Šta je novo?

Aerodrom Nikola Tesla - (Avijacija)

Pa nema dovoljno pandura, to je poznato, posebno u Beogradu, putuju po 100 km svaki dan na posao iz unutrašnjosti. Uz to, ovde baš i ne mogu svakoga da pošalju, što smanjuje izbor.

Ako nečega ima previše, to je pandura, Srbija je tu čak među prvima u Evropi, ali koliko njih aktivno radi je druga priča.
 
Ako nema potrebe za vizom ili je u pitanju strani pasoš, kiosk bi mogao da obavi proveru tako što skenira pasoš i može da odštampa boarding kartu. Može da odštampa i nalepnicu za kofer, ali kod mnogih ljudi postoji neki strah od tih kioska. Ne razumem zašto ljudi više vole da stoje u redu za šalter nego da koriste kiosk.
Postoji kiosk za WizzAir letove na nasem aerodromu? 🤯
 
Ako nečega ima previše, to je pandura, Srbija je tu čak među prvima u Evropi, ali koliko njih aktivno radi je druga priča.
Ma koješta. Tako smo i devedesetih pričali da imamo 150.000 pandura, pa se posle 5. oktobra ispostavilo da ih ima 20.000.

Ko zna koji se sve službenici u kojoj zemlji broje u MUP-u, pažljivo mora sa statistikom.
 
Ma koješta. Tako smo i devedesetih pričali da imamo 150.000 pandura, pa se posle 5. oktobra ispostavilo da ih ima 20.000.

Ko zna koji se sve službenici u kojoj zemlji broje u MUP-u, pažljivo mora sa statistikom.

Мени је чак утисак да је полиција скоро у потпуности повучена са улице, не памтим када сам видео неку патролу или интервентну који су били редовни 90-их на улици и зауставили ме сто пута,
тешко излазе из станице и на позиве грађана,
једино понекад увече уђу у неку кладионицу и контролишу личне карте,
потребна је потпуна промена њиховог система рада и да буду много више присутнији на улици.
 
Da li se kod nas službenici koji izdaju dozvole, pasoše, lične karte, itd. smatraju policajcima? Verovatno da, čim su deo policijske uprave.

Mislim da to delimično objašnjava zašto imamo toliko policajaca prema broju stanovnika.

U većini država (barem ovima koje poznajem) su to državni službenici a ne policajci jer to ne spada u posao policije.
 
Moguće da je to.

Ako im je stalo do broja i kvaliteta ljudi na granici, pa i na aerodromu, mogli bi da izdvoje nekakvu imigracionu službu, kao SAD, ili Kina.
 
U Srbiji od oko 42 hiljade u MUP-u, otprilike 20 hiljada je uniformisanih. Među njima, 15 hiljada je spremno i aktivno radi kao ovlašćeno službeno lice OSL sa oružjem. Od tih 15 hiljda bar 5 nosi uniformu i obavlja pomoćne ili administrativne zadatke unutar policije ali ne mogu na teren. To znači da efektivno imamo najviše 10 hiljada policajaca koji su operativni i obavljaju svoje dužnosti. Zandarmerija i Specijalna antiteroristička jedinica (SAJ) su uključene u tih 15 hiljada OSL. To su brojevi sa kojima se operise, mada su u realnosti verovatno jos manji. U prevodu, ove statistike i mape koje su pojavljuju su sviranje k***.
 
Мени је чак утисак да је полиција скоро у потпуности повучена са улице, не памтим када сам видео неку патролу или интервентну који су били редовни 90-их на улици и зауставили ме сто пута,
тешко излазе из станице и на позиве грађана,
једино понекад увече уђу у неку кладионицу и контролишу личне карте,
потребна је потпуна промена њиховог система рада и да буду много више присутнији на улици.

Ccc pa ja sam im jedno vreme bio redovna mušterija za legitimisanje, no završilo se, izgleda da su našli tog sličnog prestupnika. 😄

Redovni su u vozovima, tipa Niš-Beograd idu celom dužinom i šetaju na svakih pola sata kroz voz, a ponekad u početnoj u Nišu vrše legitimaciju.
 
Iako mislim sve najgore o vinci zbog katastrofalnog uredjenja povrsina ispred terminala i brzine radova...zaista stari plafon u novom duty free nije problem. Ne vidi se od spustenog osvetljenja i jedino mozete da ga spazite ako se bas zagledate i znate za celu situaciju.
Sam duty free je kao i svuda danas...bljesti.
 
Мени је чак утисак да је полиција скоро у потпуности повучена са улице, не памтим када сам видео неку патролу или интервентну који су били редовни 90-их на улици и зауставили ме сто пута,
тешко излазе из станице и на позиве грађана,
једино понекад увече уђу у неку кладионицу и контролишу личне карте,
потребна је потпуна промена њиховог система рада и да буду много више присутнији на улици.
Da li nas dvojica živimo u istoj zemlji? 😅

Možda si malo ostario pa im ne privlačiš toliko pažnje. Ja izgledam dosta mlađe, te me i dalje drndaju non-stop. Bukvalno kera kad šetam oko zgrade nosam ličnu, yebala ih lična.
 
20 godina živim u raznim zemljama i nikad me policija nije legitimisala a ni zaustavila u vožnji. U Srbiji mi se često dešava kad sam na odmoru. Ovde gde sad živim ni ne postoji lična karta, pa policija ne može da legitimiše i da hoće.

Mada, mislim da je dobro što je kod nas tako kako je. Zamislite kako bi tek bilo da je policija opuštena kao u nekim zapadnim zemljama.
 
20240427_115355.jpg


20240427_115526.jpg


Konacno ima lepih i cistih WC-a na aerodromu.....
 
Da li se kod nas službenici koji izdaju dozvole, pasoše, lične karte, itd. smatraju policajcima? Verovatno da, čim su deo policijske uprave.

Mislim da to delimično objašnjava zašto imamo toliko policajaca prema broju stanovnika.

U većini država (barem ovima koje poznajem) su to državni službenici a ne policajci jer to ne spada u posao policije.
Tablice lk pasoše treba izdvojiti iz mupa
 
То није могуће физички опдрадити, али има добар пример овде из Моксве:

Наиме, направили су неки грађански сервис, типа, један шалтер за све. Е ту ти предаш сва документа, сликаш се и слично, и кад буде опет ту да подигнеш пасош, лк и слично. За сваки случај за контролу и унос ту имају јединицу полиције која контролише рад и држи везу са МУП Руске Федерације. Тако да углавном немаш проблема нити несносне гужве. Једино се чека 2-'3 недеље
 
Vrh