Šta je novo?

ABlok - Blok 67a [ Stambeno poslovni kompleks | 137 000 m²]

Definitivno su vodili računa o detaljima... skrivene su klime, ali ne vide se ni oluci!
Pogledajte one oluke na Savadi..
 
:) Hoce sigurno tj verovatno je vec odavno izasao a inace se provukao bas kada sam dolazio
 
Treca faza kasni zbog izmene zakona o protivpozarnoj zastiti. Moraju da dodaju rampu kako bi vatrogasno vozilo moglo da pristupi gornjoj platformi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=369518#p369518:2c4bx0l5 je napisao(la):
milos.tro » 29 Jan 2016 08:44 pm[/url]":2c4bx0l5]Najbolje bi im bilo kad bi odradili stanove+hotel,bez poslovnog prostora zbog jake konkurencije u okolini (airport,mpc navigator,sirius,gtc itd.)


Ovim postom si upravo sam sebe demantovao :D jer tom logikom GTC ne bi trebalod a gradi zbog Airport Cityja, MPC zbog GTC-a, Sirius zbog MPC-a itd. Mislim da ABlok ispravno postupa, i da je odluka da se u okviru kompleksa nalazi i poslovni prostor pametna.

Što se treće faze tiče, nema promene planova. Kao što su i ostali pomenuli, trenutno je u toku birokratska procedura za dobijanje građevinske dozvole i verujem da nas nekoliko nedelja deli od početka izgradnje.

I još jedna vest iz ABloka, otvoren je novi lokal - "Kafeterija" :)

12645129_1048772551811342_3003253367068881158_n.jpg
 
Goli tombe trebalo bi otvoriti nesto ali sta da se bude medju prvima da se ljudi naviknu
 
Koliko ja znam biće puno kafića i restorana.
Odmah pored Kafiterije će biti Coffee dream.
Već su počeli sa uređenjem prostora.
 
Taj goli beton je sad u fazonu.

Послато са B1-810 уз помоћ Тапатока
 
To je nehigijenski enterijer. Ne obrađen beton upija pijaprljavštinu iznad glave i pića posetioca, šta više ne vidi se kada bi trebalo da se okreči plafon zbog prljavštine, jer se misli da je to enterijer, a u stvari izgleda kao posle požara. Vidim da ni pod nije bolji, to je taj preterani minimalizam.
 
Od juče:


2016-02-06-1187_zpsoummqaww.jpg


Trebalo bi da promene naziv ove ulice u sredini između zgrada, u ulica Zidova ili ti Wall street s obzirom kolika je hladovina i "kanjon". Taj arhitekta Uroš Martinović koji je projektovao blok 30 u Novom Beogradu, verovatno bi se pitao čime je zgrešio da daju ime ovoj ulici po njemu.

Verovatno su njegovim imenom pokušali da poštuju Novi Beograd, pošto celim urbanističkim planom ovog bloka 67A to nisu uradili, ponajviše mi taj pokušaj "poštovanja" liči na Nemiar "V", ali... :D


2016-02-06-1189_zpsm3oplwvo.jpg



2016-02-06-1188_zpsudd5y4dc.jpg



2016-02-06-1190_zpsszojjwip.jpg



2016-02-06-1191_zpswjdj9mx3.jpg



Stvarno lepo izgleda. Kada se sve faze izgradnje završe biće to odlično naselje.
 
Zna li se kad je planirano useljenje?Odlicno izgleda!
 
Prošao sam pre par sati ulicom između Abloka i Savade, vidim desetine kola parkirano na obe strane trotoara. Jel zna neko postoji li inicijativa od stanara ili investitora da se ovo spreči u budućnosti? Bilo bi stvarno šteta da se uništi tek asfaltirani trotoar i sami ivičnjaci.
 
Pre par meseci kada sam setao tuda, video sam obavestenje da ce pauk poceti da odnosi kola... cini mi se da je ipak bio pokusaj zastrasivanja!
ABlok jos i ima koliko toliko besplatnog parkinga ali u Savadi skoro nista.
Za vikend sam isao da pitam kada ce biti useljenje, posto sam kupac stana u drugoj fazi, rekli su najkasnije prva polovina aprila.
 
Kod ivicnjaka treba postaviti metalne stubice kako bi ljudi mogli normalno da setaju trotoarom i gotova prica. Bahato parkiranje u traci resiti sa paukom, a u krajnjem slucaju malo greb-greb, malo izduvane gume itd (pa ko voli neka izvoli ☺)
 
Ha ha ha... samo oštro.
Nažalost kod nas samo tako može da se uvede red.
Pogotovu što često budu parkirana jako skupa kola na trotoaru.
Daju za kola 100 000€ a ne mogu da kupe parking mesto.... smešno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=370574#p370574:1rw4tapz je napisao(la):
mystic021 » Pon Feb 08, 2016 12:26 am[/url]":1rw4tapz]Kod ivicnjaka treba postaviti metalne stubice kako bi ljudi mogli normalno da setaju trotoarom i gotova prica. Bahato parkiranje u traci resiti sa paukom, a u krajnjem slucaju malo greb-greb, malo izduvane gume itd (pa ko voli neka izvoli ☺)

Vidi, na strani Abloka ljudi ipak ne parkiraju na trotoar nego pored njega... Na strani Savade svi parkiraju baš na trotoar. U oktobru je City Facility u dogovoru sa stanarima upozoravao da je zabraanjeno parkiranje na torotoaru i to je ste pomoglo, doduše očekivano ljudi se sad ne parkiraju na trotoar nego pored njega.

Znam da je podnet zahtev za zabranu zaustavljanja i parkiranja u ulici... Kapiram da će to svakako doprineti da se reši problem. :kk:
 
Jel moguće da su sva slobodna parking mesta iza lamela već popunjena? Nije mi samo jasno odakle toliko automobila, ne verujem da je sve to od stanara.

Nadam se da će se uspeti sa tim zahtevom za zabranu zaustavljanja, jer juče kad sam prolazio je baš izgledalo kao na vašaru :(
 
Svako jutro kad izađem iz zgrade se iznerviram - zaista nema nikakvog smisla šta rade ovi iz Deke i Neimara...

Svaki dan nam užasno prljaju ulicu kamionima i radovima, a nikad je ne peru! Prodaju stanove za velike pare, pa su odlučili da štede na osnovnim stvarima!

Leti je užasno, prašina je svuda - zimi od blata ne možeš da prođeš!!

Stvarno je ružno - kad smo kupovali stan, pričali su da će štititi stanare od radova koliko god da je u njihovoj moći... pa da mi sad neko objasni kako tako nešto osnovno - kao što je pranje ulice, ne žele da urade..

zLaEZUC.jpg
 
Koliko ja primevujem,Neimar je taj koji iznosi blato na ulicu. Doduse, onaj cuvar pere po malo ali dok se ne zavrse iskopi blata ce biti po ulici. Tako je to kad se kupuje stan u nezavrsenom naselju


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=370624#p370624:10fq5eb0 je napisao(la):
micikato » 08 Feb 2016, 13:22[/url]":10fq5eb0]Sta je na kraju bilo sa problemom grejanja? To sad vise niko ne pominje...

Pa sve je ok, stiglo proleće. :vops:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=370624#p370624:2uutg4lt je napisao(la):
micikato » Pon Feb 08, 2016 1:22 pm[/url]":2uutg4lt]Sta je na kraju bilo sa problemom grejanja? To sad vise niko ne pominje...

Prakticno nista novo (komisijsko merenje zavrseno, pisu izvestaj vec nedeljama)...bolje da ne komentarisem :(
 
Vrh