Šta je novo?

Хотел „Метропол”/ Hotel „Metropol”

Evo nekih slika, čini mi se da je to negde na vrhu.
Počeli su ponegde da montiraju staklo na fasadama...

p1250027.jpg

p1170008e.jpg

p1260013.jpg

p1260011h.jpg
 
Радови теку упркос огромној хладноћи. Ухватио сам тренутак када су подизали нешто на кров и пристизање опреме у великом камиону који је покушавајући да уђе уназад у улицу потпуно блокирао саобраћај у булевару...

14oabn.jpg


2449o91.jpg


2rp661f.jpg


116t4ax.jpg


15ro74y.jpg
 
Lepo, samo mi nije jasno ko ce da spava u tom lobiju :D

Ili su mozda planirali nesto drugo? :shok:
 
Lounge je valjda mesto gde se sedi. Kafe je mesto gde se ispija kafa i mozda nesto prezalogaji uz to. OK moze i neko drugo picence, ali ni u jednom slucaju ne vidim potrebu za mekanim kreveima na kojima ces da se ispruzis :lol:

Ovaj svet je stvarno usao u debelu dekadenciju, plasim se krajnjeg ishoda.

Da ne pricamo o sobama koje vise nisu odvojene od kupatila i klonje... mozda i taj trend sidje u zajednicke salone i lobije, ovde sedeca garnitura, tu kreveti, tamo tus kabina i klozetska solja za goste :lol:
 
Malo su "prepakovali" Metropol i sada je skroz umotan u belo platno, ni jedan delić zgrade se ne vidi ispod njega (makar s Bulevara).

Ono što se vidi jeste da je izgrađena druga polovina rampe na ulazu u hotel, kao i da su počeli radovi na onoj fontanici ispred.
 
Hotel Metropol uskoro otvara vrata
A. KRSMANOVIĆ | 24. februar 2012. 22:02

Legendarni beogradski hotel primiće u maju prve goste. Kraj petogodišnjeg renoviranja do decembra 2012. Uz 246 soba i apartmana još i restoran na krovu

SA prvim majskim danima na terasi legendarnog beogradskog hotela "Metropol" moći će ponovo da se popije kafa.

Posle velikih planova, dugogodišnjeg renoviranja i pauze usled ekonomske krize, gradilište hotela prošle jeseni ponovo je oživelo, a ovih dana počelo je uređenje na unutrašnjosti objekta. Tople boje, ugodno osvetljenje, vrhunski izrađen nameštaj i besprekorna usluga, učiniće da Beograđani zaborave godine kada je prestonica živela bez ovog kultnog hotela.

- Izuzetno nam je važno da napravimo spoj istorije i modernog - kaže Veselin Galov, direktor marketinga. - "Metropol" na "leđima" nosi bogato nasleđe, što je bio glavni motiv kupovine ovog lepotana među balkanskim hotelima. Upravo tu dušu koju je imao hotel želimo da oživimo, da vratimo značaj koji je imao u društvenom i kulturnom životu grada.

Posle prvog, takozvanog "soft openinga", gostima će na raspolaganju biti lobi, kafić i određeni broj soba. Radovi će se nastaviti i do kraja godine biće završeno svih 246 soba i apartmana, dva restorana, kongresni centar i ekskluzivni spa-centar. Najveće iznenađenje biće internacionalni restoran na krovu hotela iz kojeg će se pružati neverovatan pogled i još bolja hrana. U raskošnim salama za sastanke moći će da se okupi 1.000 ljudi.

BIRAJU KONOBARE, KUVARE, SOBARICE

PROTEKLIH nedelja "Metropol" je objavio oglase za sijaset radnih mesta. Zainteresovani su se javili i uskoro počinje odabir sobarica, konobara, kuvara, menadžera i ostalog osoblja. Pored besprekorne biografije zaposlene će birati i po "veličini osmeha". Veliki broj prijavljenih ima bogato iskustvo, a među budućim radnicima naći će se i legende srpskog hotelijerstva.

OD ŠAKALA DO ELIZABET TEJLOR

STARI gosti moći će da prepoznaju tragove nekadašnjeg "Metropola" jer će mnogi mozaici i vitraži, posle detaljnog renoviranja, biti vraćeni na staro mesto.

Hotel je ugostio mnoge slavne ličnosti kao što je Entoni Kvin, Sofiju Loren i Elizabet Tejlor. Kuriozitet je da je u njemu najpoznatiji svetski terorista Karlos (Šakal) živeo mesec dana. A, terasa kafea je imala izuzetno značajnu ulogu u političkoj istoriji Srbije, jer su na njoj pili kafu svi koji su nešto značili i još uvek znače.

---

PET ZVEZDICA HOTEL , zasada, neće biti deo nijednog svetskog lanca, već će pripadati "luksuznoj kolekciji" grčkog vlasnika "Grekotela". I pored krize, vlasnici nisu štedeli u uređenju "Metropola" koji će imati pet zvezdica. Inače, beogradski hotel blisko će sarađivati sa "Šeratonom" u Sofiji.

---

METROPOL U BROJKAMA
* 51 godina prošla od otvaranja
* 5 godina se renovira hotel
* 70 miliona evra već uloženo
* 246 soba će imati "Metropol"
* 2 restorana će imati objekat

---

Izvor: http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74.html:367821-Hotel-Metropol-uskoro-otvara-vrata
 
Nick Slaughter":33fcguwj je napisao(la):
JohnyBgood":33fcguwj je napisao(la):
Nick Slaughter":33fcguwj je napisao(la):
Ne razumem, zar će kupatila u sobama biti providna??????? :o :notok:

Pa izgleda. I ne cudi mi jer je to vec slucaj/trend u nekim novijim hotelima :rolleyes:
Zlo i naopako, ovaj svet se skroz izopačio :notok:

Ju, ta dekadencija zapadne kulture koja želi da uništi jezgro naše srpske domovine stavljanjem providnih stakala. Uh taj truli zapad.. Ja bih da se dobije taj autentičniji look napravio poljski wc, verujem da ovima gore to nije izopačeno, a u skladu je srpskom kulturom življenja.

(o ljudi čime se vi bavite, ko da će 0,1% vas tamo ikada da proviri)
 
praguc":cr5v11v9 je napisao(la):
Ju, ta dekadencija zapadne kulture koja želi da uništi jezgro naše srpske domovine stavljanjem providnih stakala. Uh taj truli zapad.. Ja bih da se dobije taj autentičniji look napravio poljski wc, verujem da ovima gore to nije izopačeno, a u skladu je srpskom kulturom življenja.

(o ljudi čime se vi bavite, ko da će 0,1% vas tamo ikada da proviri)
Teško nama sa vama "savremenima"! :notok:
A otkud znaš da niko neće ulaziti u hotel na ručak, piće...?
 
Da probam malo da pojasnim taj novi trend sa otvorenim kupatilima. I meni je upočetku delovalo prilično dekadentno i trulo, ali vremenom shvatite prednosti. Obično se postavi jedna veća staklena pozicija između kupatila i spavaće sobe, tako da imate dnevno svetlo u kupatilu, a po mogućstvu i pogled kroz prozor. OBAVEZNO se postavljaju i unutrašnje žaluzine (između dva stakla, kako ne bi bilo problema sa higijenom) tako da se uvek možete zatvoriti ako to želite.
Po hotelima su uglavnom poslovni ljudi, sami ili sa 'pratnjom' ;) tako da i nema realne potrebe za sakrivanjem, tu se retko kad deli soba sa kolegom ili koleginicom, tu ostalom i nisu 'sirotinjski' hoteli gde se samo gleda da se što više njih strpa u istu sobu. To se oglavnom koristi u bogatijim hotelima, od 4 zvezdice pa naviše. Gost želi da provede neko vreme u svom jacuzzi-ju sa pogledom kroz prozor...
 
Bobb":29zz4kco je napisao(la):
Da probam malo da pojasnim taj novi trend sa otvorenim kupatilima. I meni je upočetku delovalo prilično dekadentno i trulo, ali vremenom shvatite prednosti. Obično se postavi jedna veća staklena pozicija između kupatila i spavaće sobe, tako da imate dnevno svetlo u kupatilu, a po mogućstvu i pogled kroz prozor. OBAVEZNO se postavljaju i unutrašnje žaluzine (između dva stakla, kako ne bi bilo problema sa higijenom) tako da se uvek možete zatvoriti ako to želite.
Po hotelima su uglavnom poslovni ljudi, sami ili sa 'pratnjom' ;) tako da i nema realne potrebe za sakrivanjem, tu se retko kad deli soba sa kolegom ili koleginicom, tu ostalom i nisu 'sirotinjski' hoteli gde se samo gleda da se što više njih strpa u istu sobu. To se oglavnom koristi u bogatijim hotelima, od 4 zvezdice pa naviše. Gost želi da provede neko vreme u svom jacuzzi-ju sa pogledom kroz prozor...

Sve to stoji ali sta ako gost "pozeli da ima dnevnu svetlost i pogled kroz prozor" dok je na klozetskoj solji? Poslovni ljudi vole da citaju "Wall St. Journal" dok obavljaju neke poslove (vreme im je jako dragoceno) tako da je onda logicno da se doda i jedna solja uz sam prozor. Po mogucnosti u staklu od poda do plafona da bi pogled bio sto impresivniji. :rolleyes:

Nije ovo samo pitanje onih koji te sobe koriste nego i drugih. U gusto nakrcanom gradskom jezgru mnogi zure drugima u prozore. Ja ne zelim da imam ni slucajan pogled na neciji tus, kadu, ili WC.

Mi zivimo u vreme sve vece i vece bezobzirnosti prema drugima, vec dugo me izludjuju vozaci koji tekstiraju i sa pola kilometra ti je jasno po tome kako voze, sada sve vise i pesaci idu ulicom i tekstiraju ili blebecu u telefon i totalno TI moras da ih izbegavas jer se krecu k'o muve bez glave. Znaci sve je u fazonu 'MENI se ovo svidja i odgovara a za druge kako bude", a ovo je jos samo jedan dodatak u tom stilu.
 
Nick Slaughter":pp231yee je napisao(la):
praguc":pp231yee je napisao(la):
Ju, ta dekadencija zapadne kulture koja želi da uništi jezgro naše srpske domovine stavljanjem providnih stakala. Uh taj truli zapad.. Ja bih da se dobije taj autentičniji look napravio poljski wc, verujem da ovima gore to nije izopačeno, a u skladu je srpskom kulturom življenja.

(o ljudi čime se vi bavite, ko da će 0,1% vas tamo ikada da proviri)
Teško nama sa vama "savremenima"! :notok:
A otkud znaš da niko neće ulaziti u hotel na ručak, piće...?

Pa taj koji udje na pice nece ici u sobe, nego u restoran.
 
praguc":2cqhi1u6 je napisao(la):
Nick Slaughter":2cqhi1u6 je napisao(la):
praguc":2cqhi1u6 je napisao(la):
Ju, ta dekadencija zapadne kulture koja želi da uništi jezgro naše srpske domovine stavljanjem providnih stakala. Uh taj truli zapad.. Ja bih da se dobije taj autentičniji look napravio poljski wc, verujem da ovima gore to nije izopačeno, a u skladu je srpskom kulturom življenja.

(o ljudi čime se vi bavite, ko da će 0,1% vas tamo ikada da proviri)
Teško nama sa vama "savremenima"! :notok:
A otkud znaš da niko neće ulaziti u hotel na ručak, piće...?

Pa taj koji udje na pice nece ici u sobe, nego u restoran.

Ja ako hocu u restoran ne zelim da na putu prolazim pored nekoga ko lezi na krevetu u holu. :/
 
Ko o cemu, a ja o hotelima.

Mozda najbolja kombinacija "modernog" i "tradicionalnog" je primer ovog finog hotela u Torontu. Tu postoji staklo izmedju kupatila i sobe, ali sa sobne strane postoji funkcionalna roletna koja se uklapa u ambijent i boje. Onda moze da se bira izmedju privatnosti i dopiranja svetlosti iz sobe.

http://www.flickr.com/photos/orangeprince/3046577787/sizes/l/in/photostream/
Le%20Germain%20-%20Toronto%202.jpg


http://www.asiktstorped.se/privat/miscellanea/le-germain-en-recension-i-bilder/
Le%20Germain%20-%20Toronto.jpg



Skoro sam odsela u jednom fantasticnom hotelu koji je imao samo i jedino suplji panel izmedju sobe i luksuznog kupatila. To izgleda egzoticno i moderno, ali uzasno neprakticno. Em miris, em svetlo, em pustanje vode… jadan onaj nenadani gost u spavacoj sobi kad mu se kompanjon ustane u sred noci. Uzas. Tu ni jastuk preko glave ne pomaze.
Panel.jpg
 
JohnyBgood":2e18jkrr je napisao(la):
praguc":2e18jkrr je napisao(la):
Nick Slaughter":2e18jkrr je napisao(la):
Teško nama sa vama "savremenima"! :notok:
A otkud znaš da niko neće ulaziti u hotel na ručak, piće...?

Pa taj koji udje na pice nece ici u sobe, nego u restoran.

Ja ako hocu u restoran ne zelim da na putu prolazim pored nekoga ko lezi na krevetu u holu. :/

Onda i parkove izbegavaj, i tamo ljudi leze po, zamisli, klupama... A na plazama, na pesku, jos ako nemaju peskir.. Uf kakav je tek onda problem :)
 
praguc":1t2xwkyn je napisao(la):
JohnyBgood":1t2xwkyn je napisao(la):
praguc":1t2xwkyn je napisao(la):
Pa taj koji udje na pice nece ici u sobe, nego u restoran.

Ja ako hocu u restoran ne zelim da na putu prolazim pored nekoga ko lezi na krevetu u holu. :/

Onda i parkove izbegavaj, i tamo ljudi leze po, zamisli, klupama... A na plazama, na pesku, jos ako nemaju peskir.. Uf kakav je tek onda problem :)

Upravo moja poenta, civilizovana drustva su civilizovana upravo zato sto postoje nekakve opste prihvacene norme. Suncanje i izlezavanje na plazi ili u parku je jedna stvar, ali ako udjes u lobi hotela i ides u restoran to je druga stvar. Ako se ovako nastavi uskoro ces moci da se pomokris uz zid tog istog lobija jer, Boze moj, to radis uz drvo kad odes na "hajking" sumom. Sta te briga sto ce to nekome da smrdi ili smeta?! Ili sto si u hotelu a ne u sumi?
 
Grci stavljaju pod hipoteku Šeraton hotel u Sofiji kako bi uzeli kredit za završetak obnove Metropola.

Sheraton Hotel pawned for EUR 7.1 million
12 March 2012 | 00:29 | FOCUS News Agency

Sofia. The Sheraton Sofia Hotel will be mortgaged for the fifth time in a row in order to receive a loan of EUR 7.1 million, the Trud daily informs. That will be decided by the general meeting of shareholders which will take place on April 10. The purpose of the loan is to finish the renovation of the Belgrade hotel Metropol Palace, which is owned by the parent company Sofia Hotel Balkan. The company bought the five-star hotel in 2006 for EUR 27.4 million but it has been closed since 2007 for reconstruction. However, the crises put the renovation on halt. The EUR 7.1 million loan could be granted by Greek bank EFG Eurobank Ergasias and its daughter bank Eurobank EFG Bulgaria, or the Bandola Properties Ltd registered on the Marshall Islands, which is owner of 87.49% of Sofia Hotel Balkan’s capital. The loan will have a maturity period of 3 years with an interest rate higher than the 3-month Euribor. The loan equals BGN 13,886 million. Metropol Palace was built in 1957 and is one of the first five-star hotels on the Balkans. Sofia Hotel Balkan has revenues of BGN 17,714 million and losses of BGN 2,856 million.

Izvor: http://www.focus-fen.net/index.php?id=n273038
 
Vrh