 je napisao(la):
KrCan » 05 Jul 2021 01:40 am[/url]":2mbn8ey6]Gradjanima Australije je zabranjeno putovanje trenutno do 01.07.22 Na zalost uveliko se najavljuju planovi o produzenju tog embarga na putovanja, tako da se bojim da se po malo zuri i sa predvidjanjima za sledecu godinu. Jeste da ovde gotovo da zivimo bez virusa, izuzev sporadicnih malih proboja karantina, ali ova zabrana putovanja dojadila! Sad su i ionako minimalni priliv od 6500 putnika nedeljno, koliko mogu da prime karantini ukupno na svim int aerodromima, prepolovili zbog Indije.

Ako imas nas pasos mozes da zapalis bez problema, ako nemas, paljba preko Novog Zelanda. Eto da jednom mi u Melburnu ne budemo najgori od sve dece :)

Inace od kad su smanjili priliv putnika u AU cena avionske karte je skocila do 38 000$
 
Izlepiše ove slepačke reklame po sred stakla :bash:
 
Do sada nisam video ni jedan aerodrom koji po je toliko ulepljen da prosto izaziva gadjenje. Užas na šta liči terminal, sve staklene površine su bukvalno maksimalno izlepljene, pa čak i stepenice. Ogromno odsustvo bilo kakvog osećaja za estetiku, sve na nivou onih pečenjara, gde gazda želi sve živo sa menija da olepi po fasadi.
 
Bila je sad neka konferencija oko aerodroma. Novinari su potpuno bezveze, prakticno samo jedno pitanje o aerodromu je postavljeno, svima bih podelio otkaze i zabranio rad u novinarstvu.
 
Па кад то нису људи који се занимају за зракодроме и зракопловство: у Србији послодавац који да људима да раде оно што воле, сматра се за далубу.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=862891#p862891:3u97av8g je napisao(la):
=nikola= » Sre Jul 07, 2021 2:14 pm[/url]":3u97av8g]Bila je sad neka konferencija oko aerodroma. Novinari su potpuno bezveze, prakticno samo jedno pitanje o aerodromu je postavljeno, svima bih podelio otkaze i zabranio rad u novinarstvu.


Новинари у Србији не постоје, већ политички активисти који се само тако представљају
https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.ph ... id=1887284
 
Новинари данас нажалост углавном преписују званична саопштења прес служби разних министарстава, а и ту често погреше.
 
EDIT: @belgrey Preduhitrio si me :D
Znaš li zašto su i dalje pregradjeni izlazi ako su odradili već sprat za razdvajanje putnika? Ovako malo skučeno deluje.

Kako izgleda novi fingerski hodnik na beogradskom aerodromu


https://www.aviatica.rs/kako-izgleda-novi-fingerski-hodnik-na-beogradskom-aerodromu/

Moram da dodam da je ova ograda malo prevazidjena, ove prohromske šipke sa posebnim držačima stakla su se radile još u prošlom veku, sada čak i železnička stanica Zemun ima bolju ogradu.
novi-finger-c-01-1.jpg


novi-finger-c-04.jpg


novi-finger-c-05.jpg
 
Cemu sluzi ova tacka na oznakama izlaza?

Btw, nisam odusevljen enterijerom, previse tamnih boja, premalo suncevog svetla.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=862958#p862958:2973va3j je napisao(la):
gishko » 07 Jul 2021 05:49 pm[/url]":2973va3j]EDIT: @belgrey Preduhitrio si me :D
Znaš li zašto su i dalje pregradjeni izlazi ako su odradili već sprat za razdvajanje putnika? Ovako malo skučeno deluje.

Kako izgleda novi fingerski hodnik na beogradskom aerodromu


Ne znam za pregrade. Ja sam baš hteo to da pitam, ali nisam stigao. Kolege novinari su postavljali pitanja o Srebrenici, rezolucijama, protestima. Iako ne mogu da smislim ovu vlast, stvarno ne opravdavam ovakvo novinarstvo. Ja ne idem na konferencije za medije o političkim temama zašto onda takvi novinari love premijerku na svakoj božjoj konferenciji da postavljaju pitanja koja nisu uopšte primerena. Samo je exYu uspeo da postavi pitanje i to nakon što se premijerka pobunila kako nema pitanja vezanih za današnju temu. Posle su prekinuli konferenciju i nisam stigao da pitam za centralizaciju kd kontrole i kada planiraju da sklone te pregrade i otvore tranzitnu zonu.
No, enterijer ne izgleda loše kako se možda čini sa slika. Mračno je jer postoji ta pregrada, a još je sad bila zagrađena zavesama i video bimom. Inače neće to biti mračno kad se završi. Spoljašnjost sa air-strane izgleda super. Postavljeni su avio mostovi isti kao i stari i baš su lepi. Ima nekoliko pozicija sa dvokrakim mostovima za velike avione. Meni se nimalo ne dopada fasada sa prednje strane. Apsolutno je nemaštovita i kao loša arhitektura iz 90-tih. Što se info tabli tiče to mi je totalno nelogično što su uradili sa tim tačkama. Ima na jednom mestu, ne znam da li ima na nekoj od mojih slika gde stoje i tačka i crtica i zarez i slova i brojke i samo još fali piktografsko pismo. Vrlo konfuzno. Boje za info oznake su šarene i drečave. Ima nekih zelenih, žitih i bebeće plavih tonova, pa izgleda kao vrtić. Ali to je stvar ukusa. Ja volim malo klasičnije i svedenije oznake. Ne volim šarenih. Pod je neki skuplji laminat. Kroz staklo mi je delovao veoma jeftino, ali priznajem da izgleda kvalitetno kad se uđe unutra. Međutim, mislim da su se zeznuli sa podom. Od samo nekoliko pari nogu koje su prošle iza ovog gejta gde je bila konferencija ostalo je na desetine tragova od obuće. Kako neko prođe, tako ostane štrafta. I onda su jurili čistačice da to brišu. Zamislite kako će to da bude kad na stotine ljudi bude prolazilo.
 
Možda nije laminat nego porcelanske pločice koje izgledaju kao drvo? Na slikama sa konferencije se vidi neki plavi tepih, možda će to biti završni sloj?
 
@belgrey Hvala na prenesenom iskustvu :)


Nego, znam da će sada drvlje i kamenje kako opet poredim naš aerodrom koji je superioran jer ima više aviomostova sa ZAG, ali razgovarajmo samo o estetici. Zanemarite čak i celu ovu krovnu konstukciju u Zagrebu i uporedite samo detalje okolo i uporedite materijale, boje, kvalitet radova itd.

Jedna od stvari koja mi zapada za oko kod nas jesu ove pločice na stepenicama, gde se primeti svaka fuga. Onda, metalna ograda sa staklom, a zamislite samo čišćenje izmedju tih stubova, još sa maksimalno spuštenim staklom, već mogu da vidim štroku koja će se nagomilavati godinama, a do koje je jedva moguće prići. Kolorit ne vredi komentarisati. Najčešće ne bi trebalo da se prelazi kombinacija sa više od 3 boje, a kod nas kao zabavište. Na kraju mi je glavni utisak što su ceo aerodrom totalno budžili da liči na nešto staro, terminal da podseća spolja na muzej, gejtovi da podsećaju na noviji C deo, a plafon da podseća na stariji A. Bukvalno gomila različitih stilova na jednom mestu.

BEG (Ovaj deo na slici bukvalno podseća na T1 kada se sa terminala penje ka pasoškoj.)
20210707_123704-scaled.jpg

https://tangosix.rs/2021/07/07/reportaz ... ola-tesla/

ZAG
franjo-tudman-1.jpg

https://pirikom.hr/projekti-opremanje-p ... d-displaya
 
Zanimljiv je ZAG ali mi je nekako sterilan u odnosu na ovo malo kolorita kod nas.
 
Mogu samo da se složim da ZAG sam po sebi izgleda sterilno, ali na daleko višem nivou što se estetike, materijala i završnih radova tiče.

Da se razumemo, ima mnogo više prostora za slavlje, dobijamo veliko proširenje aerodroma, novi deo terminala itd, ali zaista ne mogu da skontam kako deo ljudi može da se oduševi recimo fasadom. Cela dogradnja vrišti koliko su jeftini materijali korišćeni. Sreća da su prozore ostavili kada su štedeli na bukvalno svemu. Za pod ćemo tek da vidimo koliko je pametno. rešenje, a već smo ovde čuli da se u startu pokazalo kao loše.
 
Zagreb, kad mu skines taj krov (koji je zaista interesantan), postaje Prokop samo sa skupljim materijalima.
 
Ali mu se neće skidati krov, i materijali će i dalje biti skuplji. Minimalizam je majka u nekim zemljama, a kod nas je majka Ceca.
 
25 година ће издржати. Колико је издржао онај гумени под?
 
Ako možemo da prestanemo sa poredjenjem za Zagrebom ,pošto vidim da su neki opsednuti istim.

Ima toliko boljih i uspešnijih primera od "Tudjmana" aerodroma sa toliko promašaja i skandala u kratkoj istoriji.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=863157#p863157:3943d4v4 je napisao(la):
honey79 » Čet Jul 08, 2021 5:43 pm[/url]":3943d4v4]Ako možemo da prestanemo sa poredjenjem za Zagrebom ,pošto vidim da su neki opsednuti istim.

Ima toliko boljih i uspešnijih primera od "Tudjmana" aerodroma sa toliko promašaja i skandala u kratkoj istoriji.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Poredim estetiku dva najveća aerodroma u bivšoj zajedničkoj državi. Isti jezik koristimo, mentalitet nam nije mnogo različit, samim tim smatram da je vredno porediti ta dva grada, pogotovu kada se u svemu trudimo da budemo "rivali".

Uopšte nisam opsednut Zagrebom i ne vidim razlog za tako primitivno dobacivanje.
 
Sviđa mi se produžetak c strane, možda je samo taj hodnik mogao biti malo širi..ima neke topline, simpatičan enterijer.
 
Vrh