Šta je novo?

Фасаде / Fasade

Mozemo ici i dalje u istoriju, ali sada imamo bolji uvid u to sta se radi po gradu. Ipak, bez obzira na sve forume i drustvene mreze kao da nista ne moze da se ucini protiv toga.
 
Ne može kada narod nema apsolutno nikakav osećaj odgovornosti ni prema hodniku u sopstvenoj zgradi a kamoli prema tudjoj kući.
 
И озбиљне НВО промовишу вандализам.
 

Prilozi

  • Screenshot_20210310_103601.jpg
    Screenshot_20210310_103601.jpg
    354 KB · Pregleda: 3.207
koja glupost...odma racun kriku da se ovo opere. ima drugta vrsta podrske ako zele a ne da se unistava tuda a sva nasa imovina
 
Zna li neko, nekog ozbiljnog ko se bavi projektovanjem fasada za privatne kuće?
I koliko taj poduhvat otprilike košta? I od čega zavisi cena
 
Protivnik sam grafita, nažalost, ovo je jedini način da podrška KRIK-u dopre do publike zadojene tabloidnim naslovnim stranama, koje čereče taj istraživački medij i koji nema pravo na bilo kakav demanti i odbranu u istim.
 
PA čekaj, ja sam sad zbunjen. Jel KRIK ozbiljna nvo ili istraživački medij? Ja savetujem svima da prvo izađu na njihov sajt, kojem je default jezik engleski, odu na stranicu "about us" i spuste se do "funding" dela, pre nego što ih nazovu gorepomenutim imenima :)
 
Hajde jedan test ličnosti: Da moraš da biraš - da se do kraja života informišeš iz medija koji te lažu, kreiraju kampanje i stoprocentno su pod kontrolom stranke na vlasti ili medija koji objavljuju proverene činjenice da ne kažem istinu, a finasiraju se delom i iz inostranstva - šta bi izabrao?

I šta misliš, kako bi kritički mediji kod nas mogli da se finansiraju u trenutnim okolnostima, ko sme da se oglašava kod njih?
 
"Protivnik sam grafita, nažalost, ovo je jedini način da podrška KRIK-u dopre do publike zadojene tabloidnim naslovnim stranama, koje čereče taj istraživački medij i koji nema pravo na bilo kakav demanti i odbranu u istim."

To sto ja i ti mozda mislimo da je cilj koristan ne znaci da on opravdava sredstvo. Nekom drugom je mozda jednako vazno nesto drugo. Jednostavno NE MOZHE da se unakazuje grad nichim, i cao.
I nek lepo plate sad ciscenje kad vec glorifikuju i ohrabruju vandalizam u svoje ime preko drustvenih mrezha. Pa kad se naplacaju mozda sednu da skontaju kako pametnije da uloze sredstva u promociju. Ne znam kako ih nije blam to da objave!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=829939#p829939:3ajspjym je napisao(la):
gunbo » Sre Mar 10, 2021 1:22 pm[/url]":3ajspjym]PA čekaj, ja sam sad zbunjen. Jel KRIK ozbiljna nvo ili istraživački medij? Ja savetujem svima da prvo izađu na njihov sajt, kojem je default jezik engleski, odu na stranicu "about us" i spuste se do "funding" dela, pre nego što ih nazovu gorepomenutim imenima :)

Rockefelleri. :mrgreen:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=829952#p829952:2zzfuc0g je napisao(la):
Posmatrac » 10 Mar 2021 14:34[/url]":2zzfuc0g]Hajde jedan test ličnosti: Da moraš da biraš - da se do kraja života informišeš iz medija koji te lažu, kreiraju kampanje i stoprocentno su pod kontrolom stranke na vlasti ili medija koji objavljuju proverene činjenice da ne kažem istinu, a finasiraju se delom i iz inostranstva - šta bi izabrao?

I šta misliš, kako bi kritički mediji kod nas mogli da se finansiraju u trenutnim okolnostima, ko sme da se oglašava kod njih?
Ako neko neće nekog da čita zato što se taj finansira iz inostranstva, onda nema pravo ni da kritikuje aktuelnu vlast. Za mene je to limemerje.
Sa druge strane, toliko grafita po gradu koji stoje i stoje, a našli da se hvataju za ove što podržavaju Krik.
 
Pa ti pricas o tome koji grafiti su prihvatljivi a koji ne, dok se vecina ovde "hvata" za svaki oblik izivljavanja nad gradom.
 
Нешто није у реду у наступу организације која се бави откривањем незаконитости када се јавно захваљује вандалима за рекламе исцртане противзаконито. У најмању руку звучи незрело с њихове стране. Вандализовање јавне имовине је то што јесте - у редовним околностима - без обзира ко га и зашто ради.

:bash:

Сем тога, сматрати такве жврљотине рекламом је неозбиљно. Ако грађанин не зна за ту организацију, колика је могућност да ће обратити пажњу на једну од безброј жврљотина свуда по зидовима, затим, колика је могућност да ће, и ако је запази, повезати с нечим смисленим, и још једно затим, колика је могућност да ће је запамтити и потражити накнадно на шта се односи? Толико мала да се може сматрати занемарљивом.

Нисам још чуо да је неко на тај начин сазнао за нешто важно те врсте - поред плаката, летака, налепница, огласа и свеколиког интернета с безброј начина да се допре до широког грађанства.

:?:

Организација која користи нелегалне начине за остваривање својих циљева представља себе неверодостојном, пре свега. Сем ако није нека врста подземне, револуционарне организације, која не признаје званични поредак. Није ту све јасно у начину како себе доживљавају и представљају.

Шта би тек радили да им је доступно све оно што је доступно организацијама блиским властима?
 
Nego,
što se fasada tiče

Šta mislite da pričamo malo o tehničkom aspektu, cenama i idejama

Ova prepucavanja mogu gde hoćeš, čak i u opšte teme
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=830066#p830066:2yp9r6pq je napisao(la):
Danebimozhda » 10 Mar 2021 23:53[/url]":2yp9r6pq]Pa ti pricas o tome koji grafiti su prihvatljivi a koji ne, dok se vecina ovde "hvata" za svaki oblik izivljavanja nad gradom.
Pogrešno si skapirao. Imamo toliko usvinjenih fasada, što sređenih, što nesređenih, što raznoraznih zidova, i sada se u medijima digla buka oko toga što su se pojavili grafiti podrške Kriku. Da je bilo šta drugo u pitanju, ne bi se ni spomenulo, kao uostalom i što se i spominje svake prestupne godine, kada treba da se popuni prostor u novinama, a sve ideje su već iscrpljene. A primera radi, na Dorćolu sam video neke grafite protiv SNS - a, koji su ekspresno bili prekrečavani, i to ssvaki put nakon nekoliko serija ponavljanja od tog nekog autora.
Čitava koncepcija je pogrešna, od samog pristupa problemu grafitima i grafiterima, pa do načina na koji se problem neiživljenosti njihovih autora rešava. U rešavanje problema se ne ide od kraja, nego od početka. A u ovom slučaju mu Krik dođe na kraju. Dovoljno je samo zaći malo u sporedne ulice oko Kneza i pogledati na šta liče fasade.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=830096#p830096:2yp9r6pq je napisao(la):
Саша » 11 Mar 2021 09:28[/url]":2yp9r6pq]Шта би тек радили да им је доступно све оно што је доступно организацијама блиским властима?
Verovatno isto ono što rade i oni kojima je sve to dostupno.
 
Pre 10 godina bilo je:
XY medija pod kontrolom vlasti i države
XY medija tadašnje opozicije

Danas je:
XY medija pod kontrolom vlasti i države
3 medija opozicije

Rezultat:
Ljudi se okreću grafitima da poruče ono što ne mogu na druge načine.

Da li ja odobravam to? Ne.
Da li, za razliku od nekih ovde, znam i razumem kako se do toga došlo - da. Tako što je jedna partija 95% medijskog prostora stavila pod svoje kandže, a narod podelila u dva zavađena tabora. I rezultat je ovo. Tako da za sve reklamacije i primedbe oko ovoga, obratite se vladajućoj koaliciji.

P.S.
Ja već odavno svake nedelje gledam na nekoliko mesta grafite s porukom ''Milovan/Milorad* Brkić laže ljude!'' Navodim oba primera, pošto autori tih grafita dok prođu jedan blok zaborave koga treba da napljuju po naređenju, pa negde piše ''Milovan'' a negde ''Milorad''. :lol: Mislim što i ne treba da čudi od Sendvič brigade. :lol: Nego, i jel se oglašavao iko povodom toga? Bilo ovde, bilo po institucijama? Pa nisam baš primetio.
 
....Произвођачи стиропора подигли су цене између 40 и 50 одсто, што је изазвало велике проблеме на тржишту, јер то поскупљење погађа све оне који граде куће или станове, посебно када се раде фасаде ....

Izvori ceo tekst
https://rs.sputniknews.com/ekonomija/20 ... -stiropor/

Ocekivti je pad u broju obnova fasada :(
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=830333#p830333:22e5lisn je napisao(la):
Bender Rodriguez » Pet Mar 12, 2021 12:22 am[/url]":22e5lisn]Pre 10 godina bilo je:
XY medija pod kontrolom vlasti i države
XY medija tadašnje opozicije

Podseti me koji su tada mediji podrzavali opoziciju? :kafa: Ne moras sve, daj bar jedan ozbiljan medij.
 
Pink, Novosti, Telegraf... I moglo je da se prdi po vlasti i državi uzduž i popreko.

A danas vlast i država prde po narodu.
 
Снимљено данас на згради у Југ-Богдановој испод Зеленог венца, рок за пријаву је истекао јуче:

 
jao molim vas smarate. kako neko nekoga napada. nije nama problem medije vlast ili opozicije. problem je da i jedne i druge pisu gluposti. neproverene informacije a vi verujete svaku glupost pa se pravite strucnjaci. molim vas bavite se ovoj strani a ovo nije politicki forum.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=830351#p830351:fqhkgcw9 je napisao(la):
Саша » Pet Mar 12, 2021 1:27 am[/url]":fqhkgcw9]Снимљено данас на згради у Југ-Богдановој испод Зеленог венца, рок за пријаву је истекао јуче:
kačili su ovo svima na ulaze u zgrade na Savskom vencu, ali kada uđeš da proveriš kriterijume bodovanja na sajtu opštine videćeš da većina zgrada ne ispunjava uslove da dobije sufinansiranje (faktički će uslove ispuniti samo oni koji imaju vidno ruiniranu fasadu u smislu da je otpala sa zgrade ili oni koji žive u zaštićenom objektu)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=830385#p830385:g08sc5gx je napisao(la):
bullwye » 12 Mar 2021 08:08[/url]":g08sc5gx]jao molim vas smarate. kako neko nekoga napada. nije nama problem medije vlast ili opozicije. problem je da i jedne i druge pisu gluposti. neproverene informacije a vi verujete svaku glupost pa se pravite strucnjaci. molim vas bavite se ovoj strani a ovo nije politicki forum.
Nije politički forum, ali ne može ni da se nabije glava u pesak i da se ne vidi da su i mnoge najobičnije stvari vezane za politiku, iako to u normalnim zemljama nema veze sa politikom.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=830418#p830418:2uby6mte je napisao(la):
solecar » 12 Mar 2021 11:07 am[/url]":2uby6mte]Nije politički forum, ali..
..ali posto je sve ostalo ispolitizovano tamo nastavite politicke teme, a ovde pricamo o fasadama. Hvala.
 
Vrh