Šta je novo?

ADA CIGANLIJA - Beogradsko more

Oni mogu da zastite od gradnje postojecu sumu gde i ne moze da se gradi. Za to vreme nicu objekti bez dozvole, koji vremenom dobiju dozvolu.
 

Čitam ovaj tekst i utiske neke novinarke i rekoh hajde sam da proverim je l' stvarno da pobegneš glavom bez obzira ili je 'novinarka' pošto-poto tražila razloge da joj tekst bude senzacija i čitan...

Inače otišao sam prvi put na nudističku plažu ikad... I na Adi i van Ade, nikad ranije nisam zaplivao bez gaća... ali once you go black... 😅 ili u prevodu jednom kad zaplivaš bez gaća, ne želiš više ponovo da zaplivaš sa njima 😄

Tako da sam od tada išao još dva puta... 3 dana za redom! Voda je prilično čista, veoma topla, navikao sam po raznoraznim sredozemnim morima da plivam, ovo je najtoplije nešto što sam iskusio... A nudistički deo (radnim danom, jer vikendom neću ići) praznjikav... Možeš da staviš peškir na 30m od nekog sledećeg, ako ti se ni na koji način ne socijalizuje sa nekim 🙂

Što se starosne strukture tiče, od to malo ljudi raspoređenih po celoj plaži, najviše je bilo muškaraca i to od 30tak do teških seniora sa preko 60... Zatim gospođa u nekim ozbiljnijim godinama, a mladih žena jedva da je bilo uopšte...

Što se (u nedostatku boljeg izraza) cilj-razlog-interes dolaska strukture tiče... Primetno je da najveći broj ljudi, preko 80% tamo ode zbog čega se i inače odlazi na plažu, da bi se se sunčali i zaplivali, ne mareći za okolinu... Tu i tamo koji sporadični pogled, najbližeg komšije po peškiru, ne računam u bilo šta čudno...

Sa druge strane, nekih 15tak % muškaraca su tu jasno sa namerom da nekog upoznaju... Prosto se vidi po govoru tela, da nije primarno zbog vode i sunca nego ga zanimaju drugi momci na plaži... I tek nekih do 5% su možda problematični likovi ali benignog tipa (nikakve egzibističke masturbacije i tsl)... Recimo lik uđe sa odećom, ne skida je, praktično stoji u mestu 5 minuta i gleda okolo i lepo mu je... Ništa ne radi, nikom ne prilazi, ali gleda... Ili uđe lik biciklom i gleda u nekog crnca, jedva održao ravnotežu na bajsu glava ide iza, iza, ne može da skloni pogled sa crnca... 😆

Ili recimo, nisu samo gayevi voajeri, došli su i neki mladi momci sa pedolinom, iz dela gde se nose gaće pa im kao smešno jer mi ne nosimo gaće... Došli isto malo da izvoajerišu ima li nešto za njih... pa nešto komentarišu, sve im smešno, goli ljudi, ludilo kako je to smešno kad 4 ortaka imaju po 20 godina... 🙃

Oko mene se pred zalazak sunca motao neki matori biciklista sa sedim brkovima... Pokazao mi se dobro, čime raspolaže, al istini za volju, diskretno, ne vulgarno i nametljivo... Skinio se go da umoči noge, obukao se i otišao dalje...

I to bi bilo to 😁

Devojaka i dečurlije bez, cike, vriske bez, ali i bez gužve, što meni jako prija... i bez gaća naravno...
Pa ko voli nek izvoli 😉

Ništa suviše strašno...
 
Bolje @Beki da ti ne pričam šta je danas (malopre) bilo 😅

Došlo je do fizičkog okršaja nekog perverznjaka i grupe ljudi... Nisam prišao dovoljno blizu da bih do kraja čuo o čemu je reč.. Ali između redova sam uhvatio da je taj masturbirao i onda neki lik prišao da ga istera sa plaže 😄 drugi pripretili da će zvati policiju i tsl.

Ali to je tako retko.. danas je bilo i više ljudi i sve je sem tog incidenta prošlo super...
 
Шетао сам раније пар пута до нудистичке плаже на Ади и сваки пут просек година нудиста је био 65+, углавном бабе неке.
 
Синоћ око четврт до поноћи, сви рефлектори на свим теренима у овом делу где сам прошао (најближем језеру Сафари) бљеште све у шеснаест, а нема никога на њима.
Није ми јасно зашто је то тако. Ко плаћа тако бачену струју, зашто се не штеди?









 
Mogu da postave IR kamere i neko normalno, prigušeno svetlo ako im je do odvraćanja vandala 😉
 
280585113_684253699366965_4045638502020043468_n.jpg

 
"Kako je navedeno u oglasnoj dokumentaciji, predmetna lokacija obuhvaćena je Planom detaljne regulacije Ada Ciganlija, a namena objekata u okviru zone komercijalne delatnosti može biti uslužno zanatstvo, trgovina na veliko i malo, hipermarketi, veletržnice i poslovanje bilo koje vrste. Moguće je realizovati kao kompatibilnu namenu sport i rekreaciju, a nije dozvoljena namena stanovanja." - citat iz gornjeg članka.
 
Šta ima da moliš. Budeš i ti agresivan. Ja tako nemali broj puta prolazim direkt kroz baštu kafića, kada se "gospoda" rašire po celom trotoaru. I nikad mi niko nije rekao ni reč,
 
Vrh