Šta je novo?

Aerodrom Nikola Tesla - (Avijacija)

Nisam siguran da je bio ovaj video, delove sam vidjao u nekim kracim verzijama samo, ako je bilo brisite :).

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=oVmqezA_a0w[/youtube]
 
Toranj i dalje lepo napreduje



Krenuli su u razbucavanje parkinga za zaposlene





Postrojenje za prečišćavanje gotovo

Toranj dok sam se provozao i dalje napreduje



I najveća novina,krenuli su da ruše barake



Probao sam da uđem na onaj veliki novi parking da slikam ali jok.Ulaze taksisti i ima puno običnih kola,verovatno zaposleni ali ulaze verovatno na neke kartice.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=864355#p864355:pie16fmp je napisao(la):
Tikvica » Sre Jul 14, 2021 11:25 am[/url]":pie16fmp]
I najveća novina,krenuli su da ruše barake



Probao sam da uđem na onaj veliki novi parking da slikam ali jok.Ulaze taksisti i ima puno običnih kola,verovatno zaposleni ali ulaze verovatno na neke kartice.

Gde su tačno ove barake?
 
Trejsi,kao što ti je doktor
strangelove obeležio to su ove barake:
Iako su bile zaklonjene onim borovima izuzetno su socijalno delovale i bile su nešto što svaki stranac koji sleti u Beograd prvo vidi.
 
Надам се да поглед странаца није разлог рушења барака...
 
7fdc423191f47c0b6a1d02d26561439c.jpg

0a4abca6bcc855b680bee77e847ac23b.jpg



obisao sam dosta aerodroma al ovakav dolazni terminal je stvarno nemoguce videti...od ove vasarske ograde...divljih taksista...ulaznih vrata koji su na metar od ove mase ljudi...ovog reklamnog rent a cara koji je zauzeo mesto gde su nekad bile stolice...

Jedva cekam da ovo Vinci razbuca


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Baššš... ono što je izgrađeno za vreme Tita (terminal 1) jedino (je) na nešto i liči(o)..
 
To sagradio Batrić Jovanović, poluilegalno, ugovarajući radove pre nego što nađe novac, uz ogroman otpor: govorili da je novi aerodrom luksuz...

(Pričali mi i pokojni Batrić, i pokojni Čeda Janić.)

Ne bismo mi skoro napravili aerodrom kakav dolikuje bez stranaca, kakvi god da su.
 
Dobro sad, i Miodrag Protić je radio svašta dok je izgurao završetak MSU, ali je na kraju posao urađen.. Ovde uglavnom ništa ni ne može da se uradi dok neki "ludi" entuzijasta ne zagrize.. Ali, moraš se složiti da je Terminal 1, onakav kakav je bio po otvaranju, svakako bio pojam arhitekture za ovu kocku terminala 2 i sva kasnija krpljenja.
 
Naravno. Objekat sa arhitekturom. I potpuno odgovarajući za ondašnje potrebe. I malo preko potreba - taman kako treba.

Kod Terminala 2, osim što je obična kocka i bez arhitekture, štedelo se i utoliko što nisu odvojeni dolazni i odlazni putnici. Iz Jata su još 1980. gunđali zbog toga. A i iz SUP-a. Mislim, komunistička Mađarska je koju godinu kasnije otvotila svemirski brod od terminala u poređenju sa AB-om. Samo da se uškrtari što više može... gde ne treba.
 
Hehe, zanimljive informacije i pametne stvari od tebe kao i uvek.. Panta zvani "živa enciklopedija" . :wink:
 
Jedno malo vracanje u proslost, plan CIP-a za dogranju sprata i rekonstrukcije A hodnika na aerodromu, sve sa pozicijom za sirokrupce na kraju A hodnika. Iza se vidi svima dobro poznati ranije vidjeni predlog prosirenja C hodinka


3.jpg

2.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=865239#p865239:a9x4a8tn je napisao(la):
Bulbulderac17 » Sat Jul 17, 2021 9:32 pm[/url]":a9x4a8tn]
7fdc423191f47c0b6a1d02d26561439c.jpg

0a4abca6bcc855b680bee77e847ac23b.jpg



obisao sam dosta aerodroma al ovakav dolazni terminal je stvarno nemoguce videti...od ove vasarske ograde...divljih taksista...ulaznih vrata koji su na metar od ove mase ljudi...ovog reklamnog rent a cara koji je zauzeo mesto gde su nekad bile stolice...

Jedva cekam da ovo Vinci razbuca


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ranije je bila obična "traka" ograda ako se ne varam. Ova je čak i bolja. Problem jeste što nema dovoljno mesta za ljude koji čekaju putnike pa se često pravi gužva.

Zar divlje taksiste nisu rešili? Inače to nije tačno da su samo kod nas divlji taksisti. U Rimu su kao regularni, ali sam imao situaciju da sam hteo da platim karticom i to dogovorio pre ulaska, a onda me je lik dovezao do bankomata blizu hotela. Kao podigni pare. A onda je podigao cenu propisanu zakonom za 10eur. Možda je bio regularni taksista ali je ponašanje jednako divlje kao kod naših divljih taksista.
 
Da, ima ona scena u Vratiće se rode kad riba doleti uz Njujorka i koluta očima što taksista hoće da se pogađa za cenu... a moj drug bio koji mesec ranije u Njujorku i dogovorio sa crncem vožnju za 55$ od JFK-a.

Ali šta nas briga kako je napolju, ovo je naša sramota i nama i našim gostima remeti život.
 
To sa divljim taksistima je tako lagano resivo da se hoce, to jest da drzava hoce da je to nepojmljivo!
Radikalno uvesti drakonske kazne /od izrazito visokih novcanih, preko oduzimanja auta ili skidanja tablica, pa do krivicne odgovornosti, tipa narusavanja ugleda itd/, pa da se iskoreni dok trepnes. Ovde u Sidneju na aerodromu postoje komunalni inspektori koji za naj banalnije stvari tipa prelaska preko reda, oduzimaju licencu za rad. Sve funkcionise savrseno, ali i predsednik ima poseban parking gde jedino se sme njegovo auto parkirati, na bilo kom drugom mestu morali bi se preparkirati, a ne kao po Terazijama svaki diplomatski pacov parkira gde stigne. Ali kod nas sve moze. Svak ima neke veze, pa moze da radi sta hoce. Mislim da je ipak naj radikalnija situacija na Tivatskom aerodromu gde mozete promeniti dvadesetak taksista i nijedan vam nece dati istu cenu do Budve. Plus takva bahatost kao da ste vi id*** sto uopste ista i pitate!
 
Pre par dana sam bio na aerodromu i straszna je guzva ... takodje i kada sam sleteo. Dosta Indijaca ima
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=865239#p865239:35vu206n je napisao(la):
Bulbulderac17 » Sub Jul 17, 2021 9:32 pm[/url]":35vu206n]

obisao sam dosta aerodroma al ovakav dolazni terminal je stvarno nemoguce videti...od ove vasarske ograde...divljih taksista...ulaznih vrata koji su na metar od ove mase ljudi...ovog reklamnog rent a cara koji je zauzeo mesto gde su nekad bile stolice...

Jedva cekam da ovo Vinci razbuca


Sent from my iPhone using Tapatalk

O tome sam često pisao, ali izgleda da smo manjina, nažalost, ovakav vid kičerice je postao domaći standard. Pogledaj samo ovaj vašar, ne znam kojim rečima bih opisao ovoliko ogavno unakažen enterijer.

BTW. Slika je od danas, cela vest na linku ispod, bila je nenormalna gužva na pasoškoj.

1626607383-IMG_20210718_130826-scaled.jpg


https://nova.rs/vesti/drustvo/video-tot ... ju/?ref=yt
 
Koliko shvatam pasoška će biti proširena tokom rekonstrukcije. Problem je što ne postoji normalan red u vidu zmije nego se svi guraju sa svih strana.
 
ne znam šta je gore na ovoj slici, da li ovaj vašar od reklama ili podsetnik da je pasoška i dalje usko grlo
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=865527#p865527:b0ayguif je napisao(la):
ocelot » Ned Jul 18, 2021 8:47 pm[/url]":b0ayguif]ne znam šta je gore na ovoj slici, da li ovaj vašar od reklama ili podsetnik da je pasoška i dalje usko grlo
Ma ne, najgori je gubitak sećanja. Ne znam šta izaziva taj gubitak pamćenja kod drugih ljudi ali ja se kristalno jasno sećam džinovskih šarenih i neukusnih reklama na svakom ćošku aerodroma i pre 5 i pre 10 godina pa i ranije. Tako da ovo sigurno nije izmislio Vansi.

Isto za dolaznu pasošku, pa bio je haos (možda ne baš ovakav uz stepenice) jako dugi niz godina u udarnim letnjim vikend terminima kad dođe dosta aviona u isto vreme. Opet nije problem izmislio Vansi.

Neki kažu da je možda kriv Saša Vlaisavljević koji ni reklame ni linije za pasošku nije sredio u svoje vreme? Neki tvrde da je najviše kriv onaj ko je napravio uslove koncesije po kojima se proširenje glavne zgrade terminala ne mora završiti pre 2024 (iako je koncesija dodeljena još početkom 2018), čime bi bili rešeni problemi pasoške, preuzimanja prtljaga, prostora za doček putnika, prostora za ček-in, novog dizajna terminala bez odvratnih reklama itd itd. Neki kažu da je to isti čovek. Nije u redu zaboravljati tako važne stvari.
 
Niko ne krivi Vansi za ovo, ovo je naš trend, oni su se samo integrisali. Svaka staklena površina unutar aerdroma je bila oblepljena, ali je u poslednje vreme kičerica doživela ekspanziju.
 
Vrh