Šta je novo?

Фасаде / Fasade

Evo nekih fasada koje su u okruzenju Central gardena. Ulice Dalmatinska, Draze Pavlovica i kneza Danila. Uradjene u prosloj godini.
 
Covece koliko klima uredjaja na sve strane, gde god da se okrenes!Sta mislite da li bi bio ozbiljan problem kada bi se npr sutra zabranili klima uredjaji na fasadama?Do duse postoje one klime koje se drze u prostorijama na podu, ali izgleda da ljudi izbegavaju takve.I na kraju ono sto je najgore i najcrnje sto zgrade koje se trenutno izgradjuju ili koje su napravljene pre godinu ili dve godine se uopste ne obaziru na takvu vrstu estetike da sakriju klima uredjaje, nego mora da se vidi kao da je to za pohvalu!!Ali to je tako kada drzava dopusta takve stvari, mada drzava je prva koja treba da bude primer ostalima i da skine klime sa svojih istitucija!!
 
:bash: :bash: :bash: Seljačine uništile fasadu, prvo uklonili dekoraciju a onda još i prekrečili u ovu ogavnu boju. Mogu li se stanari prijaviti zbog nepoštovanja modernizma :rant:
file.php
WSB1DZE.jpg
 
I ja kad vidim tu roze boju bilo gde okrene mi se zeludac, ej zgrada u roze ko zenska trenerka ili naocare za sunce
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=593350#p593350:95y9558r je napisao(la):
Dunkela » Sub Jan 05, 2019 12:27 pm[/url]":95y9558r]Covece koliko klima uredjaja na sve strane, gde god da se okrenes!Sta mislite da li bi bio ozbiljan problem kada bi se npr sutra zabranili klima uredjaji na fasadama?Do duse postoje one klime koje se drze u prostorijama na podu, ali izgleda da ljudi izbegavaju takve.I na kraju ono sto je najgore i najcrnje sto zgrade koje se trenutno izgradjuju ili koje su napravljene pre godinu ili dve godine se uopste ne obaziru na takvu vrstu estetike da sakriju klima uredjaje, nego mora da se vidi kao da je to za pohvalu!!Ali to je tako kada drzava dopusta takve stvari, mada drzava je prva koja treba da bude primer ostalima i da skine klime sa svojih istitucija!!
Sutra bih propisao zabranu postavljanja spoljašnjih jedinica klima uredjaja na uličnim fasadama i ostavio rok do kraja godine da se postojeće uklone..kad to može u Zagrebu, ne vidim zašto ne bi moglo i kod nas..Nadje se rešenje za sve samo kad se hoće.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=593390#p593390:1asiilag je napisao(la):
Vox91 » Sub Jan 05, 2019 3:51 pm[/url]":1asiilag]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=593350#p593350:1asiilag je napisao(la):
Dunkela » Sub Jan 05, 2019 12:27 pm[/url]":1asiilag]Covece koliko klima uredjaja na sve strane, gde god da se okrenes!Sta mislite da li bi bio ozbiljan problem kada bi se npr sutra zabranili klima uredjaji na fasadama?Do duse postoje one klime koje se drze u prostorijama na podu, ali izgleda da ljudi izbegavaju takve.I na kraju ono sto je najgore i najcrnje sto zgrade koje se trenutno izgradjuju ili koje su napravljene pre godinu ili dve godine se uopste ne obaziru na takvu vrstu estetike da sakriju klima uredjaje, nego mora da se vidi kao da je to za pohvalu!!Ali to je tako kada drzava dopusta takve stvari, mada drzava je prva koja treba da bude primer ostalima i da skine klime sa svojih istitucija!!
Sutra bih propisao zabranu postavljanja spoljašnjih jedinica klima uredjaja na uličnim fasadama i ostavio rok do kraja godine da se postojeće uklone..kad to može u Zagrebu, ne vidim zašto ne bi moglo i kod nas..Nadje se rešenje za sve samo kad se hoće.
Pa da, to je korektno.Jel se zna mozda da li ima nekih pomaka sto se tice klima, jel se prica o to me kod nadleznih?
 
Pričalo se nešto ranije - valjda o nekom roku od par godina, koji će propisati za uklanjanje, ali ništa od toga.. kao što kažeš, prvo bi država morala da poskida klime sa svojih zgrada.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=593360#p593360:39xdhw7n je napisao(la):
And7rey » Sub Jan 05, 2019 1:21 pm[/url]":39xdhw7n]:bash: :bash: :bash: Seljačine uništile fasadu, prvo uklonili dekoraciju a onda još i prekrečili u ovu ogavnu boju. Mogu li se stanari prijaviti zbog nepoštovanja modernizma :rant:
WSB1DZE.jpg


zaista ne vidim koju dekoraciju da su unistili? nije ni bila neka specijalna a pogotovo ne neka koja je za zastitu. a sto se tice bolje, mislim svako ima drugacij ukus. nekome se svida a nekome ne.
 
Da li je realno da učesnik diskusije o fasadama ne provaljuje koliko je ova fasada izmenjena, redukovana i koliko su ornamenti i proporcije fasade izmenjene i obesmišljene? :o

Boja je kriminalna i dopala bi se samo onom jajaru ili yarjaru, kako već....... :bash:

Nemamo mi dovoljno arhitektonskog nasleđa, pa da možemo da uništavamo modernu, niti bilo šta starije od 50 godina. :kafa:

Zgrada sada izgleda kao da ju je podigao investitor sa Altine. :notok:
 
:vops:
Meni je ta roza fasada prelepa... u bukvalno svakoj prestonici Evropi ima fasada roze boje...
i nemojt da brišete i, ućutkujete neistomislenike već poštujte da ima ljudi koji imaju različite ukuse i mišljenja..
Više rozih zelenih i plavih fasda ako se ja pitam :sesir:
 
Sreca pa se nepitas, boja je teska shitina i bezvezarija opravdavam samo ako je u pitanju decije obdaniste, no sva sreca te ce kroz koji dan proraditi sprejevi
 
Haha ,pojavili se neki cudni ljudi na forumu. Ima sine dekoracija na prva dva sprata , i kvafrati na fasadi, a potrebno je i nekog slifa i malo osecaja , takta kao i obavestenosti da bi se razaznalo sta je sta. Ovako kao neko ko je dosao sa njive,njemu je i Albanija i 6 kaplara zgrada, ne vidi on tu veliku razliku.

Ovakvo prekrecavanje starih zgrada je u nakmanju ruju lose. Ja ne xnam na kom to zapadu ima roze zgrada. Ja ih po Parizu, Londonu, Madridu , Rimu , cak i Amsterdamu nisam nesto vidjao.
To sto islandjani i nordijci farbaju kucice u jarke boje je sasvim drugi trip, od onog kada domacin rokne roze jupol na kucu jet je "tako lepo" . To je isti onaj osecaj kad vidis silikonjaru koja izgleda unakazeno od operacija i ispod napisu "lepaaa". To je to lepo roze tripa koji se granici sa fetisizmom pod okriljem neukusa.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=593426#p593426:2nhxchai je napisao(la):
dziggy » Sub Jan 05, 2019 7:47 pm[/url]":2nhxchai]Haha ,pojavili se neki cudni ljudi na forumu. Ima sine dekoracija na prva dva sprata , i kvafrati na fasadi, a potrebno je i nekog slifa i malo osecaja , takta kao i obavestenosti da bi se razaznalo sta je sta. Ovako kao neko ko je dosao sa njive,njemu je i Albanija i 6 kaplara zgrada, ne vidi on tu veliku razliku.

Ovakvo prekrecavanje starih zgrada je u nakmanju ruju lose. Ja ne xnam na kom to zapadu ima roze zgrada. Ja ih po Parizu, Londonu, Madridu , Rimu , cak i Amsterdamu nisam nesto vidjao.
To sto islandjani i nordijci farbaju kucice u jarke boje je sasvim drugi trip, od onog kada domacin rokne roze jupol na kucu jet je "tako lepo" . To je isti onaj osecaj kad vidis silikonjaru koja izgleda unakazeno od operacija i ispod napisu "lepaaa". To je to lepo roze tripa koji se granici sa fetisizmom pod okriljem neukusa.

Trebalo mi je bukvalno 10 sekunde da nadjem roze zgrade u svim tim gradovima prestani da trolujes nije beograd na bliskom istoku
Evo roza crkva iz Moskve kao primer...
I rest my case

church-epiphany-former-epiphany-monastery-m-moscow-russia-march-alley-68242534.jpg
:kafa: :kum:
 
Onakvu zgradu nije trebalo farbati u roze jer joj je narusen identitet, u tome je stvar. Ja razumem da se u nekom vojvodjanskom visenacionalnom selu kuce farbaju u razne boje ali isto to raditi sa ovakvim zgradama nerazumem. Ili mozda na nekim dokovima u Svedskoj ili Danskoj sa davno oformljenim karakteristicnim kvartovima. Centar Beograda sa tim nema nikakve veze. To je sustina.
 
Roza boja daje utisak jeftinoće, pogotovo sa ovom kombinacijom PVC stolarije.
Ja bih čak i oprostio da su uradili fasadu kako treba, ali je nekom magarcu palo na pamet da doda venac na svaki sprat i da ukloni pravougaonike oko prozora, tako da smo dobili neki mutant koji više nema veze sa modernizmom, a ima čak i izmišljenu dekoraciju.
 
Nebojsa":eppvc6m9 je napisao(la):
Onakvu zgradu nije trebalo farbati u roze jer joj je narusen identitet, u tome je stvar. Ja razumem da se u nekom vojvodjanskom visenacionalnom selu kuce farbaju u razne boje ali isto to raditi sa ovakvim zgradama nerazumem. Ili mozda na nekim dokovima u Svedskoj ili Danskoj sa davno oformljenim karakteristicnim kvartovima. Centar Beograda sa tim nema nikakve veze. To je sustina.
Који је тачно идентитет ове зграде био?

Послато са SM-G9500 уз помоћ Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=593521#p593521:6y8soutp je napisao(la):
Msc » Ned Jan 06, 2019 3:41 pm[/url]":6y8soutp]
Nebojsa":6y8soutp je napisao(la):
Onakvu zgradu nije trebalo farbati u roze jer joj je narusen identitet, u tome je stvar. Ja razumem da se u nekom vojvodjanskom visenacionalnom selu kuce farbaju u razne boje ali isto to raditi sa ovakvim zgradama nerazumem. Ili mozda na nekim dokovima u Svedskoj ili Danskoj sa davno oformljenim karakteristicnim kvartovima. Centar Beograda sa tim nema nikakve veze. To je sustina.
Који је тачно идентитет ове зграде био?

Послато са SM-G9500 уз помоћ Тапатока



Vidis da ima i Beograd veze s tim, ova roze zgrada je dokaz... :) :laugh:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=593521#p593521:1kcdecgw je napisao(la):
Msc » 06 Jan 2019 03:41 pm[/url]":1kcdecgw]
Nebojsa":1kcdecgw je napisao(la):
Onakvu zgradu nije trebalo farbati u roze jer joj je narusen identitet, u tome je stvar. Ja razumem da se u nekom vojvodjanskom visenacionalnom selu kuce farbaju u razne boje ali isto to raditi sa ovakvim zgradama nerazumem. Ili mozda na nekim dokovima u Svedskoj ili Danskoj sa davno oformljenim karakteristicnim kvartovima. Centar Beograda sa tim nema nikakve veze. To je sustina.
Који је тачно идентитет ове зграде био?

Послато са SM-G9500 уз помоћ Тапатока
Odgovorio bih ti ali nebi razumeo, vidim da je to komplikovano za tebe.
 
Mislis na autenticnost stila, da je sto bliza onom kakva je bila kada je bila ganc nova.

Kapiram da se zgrade farbaju u boje koje ce u zimskom sivilu da deluju manje depresivno, ali ima onoliko drugih boja... Verovatno biraju onih nekoliko boja koje neko ima u izobilju, pa su zato jeftinije.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=593641#p593641:2dvchdtj je napisao(la):
Drakche » Pon Jan 07, 2019 9:50 am[/url]":2dvchdtj]Mislis na autenticnost stila, da je sto bliza onom kakva je bila kada je bila ganc nova.

Kapiram da se zgrade farbaju u boje koje ce u zimskom sivilu da deluju manje depresivno, ali ima onoliko drugih boja... Verovatno biraju onih nekoliko boja koje neko ima u izobilju, pa su zato jeftinije.



Zimskom sivilu? Pa u Indiji, Thailandu i juznoj americi ima još više boja nego na severu evrope... nerazumem tvoj argument...
 
outrageous-color-and-architecture-on-a-tibetan-buddhist-monastery-B20399.jpg


U Iranu, Španiji, brazilu je još više boja nego na severu evrope nerazumem tvoj argument o zimskom sivilu
 
Dosta nam je ovog šareniša od rasvete koju su bez imalo mere okačili po gradu pa nam samo još fali ovakav šareniš na fasadama. I nije to pitanje samo boja već i skladnosti sa arhitektonski stilom, okruženjem, itd.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=593642#p593642:mca5vkll je napisao(la):
Yaryar » 07 Jan 2019 10:23 am[/url]":mca5vkll]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=593641#p593641:mca5vkll je napisao(la):
Drakche » Pon Jan 07, 2019 9:50 am[/url]":mca5vkll]Mislis na autenticnost stila, da je sto bliza onom kakva je bila kada je bila ganc nova.

Kapiram da se zgrade farbaju u boje koje ce u zimskom sivilu da deluju manje depresivno, ali ima onoliko drugih boja... Verovatno biraju onih nekoliko boja koje neko ima u izobilju, pa su zato jeftinije.



Zimskom sivilu? Pa u Indiji, Thailandu i juznoj americi ima još više boja nego na severu evrope... nerazumem tvoj argument...

Nema argumenta, razmisljaj malo apstraktno :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=593641#p593641:3ibd8r2f je napisao(la):
Drakche » 07 Jan 2019 09:50 am[/url]":3ibd8r2f]Mislis na autenticnost stila, da je sto bliza onom kakva je bila kada je bila ganc nova.
Naravno.
 
Vrh