Šta je novo?

Aerodrom Nikola Tesla - (Avijacija)

Nažalost, opet je oko taksista počelo sve ovo na aerdromu u poslenje vreme. Prvo su, zbog neodržive situacije sa divljacima, iz Vanci-ja počeli da prozivaju Vladu kako ne rešava problem... A sada Vlada proziva njih. Ko im je dao subvenciju?
 
ова вест је делимично тачна. Ер Пинк је већ регистрован за комплетно земаљско опслуживање авиона (својих, наравно). е сада, да ли ће понудити своје услуге другима зависи од тога да ли ће набавити комплетну потребну опрему и запослити још људи
 
Pa to je bar jasno ko dan. Sećam se da je pre 10ak godina išao Jatov autobus sa slavije koji je sasvim pristojno izgledao i bio prilicno pouzdan i tačan. Zašto je to tada moglo a danas ne, ne znam.
Islo ih je vise njih, cak je i fudeks isao za dzabe ako se dobro secam, ili sam se bar ja dzabe vozio :D
 
Jaoo, vidi ovog jada na oko 7:30 kad dolazi ovaj monobus i narod koji ceka.... Ovaj narod treba **... I opet da se vratim na pricu da ni jedan jedini projekat ove vlasti nije za gradjane i pripadnike ovog pakla, nego da se uzmu pare. KAda je za nas postao svemirski projekat povezivanje aerodroma sa zeleznicom, a tiha nada da ce neko staviti zglobni bus na ovu liniju jasno je gde smo. A i ta zeleznica se predstavlja kao veliki napredak , a ona je propratna stvar za onaj ekspo koji ko zna dal ce i biti, za koji ce se opet uzeti milijarde u dzep , sto veze nema sa ljudima. Al ako, tako je hteto cak je i pomalo komicno uz ovaj bus i onaj A1 da se zapita neko malo zasto?.
 
Poslednja izmena:
Jaoo, vidi ovog jada na oko 7:30 kad dolazi ovaj monobus i narod koji ceka.... Ovaj narod treba **... I opet da se vratim na pricu da ni jedan jedini projekat ove vlasti nije za gradjane i pripadnike ovog pakla, nego da se uzmu pare. KAda je za nas postao svemirski projekat povezivanje aerodroma sa zeleznicom, a tiha nada da ce neko staviti zglobni bus na ovu liniju jasno je gde smo. A i ta zeleznica se predstavlja kao veliki napredak , a ona je propratna stvar za onaj ekspo koji ko zna dal ce i biti, za koji ce se opet uzeti milijarde u dzep , sto veze nema sa ljudima. Al ako, tako je hteto cak je i pomalo komicno uz ovaj bus i onaj A1 da se zapita neko malo zasto?.

Да, баш мм је то запало за око, послали кратку канту у шпицу сезоне у години у којој се хвале да су оборени сви рекорди по броју путника на аеродрому, раније је 72-ојка увек била зглобни, чак су и то сјебали
 
Da li je probao ovo neko da potvrdi da li radi?

Prošli put je vozač čekao pola sata na automatu, da sam znao da ovo postoji, iskoristio bih.
Screenshot 2023-08-02 at 07.41.20.png
 
Da li je probao ovo neko da potvrdi da li radi?

Prošli put je vozač čekao pola sata na automatu, da sam znao da ovo postoji, iskoristio bih.
Radi, koristio sam par puta. Jednom sam imao problem na jednoj rampi (nije mi detektovao karticu uopšte), ali samo se prebacio na drugu i prošlo odmah. Kapiram da bi mnogo veći problem bio da je bila gužva u tom trenutku
 
Potpuno nejasno zašto, peticija za ukidanje UK viza nije prošla, vlada ju je odbacila kao toalet papir.
 
Наши људи који су дуго тамо и за чланове њихове породице визе претпостављам да се брзо решевају. Они нису проблематични, а колико ми се чини, има их много. Очигледно су енглези решили своје организационе проблеме па имају довољно авиона да могу да организују ред вожње. Са друге стране, видим да је јако много америчких туриста по Србији. Део њих лети преко Лондона. И треће, Енглески капитал је заинтересован за разна улагања, колко сам обавештен, у бањски туризам. Могуће је да и тај део колача Бритиш има информацију да може да покупи...
 
визе претпостављам да се брзо решевају
Vize se jako brzo resavaju i za turiste. Mit je da je tesko dobiti turisticku vizu za UK, ako je dokumentacija u redu viza stize za 5-7 radnih dana. Jedino je glupo sto vazi samo 6 meseci, ali idalje se dobija prilicno jednostavno.
 
Koja je ovo brljotina i sramota sa stepenistem muzeja vazduhoplovstva.
Poludim kada ovo vidim. Ne zbog samog stepenista koliko kada pomislim i na sve druge projekte koji su u istom paketu.
Koliko ce trebati vremena da prodje da bi se posledice ,,udruzenog zlocinackog poduhvata" ispravile?

Verovatno objasnjenje za zidanje Skadra na Bojani od stepenista muzeja je u dole navedenom clanku.

 
Nije mit, u sred sezone, ako ne platiš da ideš preko reda, čeka se i do 7 nedelja, trenutno stoji da je 3 nedelje, pri tom, pasoš sve vreme mora da bude kod njih, što znači da si vezan, da ne možeš da ideš nigde, dok se gospoda ne smiluju da odluče da li te primaju. Dodatno, moraš prvo da bukiraš slot gde ćeš da im predaš dokumentaciju, neretko i ovde moraš da doplatiš, da ne bi gubio vreme. Da ne pričam što ti traže brdo podataka o datumima putovanja u proteklih 10godina, čini mi se. Dakle prvo ti treba sat vremena samo dokumentaciju da popuniš online, pa tek onda ostale zezancije
 
Nije mit, u sred sezone, ako ne platiš da ideš preko reda, čeka se i do 7 nedelja, trenutno stoji da je 3 nedelje, pri tom, pasoš sve vreme mora da bude kod njih, što znači da si vezan, da ne možeš da ideš nigde, dok se gospoda ne smiluju da odluče da li te primaju. Dodatno, moraš prvo da bukiraš slot gde ćeš da im predaš dokumentaciju, neretko i ovde moraš da doplatiš, da ne bi gubio vreme. Da ne pričam što ti traže brdo podataka o datumima putovanja u proteklih 10godina, čini mi se. Dakle prvo ti treba sat vremena samo dokumentaciju da popuniš online, pa tek onda ostale zezancije
Znam jako dobro sta je sve potrebno, vadio sam vec UK vizu 4 puta, od toga 2 puta u poslednjih 8 meseci. Samo se prosle godine cekalo po 7 nedelja, ove godine se ceka ne vise od 3 nedelje. Kao sto sam rekao vec, u najcescem broju slucaja stize za 5-7 radnih dana. Meni je stigla za 6 radnih.

Nikada do sad nisam morao da doplatim za bukiranje slota, uvek je bilo mesta u narednih 7 dana.

Samo popunjavanje aplikacije oduzima do 2 sata, a sva dokumentacija se moze prikupiti za najvise nedelju dana.

Nije istina da traze datume putovanja za 10 godina. Traze samo broj putovanja u EU zemlje (ima opcija 5 ili vise, ne mora tacan broj) i mesec u kome si putovao. Ne treba konkretan datum. Isto to traze i za non-EU zemlje. Ne moraju sva putovanja za proteklih 10 godina vec samo dva-tri.

Traze jedino koliko puta si bio u UK u poslesnjih 10 godina i podatke o tim putovanjima.
 
Da ne širimo offtopic, mesec putovanja meni jeste datum, non- EU zemlje koje sam putovao skorije su CG i Bosna i Turska, s tim da u Bosni nisam bio dosta dugo, od 2018, pa ni u CG u tom trenutku, što je značilo vadi stari pasoš, gledaj datume, jer nisam hteo da rizikujem da pogrešim mesec i ovi imaju izgovor da me odbiju.
Ako sve ovo nije zezancija koja će prosečnog turistu da odvrati od UK, kada ima mnogo boljih mesta gde možeš da trošiš svoje pare, ne znam šta jeste.
 
Autobus koji vozi od Glavne železničke u Pragu do aerodroma. Unutra ima posebne pregrade za kofere. Vožnja traje oko 40 minuta a cena je oko 100CZK, što je valjda oko 4eur. Takt je na svakih 20 minuta tokom dana.
IMG_7005.png
 
Vize se jako brzo resavaju i za turiste. Mit je da je tesko dobiti turisticku vizu za UK, ako je dokumentacija u redu viza stize za 5-7 radnih dana. Jedino je glupo sto vazi samo 6 meseci, ali idalje se dobija prilicno jednostavno.

Imas opcije na 2 godine, ili na duze cini mi se na 5 ili 10, malo su skuplje ali se isplate, ja sam izvadio na 2.
 
Da li ja to vidim divlje taksiste na ovom snimku na 4:30 i 8:21?

Ovaj na 4:30 nema sta da trazi na P1 parkingu ni ako ostavlja ni ako uzima putnike, jedino ako je tamo ne kao taksi vec da doceka clana porodice itd. sto su vrlo male sanse.

Ovih par taksija na 8:21 je kao divlja taksi stanica.
 
Divlji taksisti stoje odmah kod izlaza nakon carine i startuju sve koji izlaze iz zgrade
Komunalna stoji desno jedno 20 metara i kulira. Pre 2 dana su me startovali kad sam izlazio. Jedina razlika u odnosu na pre 2 godine što ne stoje u zgradi i sto se ne oseti dim čim se izadje iz zgrade.
 
Vrh