Šta je novo?

Aerodrom Nikola Tesla - (Avijacija)

Perica baš deluje kao čovek u čije reči možeš da se pouzdaš..
 
Bio je bus iz NS do ANT vozio GSPns da li to jos vozi
Не, укинуто је, има већ 5/6 година, можда и више. Иначе, као није било исплативо, што је готово немогуће у случају Новог Сада, мада са ређим редом вожње, верујем да је често лакше ићи сопственим превозом/таксијем, јер се стиже за цца 40 мин.
 
Ma ima ih gomila po drveću tamo kod tornja i garaže. Ja nisam mogao da verujem kad sam podigao glavu i video gomilu gnezda i ptičurina, tako da se slažem da je pravo čudo kako ih nema na pisti. Da li je taj ili koji sistem koriste, izgleda da radi.
 
Danas popodne na dolaznoj pasoškoj je bila gužva kakvu ne pamtim. Šest punktova je radilo, dva nisu.
 
Да ли макар одвајају Србље? Прошле године нико се није дрцнуо, а ми ипак идемо брже него сви остали
 
Kada sam pitao aerodrom oko razdvajanja na dolaznoj pasoškoj, da stave odvojene trake, preusmerili su me na MUP. Sad se skanjujem da pišem MUPu. A i njima bi bilo lakše da je strogo razdvojeno SRB/EU/treće zemlje i da na svako na svom šalteru gleda jednu vrstu pasoša i putnika.
 
Zašto odvajati EU? Te stvari treba da budu reciprocne, pa kada zemlje kandidati na granicama eu budu fast lane, onda i reciprocno.

Uzgred, bukvalno najjeftinija mera eu birokratije kojom bi javnost zemalja kandidata videla realnu korist od never ending procesa pridruživanja. No, iste birokrate odlikuje ZERO politička vizija, kao da je to kriterijum za posao jbt... :)

Možda je ovo najgluplje od svih mesta da se ovaj stav iznese, ali dao si mi šlagvort...
 
@sev Potpuno se slažem sa svim što si rekao, moje razmišljanje je da bi razdvajanje i olakšalo posao policiji, a pasoši EU su standardizovani i manje rizični. To ne znači da treba da ih propuštaju brže nego treće zemlje, samo da sebi olakšaju posao.
 
Nije mi jasno zašto se ponovo ne istalira automatska kapija za ljude sa Srpskim pasošem? To bi značajno smanjilo gužve i olakšalo posao carinicima. Za kratko vreme koliko je radila bio sam oduševljen. Da ne pominjem psihološki efekat da posle 30 godina belosvetskog šikaniranja sa Srpskim pasošem konačno negde imaš prednost i da se zaista osetiš kako da si se vratio kući i da taj pasoš bar negde nešto vredi. Kad je carinike nemoguće naterati da se nasmeju i kažu dobar dan bar da mi na ekranu napiše "dobrodošli" ili šta god.
 
Nije mi jasno zašto se ponovo ne istalira automatska kapija za ljude sa Srpskim pasošem? To bi značajno smanjilo gužve i olakšalo posao carinicima. Za kratko vreme koliko je radila bio sam oduševljen. Da ne pominjem psihološki efekat da posle 30 godina belosvetskog šikaniranja sa Srpskim pasošem konačno negde imaš prednost i da se zaista osetiš kako da si se vratio kući i da taj pasoš bar negde nešto vredi. Kad je carinike nemoguće naterati da se nasmeju i kažu dobar dan bar da mi na ekranu napiše "dobrodošli" ili šta god.
Instalira se, tvrdi exyuaviation. Očekuje se za koji mesec. Navodno se radi usklađivanje sa EU, da bi i njihovi državljani mogli da koriste... Što bi bilo lepo, ako bi bilo i uzvratno.
 
Неће бити лепо ако не буду одвојени за нас. А најгоре ће бити ако аердором и МУП не реше да мало регулишу саобраћај и људи наводе. Стандардна практика на многим међународним аеродромима, не знам зашто је нама тешко?
 
Aegean Airlines, Greece’s biggest carrier, boasts the biggest flight program in its history this summer, with the number of seats reaching 18 million thanks to soaring demand from the growth of tourism. [...]
Aegean is also expected to add new itineraries in the next few days from Athens to Newcastle, Valencia and Eindhoven, from Thessaloniki to Barcelona, Nuremberg, Cologne, Hanover and Venice, from Iraklio to Vienna and Marseille and from Rhodes to Belgrade.
Izvor: https://www.ekathimerini.com/economy/1212346/aegean-goes-big-this-summer/
 
Vrh