Šta je novo?

Фасаде / Fasade

Ko je nadležan za fasade? Kažu građani. OK građani hoće da srede fasadu. Dobiju odgovor, ne može, vaša fasada je pod zaštitom države, i ne možete sami da odlučujete.
Stigne prijava stanarima zgrade da moraju da uklone grafite sa zgrade o svom trošku, i još da plate kaznu, jer država nije nadležna za to. A onda kada se očisti fasada, opet je noko ižvrlja. I tako u krug, jer se država ne bavi uzrokom, nego posledicama.
 
Evo, politiku na stranu, da sumiram:

Da li podržavam ovakvo izjavljivanje podrške KRIKu? Ne.
Da li razumem kako se došlo do toga? Apsolutno da.
 
Ja lepo napisah da je ovo sa Krikom poslednje na lestvici, a neki ovde se uhvatili toga kao da se samo o politici priča na ovom forumu, a ne o fasadama. Toliko usvinjenih fasada po gradu i nikom ništa. Toliko ispisanih propagandnih poruka i nikom ništa. Maltene na svakom ćošku one poruke vegana / vegetarijanaca kako mora da se prestane sa ubijanjem životinja, pa onda one poruke "pravda za ovog ili onog...", pa onda navijačke poruke tipa "Ovaj ili onaj kraj ceo je crno / crveno beli", pa onda konstantno iživljavanje baš na fasadama gde se uredno prekrečuju grafiti svaki put kada niknu... Da se Krik ne bavi time čime se bavi, ne bi niko ni reagovao, ni oni, ni vlast, a ni cenjeni forumaši. Čast izuetcima koji kritikuju svaku vrstu / poruku grafita i uništavanje fasada.
Što kaže Bender, apsolutno razumem kako je došlo do ovoga sa Krikom, ali nije on poenta ove priče, nego okretanje glave na sve one milione drugih grafita i svinjarija po fasadama. Samo da dodam, da ima dosta i onih koji su počeli da lepe oglase po fasadama...

P.S.

Radovci se ograničili samo na Banjicu, koliko sam mogao da primetim. Eventualno neki nasumičan u nekom drugom delu grada.
 
Има Радоваца и по Цераку а има њихових графита и по Војводе Степе :D A мислим да сам видео пар и на НБГ.
 
Kaд су масовније навијачке групе, Рад је претежно локални клуб док гробари и делије чак нису само из БГ већ има и графита типа Гробари Требиње, Делије Прибој и сл.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=830418#p830418:3k6k37tb je napisao(la):
solecar » Pet Mar 12, 2021 12:07 pm[/url]":3k6k37tb]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=830385#p830385:3k6k37tb je napisao(la):
bullwye » 12 Mar 2021 08:08[/url]":3k6k37tb]jao molim vas smarate. kako neko nekoga napada. nije nama problem medije vlast ili opozicije. problem je da i jedne i druge pisu gluposti. neproverene informacije a vi verujete svaku glupost pa se pravite strucnjaci. molim vas bavite se ovoj strani a ovo nije politicki forum.
Nije politički forum, ali ne može ni da se nabije glava u pesak i da se ne vidi da su i mnoge najobičnije stvari vezane za politiku, iako to u normalnim zemljama nema veze sa politikom.

naravno...evo citas svade u svakom forumu...na svake novine...pa muka ti je vec jednom i frustracija koliko su ljudi sai glupi. ali da zato manje ovde i da uzivamo vise u slikama
 
Totalno mašiš poentu. Eto recimo neko predloži da se stajalište pomeri 50m napred, jer je tako bezbednije, odmah ga ovi što odlučuju o tome pitaju koji je njegov interes u ovome i otprilike za koga radi. U tom smislu se maltene sve svelo na to da se vrti oko politike.
 
10548838_10204745275048830_5041478056392712730_o.jpg
 
Ovde su neki zbunjeni što je napadnut krikov grafit, a napadnut je (bar sa moje strane) isključivo zato što je neko gore napisao da je ok pošto je krik, što ne prihvatam kao validan argument :p inače uopšte nisam protiv grafita, ali ovi tzv. tagovi i parole po zidovima me baš smaraju.
 
Postoji li render kako će izgledati hotel Balkan i zgrada Putnika? Malo je čudno da o tome nema nikakvih ni tema ni postova... :(
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=829904#p829904:3aa8rtxm je napisao(la):
bullwye » Сре Мар 10, 2021 12:42 pm[/url]":3aa8rtxm]koja glupost...odma racun kriku da se ovo opere. ima drugta vrsta podrske ako zele a ne da se unistava tuda a sva nasa imovina
Предложио бих исто за све такве примере.

Ако сами не промовишу вандализам, нити у њему учествују, нема простора за злоупотребу.
 
ne znam ima i on i finih ostvarenja al ovo mi mesavina crkve i bakinih keramickih posudica za so secer brasno...s poklopcicima ...
 
Ako razumem to je trebalo da bude na mestu Generalštaba, donjeg krila ka Birčaninovoj. Meni je ovo fenomenalno, mislim da bi stara zgrada Ministarstva vojske i ova baš lepo zaokružili tu celinu.

У време када је у Београду мањкало јавних грађевина, палата Управе монопола je замишљена као репрезентативна доминанта административног центра на раскрсници улица Кнеза Милоша и Немањине, позиционирана наспрам Министарства војске изграђеног 1895. године (арх. Јован Илкић).

https://scindeks-clanci.ceon.rs/data/pdf/1450-605X/2017/1450-605X1718065K.pdf
 
Данашња зграда Владе Србије налази се заправо у палати Министарства финансија Краљевине Југославије реализованог по пројекту архитекте Николаја Краснова.
 
Da je pameti, svi nerealizovani, a isplanirani projekti bi se napravili i Bg bi dobio jedan veličanstven duh koji mu je uskraćen svim rušenjima. Ovo je palata koja bi trebala biti sagrađena na obali Save i da je vidljiva sa svih mostova kao peštanski parlament.


[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=835562#p835562:36xbrzpt je napisao(la):
Вожд » Sub Mar 27, 2021 9:09 pm[/url]":36xbrzpt]Pogledajte prilog 1
file.php

file.php
 
@Strahinya mislim da je slicna ideja i postojala u planu bg iz 1923-24...sad je kasno moraces da se raspravljas s precenikom licno :)
 
БнВ као концепт постоји у плановима још од када је изграђена ЖС
 
Samo sa zeleznickom stanocom, i to sa nastavkom pruge preko Terazijske Terase do, verovatno, Terazija.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=836175#p836175:2psszpg5 je napisao(la):
JohnnyLee » Pon Mar 29, 2021 1:38 pm[/url]":2psszpg5]БнВ као концепт постоји у плановима још од када је изграђена ЖС
Tačno.
(Skoro) Isto važi i za novi Savski most, tunel od Karađorđeve do Despota Stefana, rasčišćavanje pičvajza s druge strane Brankovog i Starog Savskog mosta, i još mnoge druge stvari oko kojih se nariče uzduž i popreko samo zato što ih sad sprovodi ekipa SNS, a ne ekipa DS, SPS, KPJ, ŠRBLJ, SRS, NS, KS, CCC...
 
Vrh