Šta je novo?

ABlok - Blok 67a [ Stambeno poslovni kompleks | 137 000 m²]

Izvini ali ovo je klasično lupetanje i preuveličavanje. Ja živim u A bloku, i bilo je nekih manjih sporadičnih problema u garažama i saniranje je izvedeno tako što je na problematičnim garažnim mestima izvedena sanacija. A Nova.rs predstavlja to kao da stanari sa kišobranom idu u garažu.
 
Ja vidim limove fensi na plafonu i creva do slivnika moda nije iz a bloka garaže a mozda i jeste ovaj put imaju fotke
 
Ja nisam rekao da to nisu fotke odatle, jesu ali na 5-6 parking mesta od par stotina i to je privremeno rešenje, a ne trajno. Nego verovatno kao i uvek postoji neki kivni stanar koji igrom slučaja poznaje nekog novinara u Nova/N1 koji jedva čeka materijal za klikbejt naslov.

Nego Nova/N1 kao lešinari čekaju takve stvari od miša prave slona. Ne daj Bože da se stvarno desilo da prokišnjava garaža ili da plavi, Nova/N1 lešinari bi verovatno napisali da su se y garaži pojavili ostaci panonskog mora ili tako neku nebulozu.
 
Ok 5 ili 6 mesta ali te probleme tih vlasnika očigledno neko ignoriše i gura pod tepih nekim budzevinama a da to nekom vlasniku skupo plaćenog kvadrata nije za ignorisanje
 
Moja poznanica zivi u A bloku, curelo joj je na auto (SUV) u garazi. Bila je na odmoru, bila je kisa, nije mogla da vidi sta se desava I kad se vratila, ostecenje je bilo takvo da je farban krov. Ako je to normalno, onda u redu… Ekipa iz Deke je otkacila u pocetku, onda je bilo svacega pa su na kraju platili racun za farbanje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ok 5 ili 6 mesta ali te probleme tih vlasnika očigledno neko ignoriše i gura pod tepih nekim budzevinama a da to nekom vlasniku skupo plaćenog kvadrata nije za ignorisanje
Slažem se, sve što pišeš ima smisla. Međutim ja sam strašno alergičan na klikbejt naslove i na preuveličavanje u stilu Informera i Dragana J Vučićevića, a Nova.rs su vrlo skloni tome.

Zar ne bi bilo bolje da je naslov prilagođen realnom stanju, tj. da je na nekoliko parking mesta u garaži, došlo do curenja, da je Deka izvela privremeno rešenje, a da se još uvek traži trajno rešenje. Mislim da bi članak u tom fazonu ipak bio znatno prijemčiviji i realniji.
Moja poznanica zivi u A bloku, curelo joj je na auto (SUV) u garazi. Bila je na odmoru, bila je kisa, nije mogla da vidi sta se desava I kad se vratila, ostecenje je bilo takvo da je farban krov.
Da možda tvoja poznanica ne vozi Mercedes GLC braon boje? Pitam to jer sam video Mercedes GLC na kojem je nekoliko dana kapala ta voda iz cevi i baš sam se pitao zašto ne pomeri auto. Iskreno, nisam imao ideju da je ta voda toliko abrazivna da je napravila oštećenje, ali pretpostavljam pošto je kišnica u pitanju da ona sadrži verovatno i dosta drugih agenasa, pa da potencijalno može biti opasna za farbu.
 
Slažem se, sve što pišeš ima smisla. Međutim ja sam strašno alergičan na klikbejt naslove i na preuveličavanje u stilu Informera i Dragana J Vučićevića, a Nova.rs su vrlo skloni tome.

Zar ne bi bilo bolje da je naslov prilagođen realnom stanju, tj. da je na nekoliko parking mesta u garaži, došlo do curenja, da je Deka izvela privremeno rešenje, a da se još uvek traži trajno rešenje. Mislim da bi članak u tom fazonu ipak bio znatno prijemčiviji i realniji.

Da možda tvoja poznanica ne vozi Mercedes GLC braon boje? Pitam to jer sam video Mercedes GLC na kojem je nekoliko dana kapala ta voda iz cevi i baš sam se pitao zašto ne pomeri auto. Iskreno, nisam imao ideju da je ta voda toliko abrazivna da je napravila oštećenje, ali pretpostavljam pošto je kišnica u pitanju da ona sadrži verovatno i dosta drugih agenasa, pa da potencijalno može biti opasna za farbu.
Problem (loše hidroizolacije) je krenuo od samog useljenja (april 2015. godine), lično iskustvo.

Prvi dogovor sa DEKO-m je bio da se diže ceo plato iznad garaže jer je Exing obrnuo slojeve prilikom polaganja pa je hidroizolacioni sloj stavio kao najviši, a trebalo je da bude postavljen kao najniži sloj, to jest tik iznad betona garaže.

DEKA je primarno prihvatila (dizanje platoa) i obećala da će garancija krenuti kada se sve to sanira i prebacila finansiski trošak na Exing, međutim kako je tada Exing radio II fazu A Bloka (2016 - 2017), Exing kaže mi ćemo bankrotirati, i onda nema II faze, niti prodaje stanova, barem neko vreme.

DEKA onda menja priču i kreću sa upumpavanjem betonskog gela (koliko su samo upumpali u plafon garaže, mogli su još jedan A Blok da podignu), to međutim nije rešavalo problem jer voda opet nađe put, pa kako je pre kapalo na haubu sada kaplje na krov automobila.

Pristup DEKE je da se završi tih 10 godina garancije za hidroizolaciju, i onda ćao stanari.

U III fazi A Bloka, stanari su imali isti problem u garaži, tamo su se stanari bolje organizovali i podneli tužbu, sud je procenio štetu na 650 000 €.

Kod nas se stiče utisak da Ciy Facility, firma koja radi održavanje naselja i dobila je posao od DEKE još od samog početka, uglavnom radi za interese DEKE, to jest obstruiše pokušaje podnošenja tužbe prema investitoru, to jest mi ih plaćamo a oni rade za interes DEKE.
 
Vrh