Šta je novo?

Хотел „Метропол”/ Hotel „Metropol”

442doBGD":1lkl59k6 je napisao(la):
Grci stavljaju pod hipoteku Šeraton hotel u Sofiji kako bi uzeli kredit za završetak obnove Metropola.

Sheraton Hotel pawned for EUR 7.1 million
12 March 2012 | 00:29 | FOCUS News Agency

Sofia. The Sheraton Sofia Hotel will be mortgaged for the fifth time in a row in order to receive a loan of EUR 7.1 million, the Trud daily informs. That will be decided by the general meeting of shareholders which will take place on April 10. The purpose of the loan is to finish the renovation of the Belgrade hotel Metropol Palace, which is owned by the parent company Sofia Hotel Balkan. The company bought the five-star hotel in 2006 for EUR 27.4 million but it has been closed since 2007 for reconstruction. However, the crises put the renovation on halt. The EUR 7.1 million loan could be granted by Greek bank EFG Eurobank Ergasias and its daughter bank Eurobank EFG Bulgaria, or the Bandola Properties Ltd registered on the Marshall Islands, which is owner of 87.49% of Sofia Hotel Balkan’s capital. The loan will have a maturity period of 3 years with an interest rate higher than the 3-month Euribor. The loan equals BGN 13,886 million. Metropol Palace was built in 1957 and is one of the first five-star hotels on the Balkans. Sofia Hotel Balkan has revenues of BGN 17,714 million and losses of BGN 2,856 million.

Izvor: http://www.focus-fen.net/index.php?id=n273038

Pa majku mu, valjda će da im odobre kredit.

Uzged, našla sam ovaj već poznati render iz drugog ugla:

Metropol.jpg
 
Otkrili su deo rekonstruisane fasade, uslikano juče. Očekivao sam belu, ali nije loše

LTOxN.jpg


QMjXG.jpg


Vd2fT.jpg
 
Zina Vukin":1mvl9v5v je napisao(la):
Uzged, našla sam ovaj već poznati render iz drugog ugla:
Metropol.jpg
Obratite paznju na ovaj render i na onaj koji je postavljen na njihovom sajtu. Ima male razlike u onom staklenom kubusu, naime na renderu sa sajta na njemu se nalaze prozorske nise i 'dekorativni' stakleni elementi ispod prozora. Ocito su hteli da donekle ublaze drastican prelaz i zadrze neke elemente sa glavne zgrade. I dodat je jos jedan manji stakleni kubus sa leve strane glavne zgrade. Razlikuje se i resenje na vrhu krova. Po slikama koje je postavio @jlaki po detaljima krova deluje da rade po ovom prvom renderu. Da li ce i za ostalo biti tako, ne znam.
capture.jpg
 
Hotel Metropol će se delimično otvoriti za goste tokom maja. Ceo će biti završen u septembru. Ono što je najbolje je da će Metropol kroz nekoliko dana postati deo jednog velikog svetskog hotelskog lanca. :)
Prema nezvaničnoj informaciji radi se o lancu Sheraton :vops:

Informacija je insajderska i nezvanična. Ne mogu ništa više da kažem, pošto ne znam, a ne mogu ni da otkrijem izvor :) Molim za oprost!
 
HoRuS
uvek +1 :kk: :)
belgrey
U maju. . . :rolleyes:
neverovatno videvši Horusove sličice
al hajde za pozitivnu energiju +1 :)
 
Konacno da i Beograd dobije hotel nekog lukzuznog brenda. Vrlo je moguce da ce biti Sheraton jer Starwood Hotels & Resorts Worldwide planira da u naredne 3 godine otvori vise od 60 hotela (sa 5*) sirom sveta!
 
nombre":3beh6wpn je napisao(la):
Konacno da i Beograd dobije hotel nekog lukzuznog brenda. Vrlo je moguce da ce biti Sheraton jer Starwood Hotels & Resorts Worldwide planira da u naredne 3 godine otvori vise od 60 hotela (sa 5*) sirom sveta!

Sheraton uopšte nije luksuzni brend. Sheraton je u rangu sa Hyattom, a Hyatt se ne smatra luksuznim brendom nigde sem u Srbiji.
 
Dobrodošao na forum, Nikola :) Nema razloga da budeš odmah tako oštar, mi smo ipak jedna druželjubiva zajednica. Sajt je, kao i hotel, još uvek "u izgradnji", pa bi u oba slučaja bilo zgodno konačne ocene ostaviti za dan kada sve to bude završeno i pušteno u rad.
 
никола? :)

заиста? нисам знао за то за шератон/хајат? а који су луксузни, мериот?
 
zelja87":1dubepar je napisao(la):
никола? :)

заиста? нисам знао за то за шератон/хајат? а који су луксузни, мериот?

Ima puno nekakvih listi od kojih svaka pretenduje da je prava. Ali se uvek vrte slicna imena, kao ovde:

http://www.hotelreviews.us/5-star-hotels.htm

Dali su liste svega zivog, od 1 do 5 zvezdica...
 
zelja87":3aamii4i je napisao(la):
никола? :)

заиста? нисам знао за то за шератон/хајат? а који су луксузни, мериот?

To sa koliko je zvedica hotel kategorizovan ne treba dovoditi u vezu s tim da li je luksuzan ili ne. Pet zvezdica prvenstveno znači da se radi o full service hotelima.

Dakle, zaista je "Hyatt Regency" brend u rangu sa "Sheraton" brendom i ni jedan ni drugi ne smatraju se luksuznim. Oni su za upscale ili upper-upscale tržište. Takav će biti i "Continental Hotel Beograd" posle renoviranja. "Marriot" ima dva luksuzna brenda: "JW Marriott Hotels" i "Ritz-Carlton", ali nama stiže "Courtyard" koji je dosta ispod i "Hyatta" i "Sheratona" i "Crowne Plaze".

Ni jedan hotelski lanac koji posluje u Srbiji ili koji je najavio ulazak na naše tržište zapravo nije luksuzni.

"Aleksandar Palas" je verovatno bio najluksuzniji boutique hotel u Beogradu, pa je sad na njegovo mesto došao "Square Nine". Slede "TownHouse 27" koji je član "Luxury Group" i "Beograd Art Hotel" koji je član "Great Hotels of the World", udruženja nezavisnih luksuznih hotela. E, sad, da ne ostanem dužna informaciju, i "Hyatt Regency Beograd" je član istog udruženja kao i "TH27", ali ponavljam da se "Hyatt" generalno ne smatra luksuznim brendom.

"InterContinental" je luksuzni brend i beogradski "InterContinental" je bio luksuzni hotel. Zapravo, jedini put kad sam čula nešto o dolasku nekog od luksuznih lanaca na naše tržište je kada su pre 5-6 godina iz "Delte" najavili da će vratiti "InterContinental" u Srbiju. Imam čak i jedan render kako je taj hotel trebalo da izgleda:



Uploaded with ImageShack.us
 
Izvinjavam se Nebojši što sam ga prekrstio u Nikolu ;)

Zina, hvala ti na objašnjenju. Vi, kao profesionalci (pretpostavljam da je i Nebojša iz struke) morate da razumete da se mi laici ponekad frljamo sa terminima - često se smatra da je hotel sa pet zvezdica automatski luksuzan.

Takođe, mislim da ne treba potcenjivati mogućnost da "Sheraton" počne da posluje u Beogradu. To je svakako korak napred u hotelskoj ponudi grada i gledajući situaciju na tržištu - mislim da verovatnoća da će do kraja sledeće godine u Beogradu poslovati "Hyatt", "Sheraton" i "Crowne plaza" predstavlja značajan napredak.
 
Homer Jay":286rva61 je napisao(la):
Izvinjavam se Nebojši što sam ga prekrstio u Nikolu ;)

Zina, hvala ti na objašnjenju. Vi, kao profesionalci (pretpostavljam da je i Nebojša iz struke) morate da razumete da se mi laici ponekad frljamo sa terminima - često se smatra da je hotel sa pet zvezdica automatski luksuzan.

Takođe, mislim da ne treba potcenjivati mogućnost da "Sheraton" počne da posluje u Beogradu. To je svakako korak napred u hotelskoj ponudi grada i gledajući situaciju na tržištu - mislim da verovatnoća da će do kraja sledeće godine u Beogradu poslovati "Hyatt", "Sheraton" i "Crowne plaza" predstavlja značajan napredak.

Mislim da nam je jedan od problema nedovoljan kapacitet u blizini Sava centra. Veliki kongresi/konferencije hoce da okupe i preko 10,000 ljudi koje treba smestiti a i nahraniti u vreme rucka i zabaviti uvece. Za ovo uvece nema problema ali nam treba jos puno toga za ovo drugo.

Zato sanjam o metro liniji S.C.-savamala-Terazije-Tasmajdan (prvi deo prve faze, koji bi itekako bio koristan i sam za sebe). Uz jos nekoliko velikih hotela uz SC, plus hoteli po centru koji bi bili blizu tih stanica mogli bi da se takmicimo za neke od tih konferencija. A restorani uz obale i po centru grada bi mogli da dodatno procvetaju, naravno uz restorane u svakom od tih hotela.

Beograd i jeste grad za provod koji je takodje "drugaciji" tako da bi mogao da ima dobru prodju. A sta bi to znacilo za nasu ekonomiju da ne pricam...
 
@Homer Jay: Nema na čemu i drugi put. "Metropol" bio "Sheraton" ili ne, pod dobrim menadžmentom je itekako potreban Beogradu. I još kad bi se "Juga" pomerila s mrtve tačke bili bismo baš na pravom putu. Ne zaboravite da su nam "Jugoslavija" i "Metropol" važniji od bilo kog hotela koji se gradi ili će se graditi.

@JohnyBgood: "Metropol" će imati najbolje kongresne sale u gradu: plenarna sala "Grand Ballroom" može da primi 1.000 ljudi,"Magnificent Ballroom" - 700, a "Junior Hall" - 340. Samo uporedite sa preostalim najvećim plenarnim salama u gradu - "Continental" sa 450, "Hyatt" - 600 i "Zira" - 300 - i biće vam jasno koliko za razvoj našeg kongresnog turizma više nije značajan samo "Sava centar".

Ipak, ovo ne znači da ne delim san o metrou ispod Beograda :)...
 
Zina Vukin":2os0uplp je napisao(la):
@Homer Jay: Nema na čemu i drugi put. "Metropol" bio "Sheraton" ili ne, pod dobrim menadžmentom je itekako potreban Beogradu. I još kad bi se "Juga" pomerila s mrtve tačke bili bismo baš na pravom putu. Ne zaboravite da su nam "Jugoslavija" i "Metropol" važniji od bilo kog hotela koji se gradi ili će se graditi.

@JohnyBgood: "Metropol" će imati najbolje kongresne sale u gradu: plenarna sala "Grand Ballroom" može da primi 1.000 ljudi,"Magnificent Ballroom" - 700, a "Junior Hall" - 340. Samo uporedite sa preostalim najvećim plenarnim salama u gradu - "Continental" sa 450, "Hyatt" - 600 i "Zira" - 300 - i biće vam jasno koliko za razvoj našeg kongresnog turizma više nije značajan samo "Sava centar".

Ipak, ovo ne znači da ne delim san o metrou ispod Beograda :)...

Super. Ali ono sto treba za velike kongrese strucnjaka su GOMILE manjih sala za po 30-40-50 ljudi. Zato ti veliki skupovi idu u gradove u kojima imas veliki kongresni centar a zaokupe i masu sala po hotelima gde odsedaju ljudi. Recimo na kongresu lekara bi masa sastanaka bila u Sava centru, onkolozi bi imali neke svoje sastanke u Seratonu, pedijatri u Hajatu, itd.
 
Moram da se uključim u diskusiju o hotelu Metropol. :)
Naime, ovaj hotel će biti u lancu Starwood Hotels & Resorts, koji između ostalog ima i brend Sheraton, ali i Four Points, Westin, Element, W Hotels, Aloft, St Regis, Le Meridien, kao i brend u kom će najverovatnije biti naš Metropol Palace, a to je The Luxury Collection.
Vlasnik Metropola je jedna grčka kompanija (ne znam ime), koja je i vlasnik hotela Sheraton Sofia. Eto... :)
 
aleksa.vucicevic":2s35bdkk je napisao(la):
Moram da se uključim u diskusiju o hotelu Metropol. :)
Naime, ovaj hotel će biti u lancu Starwood Hotels & Resorts, koji između ostalog ima i brend Sheraton, ali i Four Points, Westin, Element, W Hotels, Aloft, St Regis, Le Meridien, kao i brend u kom će najverovatnije biti naš Metropol Palace, a to je The Luxury Collection.
Vlasnik Metropola je jedna grčka kompanija (ne znam ime), koja je i vlasnik hotela Sheraton Sofia. Eto... :)

Kasniš kolega :p, 12. marta je 442doBGD sve ovo ispričao. Čekamo 10. april da vidimo da li će Metropolu biti odobren zajam za završetak radova.

Inače, kompanija koju spominješ se zove „Greecotel“ i u vlasništvu je familije Daskalantonakis.
 
JohnyBgood":39uki0v1 je napisao(la):
Zina Vukin":39uki0v1 je napisao(la):
@Homer Jay: Nema na čemu i drugi put. "Metropol" bio "Sheraton" ili ne, pod dobrim menadžmentom je itekako potreban Beogradu. I još kad bi se "Juga" pomerila s mrtve tačke bili bismo baš na pravom putu. Ne zaboravite da su nam "Jugoslavija" i "Metropol" važniji od bilo kog hotela koji se gradi ili će se graditi.

@JohnyBgood: "Metropol" će imati najbolje kongresne sale u gradu: plenarna sala "Grand Ballroom" može da primi 1.000 ljudi,"Magnificent Ballroom" - 700, a "Junior Hall" - 340. Samo uporedite sa preostalim najvećim plenarnim salama u gradu - "Continental" sa 450, "Hyatt" - 600 i "Zira" - 300 - i biće vam jasno koliko za razvoj našeg kongresnog turizma više nije značajan samo "Sava centar".

Ipak, ovo ne znači da ne delim san o metrou ispod Beograda :)...

Super. Ali ono sto treba za velike kongrese strucnjaka su GOMILE manjih sala za po 30-40-50 ljudi. Zato ti veliki skupovi idu u gradove u kojima imas veliki kongresni centar a zaokupe i masu sala po hotelima gde odsedaju ljudi. Recimo na kongresu lekara bi masa sastanaka bila u Sava centru, onkolozi bi imali neke svoje sastanke u Seratonu, pedijatri u Hajatu, itd.

Pa naravno, isti je sistem kao u Hyattu, Ziri... velike plenarne sale se dele na male. Biće ukupno 11 malih sala. Ovaj hotel je debelo preplaćen, ali zbog tih sala i ja bih ga preplatila.
 
Pošto sam bio danas na gradilištu evo par sličica

photostream


Grand Ballroom
photostream


photostream


kuhinja
photostream


photostream


Lobby
photostream


Recepcija
photostream


Terasa restorana sa zadnje strane
photostream


Pogled iz sobe na 9.spratu
photostream


Kupatilo u sobi
photostream


Soba na 9.spratu (prozori?)
photostream


9.sprat - hodnik ispred soba
photostream


Terasa restorana na 10.spratu
photostream


Pogled sa terase restorana
photostream


photostream
 
Zina Vukin":26rg4dqy je napisao(la):
aleksa.vucicevic":26rg4dqy je napisao(la):
Moram da se uključim u diskusiju o hotelu Metropol. :)
Naime, ovaj hotel će biti u lancu Starwood Hotels & Resorts, koji između ostalog ima i brend Sheraton, ali i Four Points, Westin, Element, W Hotels, Aloft, St Regis, Le Meridien, kao i brend u kom će najverovatnije biti naš Metropol Palace, a to je The Luxury Collection.
Vlasnik Metropola je jedna grčka kompanija (ne znam ime), koja je i vlasnik hotela Sheraton Sofia. Eto... :)

Kasniš kolega :p, 12. marta je 442doBGD sve ovo ispričao. Čekamo 10. april da vidimo da li će Metropolu biti odobren zajam za završetak radova.

Inače, kompanija koju spominješ se zove „Greecotel“ i u vlasništvu je familije Daskalantonakis.

Kasnim za poslednju rečenicu koju sam napisao.

Pošto izgleda nisam dobro postavio slike, evo linka na kom možete pogledati iste :)
Metropol Palace rekonstrukcija
 
aleksa.vucicevic":2qhj49z9 je napisao(la):
Zina Vukin":2qhj49z9 je napisao(la):
aleksa.vucicevic":2qhj49z9 je napisao(la):
Moram da se uključim u diskusiju o hotelu Metropol. :)
Naime, ovaj hotel će biti u lancu Starwood Hotels & Resorts, koji između ostalog ima i brend Sheraton, ali i Four Points, Westin, Element, W Hotels, Aloft, St Regis, Le Meridien, kao i brend u kom će najverovatnije biti naš Metropol Palace, a to je The Luxury Collection.
Vlasnik Metropola je jedna grčka kompanija (ne znam ime), koja je i vlasnik hotela Sheraton Sofia. Eto... :)

Kasniš kolega :p, 12. marta je 442doBGD sve ovo ispričao. Čekamo 10. april da vidimo da li će Metropolu biti odobren zajam za završetak radova.

Inače, kompanija koju spominješ se zove „Greecotel“ i u vlasništvu je familije Daskalantonakis.

Kasnim za poslednju rečenicu koju sam napisao.

Pošto izgleda nisam dobro postavio slike, evo linka na kom možete pogledati iste :)
Metropol Palace rekonstrukcija

Dobro, da pojasnim... "Sheraton Sofia" ne pripada "Sheraton" lancu. "Sheraton Sofia" iako nosi taj naziv, ali pripada "The Luxury Collection" lancu... zato je meni sve vreme dok smo pričali o kako "Metropol" pregovara sa "Sheratonom", a o tome sam izvestila ovde posle sajma turizma, logika govorila da će ići na istu varijantu na koju je išao hotel u čijem je vlasništvu "Metropol", a to je "Sheraton Sofia Hotel Balkan".

Međutim, kada sam posle sajma videla kako izgledaju renderi "Metropola", a znajući šta sam videla u "Square Nineu", počela sam da verujem da možda zaista pregovaraju da budu klasičan "Sheraton", član lanca "Sheraton", odnosno manje luksuzna varijanta.
 
Vrh