Šta je novo?

Aerodrom Nikola Tesla - (Avijacija)

Treba sutra ujutru da letim za Beč. Kakav je raspad sistema na aerodromu ovih dana?
 
Ja nisam imao problema sa prtljagom iako mi je Beograd u vecini slucajeva bio transferni aerodrom. Stigao je na vreme na krajnju destinaciju. Moze se desiti pomeranje leta ako letite sa AirSerbiom. Nijednom nisam poleteo na vreme u ova 3 meseca. Guzva zavisi od doba dana kada letite. Check-in area mi i dalje ne ide u glavu zasto je onako osmisljena ali se kod svega osim kod higijene i usluge vidi dobar pomak.
 
Za kontru svima koji slave uspehe koncesionara u povećanju prometa kao trijumf naše države i društva, moram da se priključim zlim jezicima koji prigovaraju higijeni.

Nije da je higijena i ispravnost ikada odlikovala ANT BG ali sada kada se ceo aerodrom licka i cicka i doteruje baš bode oči.
 
Koliko sam primetio na A1 više ne ide mini bus nego Solo Bus, bolje ali i dalje nedovoljno, na A1 treba zglob sa prostorom za prtljag, a na 72 običan zglob
 
Koliko sam primetio na A1 više ne ide mini bus nego Solo Bus, bolje ali i dalje nedovoljno, na A1 treba zglob sa prostorom za prtljag, a na 72 običan zglob
Ide i minibus kao i Solo.
Za aerodrom koji ima 5+ miliona putnika frekvencija mora da bude min 10 minuta.
Ni još linija ne bi škodilo.
 
Jel se dobro secam da je pre dosta godina 72 kratkotrajno izmenjena pa je isla autoputem do aerodroma i zujala prazna jer se ispostavilo da je zapravo uglavnom koriste stanovnici sa bezanije i surcina, a ne toliko putnici sa/do aerodroma? Ne znam kakvo je danas stanje sa linijom i da li bi imala smisla 72E preko autoputa kao brza veza?
 
Putovao sam ove nedelje ponovo.
U blok-u A su zavrsili jos jedan deo gate-ove i svidja mi se sto su kao i u C delu odvojeni dolazeci putnici od odlazecih.
Isao sam sa Eurowingsom. Check-in je bio neverovatno sport. Skoro 1h sam cekao za 15 ljudi ispred sebe. Primetio sam da uglavnom radr jako mladi ljudi koji cesto pitaju druge kolege za pomoc. Ista situacija sa Wizz-om pored.
Security scan i pasoska kontrola su bili bey guzvi. Check-in za legacy cariere bez guzvi.
Ono sto mi porazavajuce je higijena na aerodromu. Novi delovi su strokavi i vidi se da nema odrzavanja kako bi to trebalo.Toaleti koji su skroz novi, npr u A delu, su uzasno, uzasno strokavi.
Pored polaznog gate-a majstori su nesto montirali, curi neko ulje i prave svinjac. Nema domacinskog odnosa.
 
Ekskluzivitet na aerodromu kao na hrvtatskom otočju. Jeftinija avionska karta...

Znao sam da je skupo na aerodromima , prijavio se na tender, al vele premala mi bila ponuda mog preduzeca.

1692922583533.png
 
То би била премоћна фора сви би били у шоку, имали би шта да причају

ако је 280 средња грамажа, онда 1400*0,28=392?

Мада 1400 то су цене на Московским аеродромима...
 
Jesu im možda cene zakupa značajno porasle? To jedino ima smisla.

Inače, niko nikoga ne tera da kupuje bilo šta. Ja u velikoj meri izbegavam kupovinu po aerodromima. Sećam se, još pre korone da sam leteo iz BER i da sam hteo da kupim vodu. Radio neki hrvat, častio me vodom, jer je bila 4-5eur. Onda sam shvatio da je po zapadu normalno da poneseš sa sobom flašicu sa vodom koju napuniš posle provere. Tako da te aerodromske prodavnice, kafeterije i slično treba ignorisati koliko god je moguće.
 
Treba izbegavati, i ja izbegavam, ali ću kroz dvr nedelje provesti dva sata na bečkom aerodromu baś u vreme ručka, pa baš neću moći skroz da izbegnem.
 
A sta je cudno ovde? Burger u meku 400 din, a zna se da je sve na aerodormu skuplje 2-3x. Pa kola kola 0.5 kosta 400-500din. Kroasan 500din.
 
Ja sam se na aerodoromu relativno dobro proveo, i na odlasku i pri dolasku. Nije bila preterana gužva, bilo je dovoljno službenika pa se nije čekalo previše, Za maksimalno pola sata obavio sam sve procedure. Džaba sa došao znatno ranije. WC, na koji se dosta ovde žale je bio čist, možda sam naišao u takvo vreme. Jedino smo previše čekali nabijeni u autobusu koji vozi do ATR . Nije bilo klime, autobus je bio premali za toliko putnika, čakao se neko sa presedanjem. Ne znam zašto ga nisamo sačekali u zgradi.
 
Vrh