Šta je novo?

Фасаде / Fasade

Mислио сам на Дом синдиката тј. његово крило према Дечанској које је баш мусаво, али слажем се и Дом омладине заслужује освежење фасаде.
 
Скинули су скеле, чини ми се да ће све бити завршено током овог месеца.
nusicevabc.jpg
 
Znam da je ova vrsta vandalizma još uvek deleko od Top 10 gorućih problema prosečnog Beograđanina , ali bi voleo da se bar za početak uradi nekoliko stvari. Jedan od načina da se počne je možda uradi anketa koliko to uopšte ljudima smeta na nekom svesnom nivou. Da napišemo nekoliko tekstova o toksičnom uticaju grafita na sveopšte raspoloženje (postoji već dovoljno srudija o tome). Da počne malko više da pominjemo to kao problem na mrežama. Pa da opet za pare meseci vidimo kroz anketu da li se nešto promenilo. Verujem da bi bilo i onih koji brane vandale, korisno bi bilo i videti ko su ti ljudi koji brane. Danas
 
Mislim da kod nas saveti i tekstovi nemaju nikakvog efekta.
Treba uvesti potpunu zabranu prodaje i posedovanja sprejeva maloletnicima. Kasnije ih uglavnom prođe to ludilo, ako ne imaju potpunu krivičnu odgovornost. Za njih je najbolji lek mesec dana društveno korisnog rada na čišćenju zvrljotina.
Takođe treba uvesti akcizu od bar 500 dinara po spreju koja bi išla u fond za čišćenje zvrljotina.
 
Mislim da kod nas saveti i tekstovi nemaju nikakvog efekta.
Treba uvesti potpunu zabranu prodaje i posedovanja sprejeva maloletnicima. Kasnije ih uglavnom prođe to ludilo, ako ne imaju potpunu krivičnu odgovornost. Za njih je najbolji lek mesec dana društveno korisnog rada na čišćenju zvrljotina.
Takođe treba uvesti akcizu od bar 500 dinara po spreju koja bi išla u fond za čišćenje zvrljotina.
Tvoji predlozi stoje bez zamerke, ali nisu nikakva novost i elborirani su na forumu vise puta. Zapravo bilo je daleko detaljnijih predloga i sveobuhvatnijih strategija sa desetinama tacka. Ovo sto sam ja napisao ne zahteva nista drugo do malo vremena i drustvenog angazovanja...to je ono sto mozemo sami da uradimo
 
Могли би фасадном пластиком да направе имитацију оригиналне фасаде, али рушење дозиданог нажалост тешко. Такође би могли да врате приземљу стари дизајн.
 
Vrh