Šta je novo?

Aerodrom Nikola Tesla - (Avijacija)

Da li se zna kada ce se poceti sa izgradnjom saobracajnice koja ce direktno povezivati Beznijsku Kosu i aerodrom?
 
Колко ја знам, таква саобраћајница није ни у плану. Јесте једна која ће се пробити од кванташа па тамо негде до Радиофара, где се прикључује на аутопут.
 
Evo novih sličica sa presekom stanja:
Toranj....lepo napreduje


Počeli su da ga kite na vrhu


Pogled sa parkinga na mesto gde su bile barake


I pogled sa strane na isto mesto


Na donjem parkingu postavljen kran i dobro parče parkinga je van funkcije.


Radovi na onom bivšem VIP izlazu





Sve u svemu aerodrom je ozbiljno gradilište,puno kamiona sa nekom zemljom koju nasipaju u produžetku novih C gejtova ka autoputu,puno mašina i radnika oko zgrade.Što se tiče gužve sudeći bar po ovima koji čekaju ispred,zimus mi se dešavalo da nas ima 2-3 koji dočekujemo a sada su dole stotine ljudi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=866772#p866772:2lzk1fg5 je napisao(la):
peper.mint » 23 Јул 2021, 17:02[/url]":2lzk1fg5]Imaš li neki primer i slike aerodroma koji ima takav autobuski terminal?

Mislim da će po ovim planovima dolazni nivo biti daleko širi od postojećeg i da će imati bar 6-7 traka, od kojih verovatno bar dve odvojene isključivo za autobuse. To može na dobro obeleženom i organizovanom aerodromu da služi kao zamena za autobuski terminal.

Za parking, meni deluje da će ovde biti busevi:


file.php

(тек сада ово видим)

искрено, не знам много примера, али ћу да потражим. мада их вероватно нема пуно, јер су аеродорми углавном повезани железницом, па онда и нема потребе. код нас је питање када ће пруга доћи до града, а и степен употребе аутобуса у међуградском саобраћају је изразито висок.
 
мало сам истраживао, ево примера где има и аутобуска станица на аеродрому (не само стајалиште). и на свим овим станицама стају и градски и међуградски аутобуси: Лондон Стандстед, Лондон Лутон, Лондон Хитроу, Париз Шарл де Гол, Манчестер, Амстердам, Стикхолм Скавста. наравно да их има још, али ко ће то сада да ради и тражи
 
Мислим да би за наш аеродром било довољно стајалиште за 2-3 аутобуса. Све ми се чини да би некаква аутобуска станица имала ограде, рампе, перонске карте итд.

Него, да ли се планира реконструкција петље на ауто-путу Е-70? Из смера Добановаца је прилично незгодно укључење. Има знак стоп (предност имају возила из смера Београда), а онда се после 200-300 метара шири на две траке. Укључење на ауто-пут ка Добановцима има прилично мали пречник кривине па онда уску и кратку прикључну траку. У чијој је надлежности петља?
 
Путеви Србије, нема ко други. Да, петља је из прошлих времена.

За аутобуску станицу - нема шансе да би концесионар наплаћивао перонске карте, већ наплаћује аеродромске таксе по путнику. Једино, ако би се предузеће БАС и овде угурало... :shok:
 
Никако, сигурно би концесиоар сам решио то питање или довео професионалну фирму да то организује. И искрено, било би добро да се то деси. И још једна ствар, нико неће долазити специјално на аеродром да одатле путује, али зато сви који дођу, могли би директно за НС, НИ, КГ, СУ, и друге крупне градове. Прикладна чекаоница са кафанама/ресторанима и другим садржајима, сваком би било пријатно да поседи сат времена да сачека свој превоз.
 
довљно је само да постоје уређене перонске површине, као на БАС-у за максимум 10 аутобуса (укључујући и градски превоз). дакле, коси перон са острвима до средине дужине аутобуса. евентуално још наткривена чекаоница и то је то. за остале садржаје нема потребе, јер је већ све у аеродромској згради
 
Ставили би Французи неки шанк, не бој се, ко што ће да га нагурају и у гејтове, чим буде централна контрола - њима не ради "нема потребе", него "дај још".
 
Ја сам и мислио на садржаје у терминалу, али знајући наш менталитет, шанк поред самих аутобуса би био пун погодак. Заузмеш бусију, испијаш љуту и мотриш да ти не утекне превоз.
 
То што народ воли је у потпуности у складу са жељама инвеститора. Зато у Икеи има хране и пића и на спрату, и по рафовима, и на излазу. Као што, уосталом, код тебе на Шереметјеву куд-год-да-кренеш наиђеш на фришопчић и на точено пивце:) А у Франкфурту и на кобасице. Тако ће и на Тесли. Биће то добар (и скуп) шопинг мол са авионима.
 
Па колико сам схватио не летачки приходи неки пут умеју да буду и већи од летачких...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=869330#p869330:1z6ame9u je napisao(la):
JohnnyLee » Sre Avg 04, 2021 11:08 am[/url]":1z6ame9u]мало сам истраживао, ево примера где има и аутобуска станица на аеродрому (не само стајалиште). и на свим овим станицама стају и градски и међуградски аутобуси: Лондон Стандстед, Лондон Лутон, Лондон Хитроу, Париз Шарл де Гол, Манчестер, Амстердам, Стикхолм Скавста. наравно да их има још, али ко ће то сада да ради и тражи
U pravu si Džoni. Čovek svašta nauči. Ja sam koristio voz na nekoliko ovih ali mi nije palo na pamet da proverim imaju li autobusku stanicu. Na raznim drugim manjim aerodromima bus samo stane blizu terminala kao u Beogradu ali to nije prava stvar.

Dobar ti je predlog za uređene perone, podržavam. Ako možeš, proveri da li je nešto slično planirano na nivou dolazaka ispred buduće ekstenzije terminala.
 
Deluje mi, sudeci po ovoj semi, da su predvidjeni peroni ispred T1, kao i par mesta na kojima bi autobusi mogli da se zaustave ispred T2 i novog dela T2. Tu je i vec vidjeni parking za buseve.
796-E57-C2-7-C6-F-4-CB3-967-E-51-F0159-E2-ECF.jpg
 
Šiphol je možda i najbolji primer za integraciju svih mogućih oblika prevoza na aerodromu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=869545#p869545:290c9kpz je napisao(la):
Bulbulderac17 » Čet Avg 05, 2021 1:05 am[/url]":290c9kpz]Šiphol je možda i najbolji primer za integraciju svih mogućih oblika prevoza na aerodromu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Сваки Flixbus који стаје у Амстердаму и Ротердаму стаје и на аеродрому. Има можда 5-6 перона и оба пута кад сам пролазио су били пуни, а стају и градски и међуградски бусеви. Видео сам чак и аутобус из Србије. :)
 
Nije ovo asfalt, prošao danas kad sam sletao, ovo je neka vrsta vezicva verujm da asfalt ide preko pa će to da zalepi asfalt i zemlju.
 
Vrh