Šta je novo?

ADA CIGANLIJA - Beogradsko more

Biće tu još veća gužva jer planiraju i nove ležeće policajce da postavljaju.

Za sada postavljeni samo znakovi, uskoro će verovatno i same prepreke

lezeci1.png

lezeci2.png


A evo i znakova za zonu 30

Početak, neposredno ispred Maxime kao što rekoh

zona3o-pocetak.png


I kraj, neposredno pre skretanja za Mega Maxi

zona30kraj.png
 
Zasto je jezero puno algi, u odnosu na sve ranije godine?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=874498#p874498:14bxfmyh je napisao(la):
astrodule » Sre Avg 25, 2021 2:02 pm[/url]":14bxfmyh]Nisam ih primetio, a plivao sam dosta ove godine u Adi. Doduše, na kraju (blizu nudista), ne znam kakva je voda na početku.

To je na makiskoj strani.
 
Te alge su bezopasne i potrebne jezeru i ne mogu udaviti čoveka. Ko ih se plaši ili mu se gade neka ide negde drugde da se kupa. Seku ih par puta godišnje po nekom planu jer ne smeju sve odjednom zbog kvaliteta vode.

Inače situacija sa parkingom je na nivou kao da smo pećinski ljudi. Ljudi se masovno parkiraju sa obe strane puta i postoji ogromna opasnost od sudara svaki put kad neko otvara vrata a ima puno ljudi sa decom. Trebala bi da se naprave 2-3 fast parka sa naplatom parkiranja na polovini i na kraju Ade, a da se od sadašnjeg puta naprave dve trake za ka gradu i jedna ka Obrenovcu i Ada bi progledala i bila ono što treba da bude.

Godinama i godinama nije bilo skoro nikakvih investicija na Adi osim par igrališta a iznajmljuje se sve što može da se proda, svuda gde može postavljene su reklame, kafići plaćaju, mesta za sladoled se plaća skupo, voz se plaća a nikakvih velikih ulaganja nije bilo.
 
Treba da se naprave i makar još jedna izlaz sa Ade osim onog kod Lidla.
Bili smo negde postavljali slike gde bi mogao put da se probije da izlazni na novi obrenovački put
Ima mogućnosti za najmanje 2 dodatna izlaza što bi sa onim kod Lidla činilo tri izlaza sa Ade i tek bi onda Ada prodisala
 
Trave uvek ima. Kose je onom vodenom kosačicom. Na delu gde se ja kupam one počinju 15-ak metara od obale i ima ih narednih 10-ak metara. Pre mesec dana ih je bilo više, otprilike kada se pliva kraul dodirneš vrhove, a prošli vikend nisu uopšte smetale.
 
Definitivno prave nove parking, raskrčili su i deo posle SRC MUP-a

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=p8hwwnLfqcU[/youtube]
 
To je katastrofa i dokaz jadnosti vlasti. Taj parking uz ulicu će praviti još više zastoja i situacija će biti lošija nego sada. Jedino predizborne poene može da im donese. Ova vlast ni jednu dobru stvar u Beogradu nije napravila. Tačno ni jednu jedinu dobru stvar nije napravila. Sramota za nih same.
 
Ima jedna jedina dobra stvar što je ova vlast uradila - uređenje parka Ušće. Sve ostalo je promašaj.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Kad stručnjaci postavljaju znakove to izgleda ovako na slici.

Jel zna neko po znakovima da mi kaže jel zona 30 počinje ili se završava pošto sam ja malo zbunjen?

IMG-20210902-063311.jpg
 
Na kraju Ade, posle parkinga, kad se krene prema Ostružnici starim obrenovačkim putem pored BVK

Ovo je iz pravca Ostružnice slikano, levo je parking na kraju Ade, desno skretanje za Maxima boje magacin
 
Danas krkljanac na Adi. Ceo Stari obrenovački put prepun parkiranih vozila, a šetači su bili svuda.

Što bi se reklo "lepo vreme je izmamilo reke šetača na beogradsko more"

manje-001.jpg
manje-002.jpg
manje-003.jpg
manje-004.jpg
manje-015.jpg
manje-016.jpg
manje-017.jpg
 
Потврђујем, било је гужве у доласку - колима - на Аду, веома тешко је било наћи место за паркирање, у одласку је била колона дугачка као лети, кружна пешачка стаза је била пуна.
У доласку и одласку ми је пало на памет да су милиони евра потрошени за осмоминутни Новогодишњи ватромет могли да се усмере на прављење још једне траке старог Обреновачког друма са још једном везом с Обреновачким аутопутем, и мноштва стандардних места за (укосо) паркирање дуж њега целом дужином језера.

IMG-20220102-184917.jpg


IMG-20220102-184634.jpg


IMG-20220102-184509.jpg


IMG-20220102-185341.jpg


нудистичка плажа без нудиста
IMG-20220102-160400.jpg


IMG-20220102-183550.jpg


IMG-20220102-183326.jpg


IMG-20220102-183454.jpg


IMG-20220102-182629.jpg


IMG-20220102-160830.jpg
 
Ne vidim potrebu za još jednu traku na starom putu...za parking ukoso se slažem to je najveći problem.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Parking da se napravi celom dužinom i da se naplaćuje kao plava zona za početak.

Još jedna veza sa Novim obrenovačkim putem (negde iza pandura, tačno na onu petlju) i to je to.

Ja sam išao okolo nazad (ka Ostružnici). Treba 10-12 minuta vožnje (nije bilo gužve na uključenju na Savsku magistralu) i to mi je bolja varijanta nego da se vučem standardnim putem i verovatno upadnem u gužvu kod pandura)
 
Ja sam protiv proširenja kapaciteta. Time bi samo još više ljudi nagrnulo, dobili bismo krcato prljavo vašarište umesto mirne oaze za beg od gradske vreve, gužve i buke.
 
Ne mislim tako. Da li iko odustane od odlaska na Adu zato što je gužva?
Ne. Svi znaju da će da zaglave u povratku i da će jedva naći parking mesto.
Prosto zoniranje bi rešilo problem parkiranja, pa i gužvi na izlasku.
 
Ja bih skroz ukinuo parkiranje na Adi na starom obrenovačkom putu.
Stavio rampu i samo vozila sa dozvolom da prođu.
Onaj fast park prdi prazan na početku Ade a ima dovoljno kapaciteta da primi veliki broj vozila.
Još ako bi se podigao na sprat sasvim dovoljno bi mesta bila.
Ko neće da plati parking nema šta da traži na Adi kolima
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=914086#p914086:20igja0h je napisao(la):
solecar » Pon Jan 03, 2022 9:14 pm[/url]":20igja0h]Starim Obrenovačkim putem saobraća linija 92.
Može se preusmeriti kuda ide i 91 ali je potrebno onda napraviti pristupne puteve na novom obrenovačkom putu koji bi omogućili ljudima da pešaka dođu do starog obrenovačkog puta i do Ade.

Ada kao beogradsko more treba da bude oslobođena izduvnih gasova u kompletu.
 
Vrh