Šta je novo?

Aerodrom Nikola Tesla - (Avijacija)

jbt Srbija 11,8 miliona punika :) btw. Ako nije kasno moja procena je 8,45mil za sledecu godinu

реално, сада је већ време да започну пројектовање новог терминала, да би са 11,5 милиона путника почели изградњу, а да објекат буде спреман када дођу до критичних 14 милиона



када дођу, то неће бити стидљиво са једним авионом, већ ће одмах ударити 4 авиона, ако не и 5
Projekat je vec spreman :D
Screenshot 2024-01-28 215908.png
Screenshot 2024-01-28 220034.png
 
Poslednja izmena:
Da li će se ovo najavljeno smanjenje WizzAir-a odraziti drastično na broj putnika za 2024? Spominje se čak da će pored smanjenja i jedan 321 biti zamenjen sa 320.
 
Da li će se ovo najavljeno smanjenje WizzAir-a odraziti drastično na broj putnika za 2024? Spominje se čak da će pored smanjenja i jedan 321 biti zamenjen sa 320.
Не верујем да ће имати неки драстичан ефекат. Можда ће летети из неких других база према Београду, можда дође Рајанер? Видећемо, свакако је ово боља вест за Ер Србију него за аеродром Никола Тесла...
 
Da li će se ovo najavljeno smanjenje WizzAir-a odraziti drastično na broj putnika za 2024? Spominje se čak da će pored smanjenja i jedan 321 biti zamenjen sa 320.
Ja mislim da hoce jer em je manje letova, em su svi na A320. To je znacajno manji kapacitet jer svaki avion ima 50 manje mesta. Smanjenje, kada se uracuna manji avion, iznosi oko 30% u odnosu na proslo leto.

Не верујем да ће имати неки драстичан ефекат. Можда ће летети из неких других база према Београду, можда дође Рајанер? Видећемо, свакако је ово боља вест за Ер Србију него за аеродром Никола Тесла...
Pa i kada bi leteli iz drugih baza letovi bi bili u prodaji, ali nisu. Jednostavno Wizz smanjuje dosta ovog leta iz poznatih razloga.
Ryanair nece doci na leto, za to je kasno. Eventualno na zimu.
I da, svakako da je ovo odlicna vest za JU jer mogu da napadnu Wizz u gradovima gde lete zajedno, ali uopste nije dobra za BEG.
 
Da to sam spominjao pre oko mesec dana, deluje da se tu baš ništa mesecima ne menja.
 
Moжда и горивом да се снабдеју? Имамо ли ми џебане у 5.56?
 
Danas izvestaj sa BER: Dva toaleta van funkcije, žickaroši taksisti na dolascima i disklejmer na izlasku gde se mogu naći “legalni” taksisti. Nije samo kod nas tragično.

Doduse plocice su granitne i nisu imale tragove hodanja 😂
 
Tuga i neverica - tragovi cipela? Veoma čudno za mesto gde je velika frekvencija ljudi.
Valjda će moći da se prebriše nekako vlažnom krpom...
Naravno da su tragovi cipela u pitanju. Poenta je da se ne čisti a mislim da je izbor pločica loš jer su ti tragovi jako uočljivi u novom delu terinala.
Na to sam milslio...
 
Danas izvestaj sa BER: Dva toaleta van funkcije, žickaroši taksisti na dolascima i disklejmer na izlasku gde se mogu naći “legalni” taksisti. Nije samo kod nas tragično.

Doduse plocice su granitne i nisu imale tragove hodanja 😂
Исто искуство око нове године.

Аеродроми глобално су постали изразито непријатни, смрдљиви тржни центри са још непријатнијом, нехуманијом безбедносном контролом. Ту ни спејс шатл архитектура не помаже а често ни добро одржавање не може у реалном времену да испрати фреквентност путника.

Јурњава за што већим прометом је заправо у обрнутој пропорцији са комфором појединца. Бирао бих увек локални пристојни лоу-кост аеродром уместо такозваног "хаб-а" који нуди све али под условом да те измалтретирају као најгору стоку и отму ти силне паре.
 
Poslednja izmena:
Пошто сам у суботу провео 7 сати на IST делим твоје мишљење, осим за лоукост. У ствари ако је лет до 2 сата онда си вероватно у праву
 
Vrh