Šta je novo?

ABlok - Blok 67a [ Stambeno poslovni kompleks | 137 000 m²]

Upravo suprotno postovi korisnika su nipodastavali misljenje jednog od duze registrovanih clanova foruma koji je preneo iskustvo jednog od stanara ABloka.

Uostalom ako cemo tako pomenuta je temperatura od 19-20c
http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=3637
 
" propisanu toplotu stanova od +200C +/- 20C"
- Prva nebuloza jos iz vremena sankcija UN prema SRJ!!!
Nikakvog opravdanja danas za ovo nema.

- 20-2=18°C
Na osamnaest stepeni ako sedite nema sanse da vam ne bude sveze, a nakon nekog vremena pocece da vam zebu noge. 18°C ne moze da bude sobna temperatura i zbog toga sto je prostorije u kojima boravimo potrebno periodicno provetravati, zar ne?

- i zadnje, ali nikako nebitno!
Ako gospoda iz Beoelekrana naplacuju po utrosku toplotne energije, onda su duzni da isporuce tu toplotnu energiju.
Niko ne ocekuje da u stanu ima 28°C, ali ako je neko zimljiv, ili recimo star pa zbog lose cirkulacije zeli da mu u stanu bude 24°C i speman je to da plati, on jednostavno zbog neozbiljnosti Beoelektrana, to nije u mogucnosti!
Dal je to normalno?
Po meni nije.
 
Stani Igore, jel on njima rekao da histerišu ili oni njemu? I oni su (valjda) stanari A bloka direktno i nije im niko preneo svoja iskustva. Ja nažalost nisam obzirom da mi je previsoka cena, ali jbga to je već moj problem.

Ja imam iskustvo života u novogradnji već par godina gde je grejanje na centralni kotao na el. energiju i znam kako je bilo kada smo se na početku preganjali sa investitorom da li je normalno da mi je 19-20c u stanu na početku grejne sezone. I zato ih razumem kada se iznerviraju kada im neko prebaci onako uzgred da histerišu.

A radi poređenja, zašto je tako bilo, pa zato što je investitor štedeo i nije hteo da odvrne temperaturu u stanici na početku sezone. Uglavnom kada smo to sa njim rešili sada mi nikada, ali nikada temperatura nije ispod 22c stepena u stanu, a radijatori su uvek topli samo do pola (nikad vreli, nikad celi topli), ali doduše često rade i tokom noći pošto je struja tada najjeftinija pa nema efekta da se stan noću rashladi.
A u ABloku je sigurno bolja izolacij, obzirom da nije stiropor (kao kod mene) i da su se u međuvremenu menjali minimalni uslovi koje zgrade moraju da ispune (a ovde se gađaju bolji uslovi, ne minimalni).
 
Ok samo pitanje je ko je tu stvarno stanar a ko nije ;)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=364817#p364817:3rqxrlwb je napisao(la):
Biljana_Dj » Uto Dec 29, 2015 1:12 pm[/url]":3rqxrlwb]Uglavnom se u novim zgrada zbog polupraznih i nenamestenih stanova cuje vise buke, kao da sve odzvanja. Kada se postavi namestaj, tepisi priguse se zvukovi pa se buka svede na neku normalnu meru. Sigurno da ni tada nece biti potpuno zvucno izolovan stan, ali bude podnosljivo. Osim ako komsije nisu neke galamdzije :rant:

Ja se iskreno nadam da ce se smanjiti ... ali ono sto znam da je stan iznad mog u potunosti namesten, kao i moj, i komsija pored jer sam bila do njih .... useljavanje je krenulo u aprilu i cini mi se da su se za sada skoro svi uselili .... U prvi mah sam i ja pomislila, da su prazni, nemaju tepihe i slicno ali se onda uverilila da nisam u pravu ... Ja jesam ocekivala buku ali iskreno ne ovoliko!
 
slaba akusticna izolacija u stambenim zgradama je ogroman problem. Investitore boli uvo da to rese, posto bi trebalo da malo vise i uloze u iyolaciju i termoprekide (koje rasavaju i akusticn provodljivost). Ja kao podstanar drzim se iynajmljivanje sprata u individualnim kucama. Kada skupim lovu dovoljnu za stan takav model cu i da trazim, jedan sprat u 2 ili 3 spratnoj kuci, sa mirnim susedima.
 
Treba kontaktirati Beoelektrane i prijaviti slabo grejanje. Za početak.
 
Nameravam da kupim stan u trećoj fazi. Čitajući ovde o problemima ljudi koji su se već uselili, ozbiljno počinjem da se dvoumim. Problema sa grejanjem se iskreno manje plašim, jer u najgorem slučaju uvek mogu da upalim klimu ili neki dodatni uljani radijator, ali toliko lošu zvučnu izolaciju je praktično nemoguće poboljšati nakon završetka gradnje. Da li ima još neki stanar A bloka koji se susreo sa problemom akustike u svom stanu? Da li ste se žalili Deki?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=364999#p364999:aee2oxvk je napisao(la):
sebring » Wed Dec 30, 2015 7:28 pm[/url]":aee2oxvk]Nameravam da kupim stan u trećoj fazi. Čitajući ovde o problemima ljudi koji su se već uselili, ozbiljno počinjem da se dvoumim. Problema sa grejanjem se iskreno manje plašim, jer u najgorem slučaju uvek mogu da upalim klimu ili neki dodatni uljani radijator, ali toliko lošu zvučnu izolaciju je praktično nemoguće poboljšati nakon završetka gradnje. Da li ima još neki stanar A bloka koji se susreo sa problemom akustike u svom stanu? Da li ste se žalili Deki?
Ja mislim da je naknadno moguce uraditi zvucnu izolaciju sa Vase strane zidova/plafona.
 
Iz mog stana se cuje svaki stan koji me okruzuje gore dole i sa boka. Takodje hodnik u zgradi se cuje kao da sam tamo. Zvucna izolacija za ulazna vrata je katastrofalna.
Grejanje i dalje jedino radi samo kada je na 6-ici.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=365007#p365007:1bgrgmc9 je napisao(la):
trackzero » 30 Dec 2015 08:08 pm[/url]":1bgrgmc9]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=364999#p364999:1bgrgmc9 je napisao(la):
sebring » Wed Dec 30, 2015 7:28 pm[/url]":1bgrgmc9]Nameravam da kupim stan u trećoj fazi. Čitajući ovde o problemima ljudi koji su se već uselili, ozbiljno počinjem da se dvoumim. Problema sa grejanjem se iskreno manje plašim, jer u najgorem slučaju uvek mogu da upalim klimu ili neki dodatni uljani radijator, ali toliko lošu zvučnu izolaciju je praktično nemoguće poboljšati nakon završetka gradnje. Da li ima još neki stanar A bloka koji se susreo sa problemom akustike u svom stanu? Da li ste se žalili Deki?
Ja mislim da je naknadno moguce uraditi zvucnu izolaciju sa Vase strane zidova/plafona.

Ne moze da se ugradi izolacija sada kad je sve zavrseno. Mislim moze, ali to nece imati nekog efekta, ako nije napravljen prekid u stanovima na podu. Obicno se stavlja plivajuci pod da bi to imalo nekog efekta, ispod parketa i kosuljice se stavlja vise slojeva materijala koji sluze da ih odvoje od betonske ploce i da samim tim ne prenose zvukove i vibracije na pod i na zidove.
Meni nisu jasni takvi investitori, platis cenu 1650e/m2 i onda neko resi da ustedi max. 200-250e po stanu da bi ti napravio fuseraj od novogradnje. Mogli su da traze jos 250e da im se doplati ako im je stalo toliko do toga, mislim da bi vecina prihvatila, ovako sada takva investicija kosta par hiljada evra i zahteva da i komsije odrade da bi imalo bilo kakvog efekta, sto je nemoguce.
 
Ako je ovo istina, bojim se da ću na kraju da odustanem od Abloka. Cena kvadrata u trećoj fazi je poprilično viša u odnosu i na prvu, i na drugu, a za te novce očekujem i toplotnu i zvučnu izolaciju na vrhunskom nivou. Što se radijatora tiče, tu mogu da progutam priču da nije baš sve do investitora, ali da slušam komšiju pored šta gleda na svom televizoru, ili da se molim da komšije iznad mene nemaju malu decu, to mi ne pada na pamet...

Jesi li pokušao da razgovaraš sa investitorom o ovom problemu loše zvučne izolacije? Ili bilo ko drugi, vidim da nisi jedini koji to prijavljuje?

@trackzero
Hvala na savetu, ali zašto bih uopšte razmišljao da dodatno izolujem stan koji nije pritom ni izgrađen, a platio sam premium cenu u predizgradnji? Pritom, bilo kakva intervencija u mom stanu ne bi ni približno rešila problem, buka se eliminiše na svom izvoru kvalitetnim izolacionim materijalima.
 
Ma bre plivajuci pod postavljaju I u mnogo jeftinijim projektima tako da nema sanse da ga I ovde nisu postavili (ali nikakve).
 
Pretpostavljam da vi i bez grejanja imate temperature u stanovima 20 C ili 18 C?

Da li imate sada grejanje?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=365374#p365374:202mffbr je napisao(la):
Mair » Ned Jan 03, 2016 5:36 pm[/url]":202mffbr]Pretpostavljam da vi i bez grejanja imate temperature u stanovima 20 C ili 18 C?

Da li imate sada grejanje?
decija_soba_03_01_2016.jpg


Ovo je temperatura u dečijoj sobi kada je grejanje proradilo! Sa ovih fantastičnih 16C bolje da sam izveo decu na teresu (SREĆNA NAM NOVA 2016.)

Ono sto je najgore je to sto svako iz svog ugla govori kako je sve oradio kako treba i prebacuje problem na nekog drugog. Ljudi iz Termotim/a kažu da mi loša izolacija (nisu hteli da mi daju pisanu izjavu da je sistem grejanja u potpunosti ispravan pošto sam rekao da ću angažovati veštaka), Exing kaže da je problem kod Beogradskih elektrana, Beogradske elektrane govore kako je sa njihove strane sve Ok i kako se treba obratiti podizvodjaču investitora ...Sve u svemu jedna velika SRAMOTA! Ja cu sutra obavestiti Deku da je rok za rešavanje moje reklamacije 15.01.2016., posle toga prepuštam stvar advokatu i prijavljujem MUPu javno okupljanje ispred prodajnog salona (posle čega od Deke mogu da prihvatim samo pismeno obaveštenje kako i u kom roku će svi nedostaci biti otklonjeni ili naknadu po m2)! Od mene toliko...
 
A kolika vam je temperatura radijatora, jesu li vruci? Jel imate nekog useljenog ispod vas? Da li vam neki prozori pustaju, najbolje vam je da probate onaj test sa papirom?
 
Kod mene je oko 50°C kada je potpuno otvoren radijator:

xf4y11.jpg


Na vertikalnim cevima je oko 70°C:

2a5ghhw.jpg
 
imaš na aliexpress i gearbest, a i na drugim sličnim, 9$. Pazi da ne uđeš u kupomaniju!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=365518#p365518:32cmki55 je napisao(la):
svsavic » 04 Jan 2016 15:43[/url]":32cmki55]imaš na aliexpress i gearbest, a i na drugim sličnim, 9$. Pazi da ne uđeš u kupomaniju!

Ove tvoje fotografije sa merenjem nisu iz Abloka?
 
Danas sam se cuo sa drugarom koji izdaje garsonjeru,i bas ga pitam da li je grejanje lose,na sta on rece da je sjajno,pretoplo i da je podstanar prezadovoljan!
E sad mi stvarno nije jasno kako se neko zali,neko je zadovoljan,a ista zgrada,podstanica,...
 
Da, sada nije u svim ulazima problem. Ulaz 17 ima problem. Malo radi, malo ne radi.
 
Problem postoji I obecano je da ce biti resen ubrzo, cim stigne deo.
 
Vrh