Šta je novo?

ADA CIGANLIJA - Beogradsko more

Meni bi to značilo samo ako dođem sam na Adu, a želim da plivam do druge obale i nazad.

Ako dolazim na sport, stvari su mi uvek na vidiku zajedno sa stvarima ostalih kompanjona.
 
Nesto ko sto novosadjani imaju na strandu kucice ili klasicne ormarice
 
Moze i vako :)
al naravno u unutra da budu samo setovi savremenih kaseta , a sama ,,kolca,, da budu sporadično razbacana duž plaje.... :idea:
 
Ormarići ne bi škodili, ali morali bi da budu postavljeni na više mesta oko jezera. Iskreno bih se i tada plašio za bezbednost svojih stvari.

Kako je to rešeno na Štrandu?
 
Nekim kabinama koje se zakupljuju na pocetku sezone
 
Hoće li ove godine ipak biti sladoleda, makar i Swisslion,. sada ima samo rashodovanih automata iz Musolinijeve Italije i ludačkim cenama za sladoled bez ukusa.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=430813#p430813:30wrjvug je napisao(la):
Гага » Ned Jan 29, 2017 11:50 pm[/url]":30wrjvug]Не може да се склони, пошто је то реклама и плаћен је сваки дан.

Flaša je nešto najružnije što sam videla u Beogradu. Gledam je svaki dan sa terase i ne mogu je se "nagledati" :rant: Ako je reklama plaćena verovatno da je ugoovor o reklamiranju na određeno vreme. Ne može večno da kvari opšti utisak a naročito što se ni malo ne uklapa u ambijentalnu celinu.

Pre famozne flaše sve je bilo ok, visina vodoskoka je bila cca 60 m, u zavisnosti od vetra.

Problemi na Adi se mogu rešiti ovako ili onako ali ono što je najvažnije jeste čišćenje korita jezera, i mislim da Uprava Ade ima obavezu da to čini u određenim vremenskim razmacima.

Svima je poznato koliko je davljenika s početka sezone, još dok nije bilo uređeno kako je danas, i to davljenika plivača. Problem je u travi koja se razmnožava a onda samo povuče kupača na dno. Vrlo je opasno preplivavati Adu i zato mislim da spasilaca treba da bude što više, pa čak i po neki mali motorni čamac.
 
Ne znam čija je flaša trenutno (znam da su je "renovirali" pre par nedelja), ali da nije Knjaz, bio bi neki drugi. Mnogo košta zakup te lokacije (drugarica radi u Knjazu) i proizvođači se otimaju oko nje (lokacije).

Plus što ima i neke koristi za samo jezero jer se vrši aerizacija vode (kao u akvarijumu).
 
Nisam videla da li je i dalje aktuelan Knjaz, bez dvogleda teško ali ću ovih dana odšetati da vidim koji napitak će privući posetioce. (NIkada mi neće biti jasne reklame na takvim mestima, možda je do mene).

Plus što ima i neke koristi za samo jezero jer se vrši aerizacija vode (kao u akvarijumu).

Sa prethodnim se slažem ali postoji još neki faktor koga treba imati u vidu.
 
Naravno, ali to je najlakši (i najružniji) način da se napuni budžet (kao i reklame na autobusima preko stakala, a o bilbordima da ne pričam).
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=454321#p454321:2wi41r09 je napisao(la):
astrodule » Ned Maj 28, 2017 1:50 pm[/url]":2wi41r09]Naravno, ali to je najlakši (i najružniji) način da se napuni budžet (kao i reklame na autobusima preko stakala, a o bilbordima da ne pričam).

Slažem se potpuno ali tu građani već ne mogu ništa pa čak verujem da većinu i ne tangira.

A propos bilborda.
Sećam se jedne godine, jedne litije na slavu opštine. Prolaze sveštenici hrama, iza lokalni funkcioneri i važni gosti, iza narod. Na trotoaru se nalazio tek postavljen ogromni bilbord sa reklamom za donji veš, degutantno do bola. Treba li dalje išta reći. Nema pameti.

Autobusi liče na cirkuske prikolice. Sada je nešto smanjeno, valjda zbog novih vozila pa dok je farba još sveža neka je, posle će je "okititi".

Da se vratim na Adu. Proglašena je za najlepše veštačko jezero u Evropi i jedno od 10 najlepših u svetu. Ne sećam se koja agencija ili asocijacija je tako odlučila, ali to je to. Verovatno nisu zašli malo dublje, tamo gde je safari i gde su bespravno podignute kuće što od cigala, kartona, pleha.
 
Danas sam primetio da više nema flaše na jezeru! :) Voleo bih da je naša kritika urodila plodom, ali se plašim da će opet staviti neku glupost. Nadam se da neće biti tako ružna kao ona flaša.
 
Malopre bacih pogled na Adu i vidim nema flaše ali vodoskok je aktivan. Mislim da se neće ponoviti takav kič. Ako se ponovi osnovaću udruženje protiv "flaša" pa ćemo svi na jen-dva da je oborimo. :)
 
Polako se rastjeruje visak sa ade kafici pomocu slp flase misterjozno nestaj sladoledzije odustaju ada se vraca korjenima
 
Алав је тајкунчић Жарко Шормаз директор ЈП Ада Циганлија. Зато и не успева посао за добављача сладоледа за ову годину. Ето једина корист његове алавости је то што сад нема оне флаше Књаза на језеру.
Њему је битан приватан посао око његовог ланца киоска по граду и кафићћћ "Блокови", а и остало што има. Видим га пре неки дан из аутобуса опет онако бахато паркирао свој СУВ-ић мечкицу у Париске комуне на бициклистичкој стази и зеленој површини. :notok:
 
Mislim da je gospodin mečkicu zaradio na krofnama. :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=454371#p454371:34glaf0p je napisao(la):
direktor » 28 May 2017, 15:55[/url]":34glaf0p]Polako se rastjeruje visak sa ade kafici pomocu slp flase misterjozno nestaj sladoledzije odustaju ada se vraca korjenima

Baš se fino vraća korenima. Gradska plaža bez prodaje sladoleda. I ove godine sa tenderima idu samo na štetu korisnika. Moram da biram stranu ade po tome gde je koji sladoled. Oću bre da mogu kupim kapri na svakih 20metara. :grand:
 
Kapri nisi mogao ni prošle godine da kupiš jer Frikom nije prodavao sladolede na Adi.

Evo leto polako počinje, a nemamo sladoled ni u najavi na Adi.
 
Treba tenderom rasporediti svaki drugi frizider da bude razlicit
 
Стварно, који је то идиотлук да се на Ади продаје сладолед само једног произвођача? Уместо да понуда буде богатија, а самим тим и читаво излетиште атрактивније.
 
Hoće da što lakše dobiju mnogo para odjednom. Da li ima veze sa stranačkom kasom ili kasom direktora - nebitno. Klasično nedomaćinsko poslovanje.
 
Vrh