Šta je novo?

Aerodrom Nikola Tesla - (Avijacija)

Још само једно лаичко питање, знатижеља не може одолети: да ли је могуће летети у Црну Гору са личном картом као путном исправом (истоветно као у друмском и железничком саобраћају)?
Da, naravno :D
 
Luj Viton - Louis Vuitton tašne na Aerodromu Beograd (second hand) - centralna prodavnica.

Aerodrom Beograd - Louis Vuitton 1.jpg
Aerodrom Beograd - Louis Vuitton 2.jpg
 
Luj Viton - Louis Vuitton tašne na Aerodromu Beograd (second hand) - centralna prodavnica.

Pogledajte prilog 201591Pogledajte prilog 201592

Kao što ljudi kupuju polovne Mercedese, isto tako je trend u poslednje vreme sa ostalom luksuznom robom. Poznate kuće takođe nude na prodaju korišćen luksuz. Par primera, u Americi:

https://www.saksoff5th.com/c/pre-owned/pre-owned-women-s/louis-vuitton

Na Aerodromima, recimo Montreal i Lisabon:

https://moodiedavittreport.com/port...-offer-with-preloved-store-at-lisbon-airport/

preloved.JPG


Naravno ako je ispod tvog nivoa, uvek možeš da preskočiš polovno.
 
Da li je i dalje najjeftiniji parking? Baš je jak skok cene.
Mislim da zavisi od toga na koliko dana planiraš da ostaviš auto. Ako je u pitanju par dana mislim da su i dalje najjeftiniji, ali ako je u pitanju nedelju dana ili dve nedelje moguće da nisu jer privatni parkinzi daju popuste za duže zadržavanje
 
Ispada da je za 6 i više dana jeftinije ići na neki od privatnih. I to što više dana, to je razlika veća u korist privatnih (za 15 dana npr P11 7500, a privatni mogu za 5900)
 
Ispada da je za 6 i više dana jeftinije ići na neki od privatnih. I to što više dana, to je razlika veća u korist privatnih (za 15 dana npr P11 7500, a privatni mogu za 5900)
P11 na sajtu ima 20% popusta, tako da za 15 dana izadje 6.000 dinara. Svi privatni parkinzi su 5.900 dinara za 15 dana, dakle maltene isto. Meni je mnogo sigurnije da ostavim auto na zvanicnom parkingu, a razlika je beznacajna - 100 dinara.
 
Kakvi lopovi. Sa 300 na 500. Podignite odmah na 1000, sto da ne…?
Sto se mene tice, od sad zovem taksi jer me izadje jeftinije, a moj auto ce da odmori u garazi, ususkan i pod kamerama.
Cestitke na upropascenom finom benefitu. Nije problem u parama vec u principu
 
Mozda je glupo, ali evo neka moja teorija kao razlog za ovo povecanje.

Do sada su bili dosta jeftiniji od privatnika okolo i parking im je bio dupke pun, masu puta nije bilo slobodnog mesta. Povecanjem cene neki ce se odluciti za privatnika cime ce se, barem malo, smanjiti guzva i broj situacija da bude 0 slobodnih mesta na P11.

Ne mislim da je ovo dobar nacin, jednostavno P11 vapi za povecanjem kapaciteta. Deo za taksiste sada zauzima dva reda, deo za zaposlene 6 redova i deo za rent a car isto 6 redova. Deo za zaposlene bi trebalo smanjiti na 4 reda, deo za rent a car na minimalnih 2 jer je gotovo uvek prazan. Time bi se dobilo dodatnih 6 redova za putnike ili nekih 324 mesta. Ili to ili izgraditi prosirenje parkinga.
 
Ja mislim da je to trziste jednostavno. Pre mesec dana nije bilo mesta kada sam hteo da bukiram mesto. Uvek je skoro skroz popunjen parking (P11).

Licno biram parking ispred taxista na aerodromu jer ne zelim da imam nista sa njima
 
A pa to je malo, Beograd je de facto jedini aerodrom u državi i ništa nije ni prići blistavim performansama BDG po stanovniku najbolje države
 
A pa to je malo, Beograd je de facto jedini aerodrom u državi i ništa nije ni prići blistavim performansama BDG po stanovniku najbolje države
Не подсећај нас на АНАЛитичара :) ! Човек демагог...овде се види да је Сијева посета била конкретна и да ће имати далекосежне (позитивне) последице!
 
Meni je neverovatno da ljudi zapravo odu kolima na let? Znaci vi odete na nekih 5-14 dana, ostavite leti da vam auto IZGORI na suncu i 35-40C, platite vise od 3-5k din, neko vam verovatno za to vreme izlema auto, pa se onda ide na bus koji vozi od tesle do terminala po toj vrucincini?
Zar nije bolje pozvati cargo, yandex ili obican taksi? Mene uvek izadje jeftinije.
 
Meni je neverovatno da ljudi zapravo odu kolima na let? Znaci vi odete na nekih 5-14 dana, ostavite leti da vam auto IZGORI na suncu i 35-40C, platite vise od 3-5k din, neko vam verovatno za to vreme izlema auto, pa se onda ide na bus koji vozi od tesle do terminala po toj vrucincini?
Zar nije bolje pozvati cargo, yandex ili obican taksi? Mene uvek izadje jeftinije.
a inace ne izgori na suncu kada ga ostavis na parkingu ispred zgrade?
Malo je glupo iscudjavati se tolikom broju ljudi koji koriste tu uslugu, sem ako nisi taksista. To izlemanje automobila tek da ne pominjem, pa ne ostavljas ga u toru sa ovcama.
Uostalom ima i natkriveni parking. Koliko vidim cena za 7 dana je oko 3300, sto nema sanse da te izadje taksi tamo i nazad, pogotovo ako zivis preko reke u rubnim delovima grada.
 
CarGo: Voždovac - Aerodrom: 2500-3000 dinara (uvek bude 3k) 😅

Znači trošak CarGo-a je oko 5-6k, cena P11 za 10 dana sa 20% online popusta je 4k. Ostaje mi lagano 1-2k da naspem 5-10 litara benzina i vozim se cca. 100km.
 
Covek je u pravu za letnju sezonu - ostaviti auto na 40 stepeni 10 dana nije bas optimalno resenje. Pogotovo ako je crne boje :D
 
Vrh