Šta je novo?

Aerodrom Nikola Tesla - (Avijacija)

Unete su i nove prognoze u prvi post, dok će naredne biti dodate.
 
A8-AC1089-5391-4-BAD-A6-B5-FEA627966382.jpg


AF4-CEB0-B-68-AC-4-A2-C-A73-B-B3-E5187-F496-E.jpg
 
Hm, vidiš ti to, oni su već sad iskopali i dodatni prostor pored proširenih dolazaka.. možda će nekada na tom mestu proširiti i nadzemni deo zgrade.
 
Luka, porediš godišnji promet sa dnevnom populacijom Srbije. Onda treba porediš sa godišnjom populacijom Srbije, tj 7mil x 365 dana, i dobićeš istinu da 98,8% ljudi svakodnevno trpi zbog nebitnih 0,2%.
Što se tiče brodova, vozova, kola... oni ne unište celo nebo šaranjem da izobliče Sunčevo zračenje ko mlazni avioni. Makneš se iz grada i vazduh je proziran. A kod aviona i ako se makneš iz grada opet ti nebo prljavo
I na kraju, ja sam poljoprivrednik. Mojim proizvodima treba full spektar sunčevih zraka. Kada mi avioni pobele nebo, ja trpim štetu jer mi određeni spekar ne stiže do bilja i to mi pravi štetu, snižava kvalitet prinosa, a i klimu mi menja jer belo nebo mi pravi efekat staklene bašte da se atmosfera ispod noću zdravo ne ohladi, pa mi veštačka temperatura isto utiče na biljke, troškove vode itd. E sad pitanje: šta mene zabole za interese putnika u avionu, ako njega zabole za moje interese i štetu koju mi pravi? Ja njemu ne pravim štetu. Što bi on završavao svoje poslove na štetu mojih? Ako ćemo budemo sebični, onda ćemo lepo svi da budemo sebični 👌
98,8% ljudi nije dužno da trpi veštačko nebo i Sunce zbog 0,2%.
 
Poslednja izmena:
Samo da podelim rešenje iz Kopenhagena za dolaske i ljude koji čekaju: fiksna ograda (ne traka) i ofarban pod koji ukazuje na prostor na kojem ne sme da se stoji da se čeka da se ne bi stvarala blokada i gužva.

To toliko dobro funkcioniše da je milina izaći sa aerodroma.

Mogli bi i kod nas da primene, nije skupo a efikasno je.

Screenshot 2023-01-03 at 21.19.45.png
 
Mojim proizvodima treba full spektar sunčevih zraka

Не треба. Довољан је црвени део спектра за цветање и зрење и плави део за прираст зелене масе.

А то што остаје иза авиона је највећим делом водена пара, иста она од које су облаци начињени.

Ово за поређење процената је интересантно. Али 0,2% упумпа у Србију више пара его што ви пољопривредници произведете. А потребни смо Србији сви такви какви јесмо.
 
Треба у недељу да идем на аеродром, јер су завршили онај паркинг уз зграду? Прошли пут је падала киша, био мрак, обележено никако, једва сам се снашао са паркингом.
 
нису. ту је још већи хаос сада. мислим да више ни не може да се уђе тамо, већ сви иду у гаражу или на удаљени паркинг
 
Са удаљеног се долази како до терминала?
 
Gledam snimak renoviranja starog dela A gejtova, od A5 do A10. Lepo napreduje ali su stari avio mostovi i dalje tamo. Mislio sam da će svi biti zamenjeni novim staklenim mostovima. Nadam se da neće zadržati one stare.

Iz građevinskog ugla, postoji li razlog zašto do sada nisu sklonjeni stari avio mostovi na tom delu?
 
Vrh