Šta je novo?

Aerodrom Konstantin Veliki - Niš

иначе, следеће године ће нова компанија да лети за Ниш. конретно, ново/стара, јер ће Малта Ер преузети све летове Рајанера са Малте од следеће летње сезоне
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=648752#p648752:34yfi533 je napisao(la):
Djape » Чет Авг 15, 2019 1:39 am[/url]":34yfi533]Još nije odlučeno da li se ide u proširenje ili u gradnju novog terminala.

А буџет је издвојен?

Ја бих предложио варијанту коју смо правили на Домодедову својевремено. На стари терминал накалемили са по сваке стране проширење, па још два апендикса. Аеродром се није затварао. Када је капацитет био довољан за тај моменат, направљен нови терминал, копија Т1 па још један и још један, а сада под углом се ради још један величине претходне четири скеције .

Наравно, у Нишу ће то све бити далеко мање али мислим да је принцип правилан. На Домодедову, финансиран је развој од живих пара, приватни капитал је у питању.
 
Sad ce biti zatisje na temi .
Da su nekim slucajem objavili pad putnika tema bi gorila...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=656550#p656550:dr0iirjp je napisao(la):
JohnnyLee » 03 Sep 2019 10:42 am[/url]":dr0iirjp]свашта су људи овде причали
Da, svašta je pisano i na predhodnoj strani, a tek na ostalim. . .
 
Ништа, иду сада мршави месеци, још има шансе да укупни раст на крају године буде мањи. Е тада ћете да видите. Мада, долази линија за Малту, мислим да ће година бити на нивоу 6-10% раста.

Ако којим лудим случајем успеју да довуку још неку линију, ову темо можемо да закључамо
 
остаће раст до краја године, јер сада има далеко више дестинација у понуди него прошле године. мислим да ће до краја године остати овај ниво, тј. до 10%
 
О торњу, има ли каквих новости? СМАТСА нешто успорила. Деловало ми је да ће ове године сигурно да почну да граде торањ.
 
Bilo je neke priče oko imovinsko-pravnih odnosa za neke parcele pored aerodroma.
 
Ja pamtim da je ovde iznosena tvrdnja, kao aksiom, da ErSrbija nikada nece leteti sa Konstantina.
Zapravo od svih vas koji se nesto rugate u postovima iznad.
Ako to nije lupetanje, onda ne znam sta jeste.

Posto vidim, da se uglavnom prozivke odnose na moje postove, jesam tvrdio da ce ErSrbija naci interes da izvuce pare i iz Konstantina.
A o LC cemo sledece godine, nakon izbora.

Infrastruktura na nivou buvlje pijace i dalje nepromenjena.
5 miliona evra, za rast od 6-12% godišnje, super poslovna politika.
Bez 5 miliona evra je bio isti tolki rast, pre nacionalizacije aerodroma
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=656730#p656730:x5df175q je napisao(la):
lepi » 03 Sep 2019 07:21 pm[/url]":x5df175q]Ja pamtim da je ovde iznosena tvrdnja, kao aksiom, da ErSrbija nikada nece leteti sa Konstantina.
Zapravo od svih vas koji se nesto rugate u postovima iznad. . .
Za ostale ne znam, ali ja nikad nisam TO tvrdio, pogotovu
šta sam očekivao da država unapredi rad aerodroma u Nišu.

Koliko vidim nisu baš krenuli punom snagom na infrastrukturu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=656730#p656730:3729h7zn je napisao(la):
lepi » 03 Sep 2019 07:21 pm[/url]":3729h7zn] Bez 5 miliona evra je bio isti tolki rast, pre nacionalizacije aerodroma.
Nije bilo nikakve "nacionalizacije", jer nije Privatna svojina prebačena u Državnu.

Ovde je kod "Javnog preduzeća" prebačeno upravljanje sa nižeg na viši nivo i
tako se prešlo na dotiranje sa gradske na državnu kasu - što je dobro za Niš.

Povećan je broj linija, pa gradjani niškog regiona sada putuju na više destinacija.
 
Osnivačka prava i vlasništvo nad svim objektima aerodroma su prebačena iz vlasništva grada u vlasništvo republike.
A to nacionalizacija se odnosilo na taj prelazak i ako nije privatna svojina, jeste oduzeta. Samo sto bukvalno shvatis ono sto ne treba, a ono sto ti se nacrta ne razumes.
 
Ko ovde lupeta to će članovi foruma lako zaključiti, a ko je bio vlasnik parcele
to piše u Katastru i nigde nema grada Niša, već je oduvek Država bila vlasnik.

Znači, Država nije ništa silom oduzela, već je Skupština Niša donela takvu Odluku.
Ali, nekom nije dovoljno ni da se nacrta u boji, jer vidi samo ono što je on umislio.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=529530#p529530:2blx0gsk je napisao(la):
dragan » 02 Apr 2018 06:45 am[/url]":2blx0gsk]Pogledao sam u katastru parcelu 547 u opštini Crveni krst - Niš gde je aerodrom :
file.php
To sada nije toliko ni bitno i nemam nameru da polemišem o očiglednim stvarima.
 
Nije tesko progutati, ne mogu sada tražiti sve ugovore ali evo skrinovi s vesti.

Marionetska skupština, skup poltrona interesnih.
Ali kad ima slepih kod očiju, kojima vladaju, super je i ovakva skupština. Tu mislim na tebe.
To je demokratija, zanima me ko se jos odupreo direktnim Vucicevim naređenjima .
No nedokazanom dzabe i slike.

Redom:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=657092#p657092:1eyr57h8 je napisao(la):
lepi » 04 Sep 2019 09:46 pm[/url]":1eyr57h8]
Marionetska skupština, skup poltrona interesnih. . .
Skupštinu u Nišu su izabrale Nišlije, tvoje komšije - nisam je ja birao.
I to jeste demokratija, pa kada to shvatiš onda ćeš možda i progledati.
A, na prvim sledećim izborima videćemo kako će gradjani Niša glasati.

Protokol o razmeni zemljišta izmedju Vojske i Niša nikad nije sproveden
jer grad nije obezbedio adekvatnu površenu, pa je praktično nevažeći.
A, svi ti ostali ugovori su potpisani od ovlašćenih i nadležnih organa.

Ovde je pitanje da li će prelaskom u nadležnost države rad aerodroma
biti unapredjen, povećanjem broja linija i putnika, izgradnjom zgrade i
ostale potrebne infrastrukture, . . i o tome bi moralo da se diskutuje.

Inače, nikad prvi ne vređam na forumu, samo odgovaram istom merom.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=648752#p648752:3fz2xd3q je napisao(la):
Djape » 15 Avg 2019 12:39 am[/url]":3fz2xd3q]Još nije odlučeno da li se ide u proširenje ili u gradnju novog terminala.
Samo dan kasnije posle ovog posta objavljen je ovaj članak :

" Zdravković je kazao i da bi Konstantin Veliki trebalo da dobije novu terminalnu zgradu, jer je evidentno da ona koja trenutno postoji nije dovoljno velika da prihvati sve putnike, naročito zbog toga što ima više letova i očekuje se veći promet ljudi.
U ovom trenutnku u toku je izrada "Saobraćajne studije" o toku kretanja putnika za novu terminalnu zgradu, po završetku te studije nastavićemo sa izradom Idejnog projekta nove terminalne zgrade koja će omogućiti dalji razvoj aerodroma. .
Mi smo u postpupku pribavljanja građevinske dozvole i do kraja godine očekujemo raspisivanje javne nabavke za izbor izvođača koji će ugrađivati svetla za pistu. Time će se zaokružiti jedan celokupan ciklus investicija u poletno-sletnu stazu - navodi Zdravković drektor Aerodroma Srbije. . ."
https://www.juznevesti.com/Ekonomija/Zd ... is.sr.html

A, pre nedelju dana je objavljen i članak o poslovanju u 2018.

"Subvencije za ulaganja knjižene su u tekuće troškove, pa je tako stvorena lažna slika o pozitivnom poslovanju u prvom i drugom kvartalu 2018, tvrde sa niškog aerodroma.
Dok je bio gradski gubici su bili 17 miliona dinara, a u mesecima posle državnog preuzimanja dobitak je 4 miliona - računica je koju navode sa “Konstantina Velikog”. . .
https://www.juznevesti.com/Ekonomija/Ko ... ki.sr.html
 
Protokol o razmeni zemljišta izmedju Vojske i Niša nikad nije sproveden
jer grad nije obezbedio adekvatnu površenu, pa je praktično nevažeći.
A, svi ti ostali ugovori su potpisani od ovlašćenih i nadležnih organa.
Sad znas sta su važeći i sta su nevazeci ugovori.
Zapravo "praktično nevažeći ugovor." To je neki novi institut u pravu ala Dragan.

Vise neces da crtas, nego ces proizvoljno da izvodis nove pravne institute i činjenice. Ali ajde, nadji gde se vojska odrekla stanova u Novom Nisu i zemljista u Komrenu i potkrepi tvrdnju.

Edit: mozda postoji taj institut "praktično nevažeći " u vucicevoj legislativi. A označava termin da ugovor vazi za grad, al ne vazi za vojsku :lol:
Sve je moguće
 
Vidim da tebi nije bitan rad aerodroma i to što više nije na gradskoj kasi

pa bi i dalje da se nadgornjavaš, a naranvo da postoji "nevažeći ugovor"

kada neka strana od potpisnica nije ispunila neku Obavezu iz tog ugovora.

Ali, sve je to sada prošlost i više me interesuje kakav je razvoj aerodroma.
 
Ma jel te?
Puj pike ne vazi. Stvarno nije vreme, ni mesto da objasnjavam obligaciono pravo.
Nije to opste znanje pa da svi misle da ga znaju.

Razvoj aerodroma je, dali smo 5 miliona evra ErSrbiji da nas vozi na 12 destinacija i da joj za to placamo karte.
A pre toga smo imali LC kojima nismo davali 5 miliona evra a vpzili nas isto.
Srljamo u progres
 
Nema šta tu da se "objašnjava" oko ugovora, jer ako neko nije ispunio obavezu . . .

Sada država dotira linije, a ne grad, pa bi Nišlije za to morale da budu zahvalne.

Imate i mnogo više avio-linija, pa možete da ih koristite, a biće i bolji aerodrom.

Inače, ovde nije pisano da je "Aerodrom Niš " sada pripojen u "Aerodromi Srbije"
 
Morao bi malo vise znas o pravu, da bih mogao uopste da ti objasnim dejstvo ugovora.

Ali ajde da probam, ako nesto potpišeš obavezan si da ispuniš. Ne moze, ej ne vazi se.
Ako druga strana ne ispuni, sto ovde nije slučaj jer gradi stanove u Novom Nišu, onda tražiš da to sto je potpisala izvrši.

Niko ne spori da imamo vise linija, nego zasto su nase pare date za subvencije istih?
Zasto je model koji je postao odrziv ukenjan subvencijama.
Zasto nisu terminal gradili nego izvalce pare od svih nas preko ErSrbije.
Jer po vama nebitno je kolko sta košta, kao da su te pare tudje a ne moje, tvoje, svih nas...

Posledica ce biti, ali o tom potom. Radujmo se rastu putnika, kao da ga pre nismo imali
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=657243#p657243:howdqqzk je napisao(la):
lepi » Čet Sep 05, 2019 12:54 pm[/url]":howdqqzk]Morao bi malo vise znas o pravu, da bih mogao uopste da ti objasnim dejstvo ugovora.

Ali ajde da probam, ako nesto potpišeš obavezan si da ispuniš. Ne moze, ej ne vazi se.
Ako druga strana ne ispuni, sto ovde nije slučaj jer gradi stanove u Novom Nišu, onda tražiš da to sto je potpisala izvrši.

Niko ne spori da imamo vise linija, nego zasto su nase pare date za subvencije istih?
Zasto je model koji je postao odrziv ukenjan subvencijama.
Zasto nisu terminal gradili nego izvalce pare od svih nas preko ErSrbije.
Jer po vama nebitno je kolko sta košta, kao da su te pare tudje a ne moje, tvoje, svih nas...

Posledica ce biti, ali o tom potom. Radujmo se rastu putnika, kao da ga pre nismo imali
batice ne gubi vreme, u naprednom mozgu i naprednoj filozofiji nema prostora za kritičko razmišljanje.
 
Vrh