Šta je novo?

Aerodrom Nikola Tesla - (Avijacija)

Lažu danas sam bio još se izvode radovi...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
U tekstu i piše da se izvode radovi još uvek, ali da su privedeni kraju. Ostala je kozmetika ;) .
 
Onda se izvinjavam :) videh ove slike reko sta sire nebiloze kad su jos uvek radovi u punom jeku i nema ovih monitora i klupa za sedenje :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
од 15. септембра за Пекинг. HU7937, долази у Београд у 09:20, полазак за Пекинг (виа Праг) у 11:10 сваког понедељка и петка (имају право за три лета, за сада су два). дозвола је за А330 и Б787. за сада чекају за пета права Београд-Праг. ако Ер Србија не потпише код-шер уговор са њима, то су ТЕШКИ дилетанти тамо
 
Pitanje, pošto sam malo zbunjen: da li je taj "poluterminal" 2B u prizemlju ili u suterenu?
Pre mesec dana sam bio na aerodromu i na prizemlju u veznom hodniku nisam video nikakve radove (sve radnje i objekti su i dalje bili tu).
 
Stara zgrada
osim suturenskog WCa nema dr. suturenskih prostorija koje bi mogli nekako koristiti putnici
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=459282#p459282:3sb35m7w je napisao(la):
DzonTravolta » Fri Jun 16, 2017 5:13 pm[/url]":3sb35m7w]Pitanje, pošto sam malo zbunjen: da li je taj "poluterminal" 2B u prizemlju ili u suterenu?
Pre mesec dana sam bio na aerodromu i na prizemlju u veznom hodniku nisam video nikakve radove (sve radnje i objekti su i dalje bili tu).
Bilo je zagradjeno sa nekim vratima. Lepo izgleda, juce sam bio.
 
Ево како ће изгледати мурал на аеродрому. Мислим да због скучености простора неће бити видљив како су замислили. Али као да су хтели да личи на Етихадову шему :lol:

Ovako izgleda pobednička ideja za mural na Aerodromu "Nikola Tesla"

Nina Radosavljević, magistar arhitekture pobednica je konkursa za oslikavanje murala „Inspiracija likom Nikole Tesle“ na beogradskom aerodromu.

IZVOR: B92 UTORAK, 20.06.2017. | 15:45

66388378059492715218c2544977463_v4_big.jpg


Najbolje idejno rešenje, po oceni petočlanog žirija, izdvojilo se na osnovu kreativnosti, tretiranja slike u kontekstu ambijenta i prostora, i sa svešću o dinamici kretanja putnika na Aerodromu "Nikola Tesla".

O pobedničkom radu odlučio je žiri u sastavu profesor Fakulteta primenjenih umetnosti Marko Lađušić, arhitekta Jovan Mitrović, magistar arhitekture i urbanog dizajna Maja Lalić, arhitekta Aleksandra Mitrovski i istoričar umetnosti i kustos Milica Pekić.

Na konkurs za mural, koji je trajao od 16.maja do 15. juna stiglo je 55 kreativnih rešenja. Simboličnih 55 prijava na konkurs u godini kada Aerodrom Nikola Tesla obeležava 55 godina postojanja na današnjoj lokaciji.

Mural će biti oslikan na Terminalu 2, na međunarodnim dolascima Aerodroma "Nikola Tesla".

http://www.b92.net/kultura/vesti.php?yy ... id=1274110
 
Pet ponuđača za Aerodrom "Nikola Tesla"

" Reč je o švajcarsko-francuskom konzorcijumu ("Merdijam istern Jurop investments", Aerodrom iz Ciriha i "Efaž")
indijsko-grčkom konzorcijumu ("GMR infrastraktr limitid" i "Terna"), francuskoj kompaniji "Vinsi erports"
južnokorejsko-tursko-kiparskom konzorcijumu ("Incion internešenel erport korporejšn", "Jitirimlari ve isletme" i
"VTB kapital infrastraktr") i kineskom konzorcijumu ("Hejna er trevl servis", "HNA" i "Čajna nešenel aero tehnolodži")..."

Naravno, tipujem na kineze :) ..jer oni mogu da daju najbolju ponudu ako su dobili 'partijski zadatak'.
 
Да ли је ово екран на тераси десно? :) Ако јесте супер да су поставили :vops: и напокон екрани који нису брендирани као раније (тачније телевизори), још и без оквира :)
 
jeste ekran postavili su ga jos prosle godine ali je bio sklonjen zbog radova sastoji se od 9 panela :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
imamo i novog zakupca
81b55e05a36c71464451c50c112d73a8.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa jel nisu mogli nista elegantnije od ovih frizidera sunce mu je***...
 
Mogli su i drugi frizideri da se ugrade. Postoje alternative.
Johnny, od tebe sam ocekivao bolji komentar.

Evo jedan primer:
SimpleTube-LED-Lighting-Idas-Tavern-1024x768.jpg
 
Biće 350mil € od koncesije za Aerodrom Nikola Tesla

“Plan je da do 4. septembra stignu obavezujuće ponude sa detaljima koji se odnose na razvoj
beogradskog aerodroma i planiranim ulaganjima. Vlada Srbije i brojni kostultanti i druge institucije
koje su učestvovale u razvoju tog aerodroma procenjuju da je sasvim realno da ponude akoncesionara
iznose 350mil €, a ne 50mil € kako je ranije procenjivano”, rekla je Mihajlović.....
 
Vrh