Šta je novo?

Aerodrom Nikola Tesla - (Avijacija)

Sad nešto gledah, ako hoću sa NBG do aerodroma, a da izbegnem kombi na A1 i turističku 72, najbolje je doći do stanice Bežanijska kosa (Petlja Nacional), na njoj staju 600, 607 i 860i i kontam oni su za 15ak min na aerdromu. Druga opcija je stanica Omladinskih brigada, tu staju 600 i 860i. Kontam da bi 15ak min najduže trebalo da čekam neki od njih.
 
Sad nešto gledah, ako hoću sa NBG do aerodroma, a da izbegnem kombi na A1 i turističku 72, najbolje je doći do stanice Bežanijska kosa (Petlja Nacional), na njoj staju 600, 607 i 860i i kontam oni su za 15ak min na aerdromu. Druga opcija je stanica Omladinskih brigada, tu staju 600 i 860i. Kontam da bi 15ak min najduže trebalo da čekam neki od njih.
Od nacionala do terminalne zgrade manje od 10min
 
Ne znam da li je bilo, ali od sada možete da rezervišete parking na Tesli.

I još 20% popusta na to. Eto, da se napišu nekad i pohvale :)

Store.beg.aero

Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
 
Koji parking, privatni ili aerodromski? Privatni su i dosada mogli
 
Imaš link. Službeni. I to svi.

Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
 
Svaki put sam pod utiskom ovog užasa - spoj tri zgrade koje nemaju ništa zajedničko jedna s drugom, pa onda ova jadna slova nataknuta na ove čačkalice...sad se pridružio i ovaj bilbord u veštačkoj travi...

Uzgred, dvojica divljih taksista su mi prišla čim sam iskoračio - komunalna policija nije viđena...
38f5e5381a4ce45fc09084efdff38793.jpg


Sent from my SM-S906B using Tapatalk
 
Znači ova zgrada terminala kao da je stala u vremenu u julu prošle godine. Nikakav poseban napredak ne vidim - jul, oktobar, novembar, decembar - sve mi izgleda kako je izgledalo i tad.
 
Pisao je Delija još pre toga da su nešto pravno strahovito z... i da građ. dozvole za lokale praktično ne mogu da se dobiju. Pa kad to reše...
 
Не могу људи да добију грађевинску дозволу за реконструкцију локала. До сада је само једна архитектатица успела да уради и тај један локал је завршен и ради.

А грађевинска дозвола је неоходна зато што аеродром у том новом делу нема употребну дозволу а у тренутку кад се то мене тицало ни противпожарни пројекат им није прошао. Из тог разлога пројектанти су били дужни да израде пројектну документацију и добију дозволе као да се ради о пројекту новог аеродрома на датој парцели, што са собом повлачи израду свих подпројеката по Закону о панирању и изградњи (не сећам се те табеле, мислим да је негде око 16 пројеката и последично толико и дозвола, сагласности и одобрења хахаа).

Дакле, правно гледано дограђени део аеродрома не постоји и тај један локал који је изведен се третирао као засебан објекат на грађевинској парцели аеродрома. У документацији он је изведен на првом спрату Ц фингера сурчинског ваздуха, хахаха.
 
Poslednja izmena:
Шта ради Саша Влаисављевић и његов кокошарник? Зашто плате примају?
 
… у тренутку кад се то мене тицало ни противпожарни пројекат им није прошао.
Inače ovo je razlog zašto Berlinski aerodrom nije dobio dozvolu da se otvori. Jedan od najvećih skandala u Nemačkoj a aerodrom je otvoren 8 godina kasnije.

Dok je na BEG to očigledno svejedno kakav su terminal pustili u promet.

Često je bilo snimaka prokišnjavanja.
Evo ga i u Berlinu:
Uzrok je pucanje vodovodne cevi kada su održavali iste. Izvor na nemackom.
 
БЕР је ипак највећи фејл у историји аеродромске инфраструктуре. Поред тога што си споменуо имали су и ситуацију са противпожарним пројектом који је урадио инжењер са лажном лиценцом и читав низ пикантних момената. Сећам се да су пред коначно отварање морали све фид-с екране да мењају на терминалу јер су уредно радили годинама док је терминал зврјио празан.

Али да, има сличности. Угледали смо се на оно најгоре из Немачке. У томе смо најбољи, да пронађемо најгоре у себи и другима и онда се тиме водимо.
 
Poslednja izmena:
Danas sam skontao privremeni wc kod traka za izdavanje prtljaga. A svi znamo šta privremeno kod nas znači.
Mišo, bojim se.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: bit
Strašno... kakav propust, sreća pa su svi živi i zdravi.
 
Nije propust, videli su oni da nije kraj piste, nego hteli da skrate...

Ovaj avion možda više ne poleti.
 
Pa kako nije propust? Kako možeš da polećeš, a da nisu ispunjeni svi bezbednosni uslovi?
 
Vrh