Šta je novo?

Фасаде / Fasade

Мислим да оронула фасада није имала погодна места за слетање.
 
Eво сад гледам стрит вију, фасадна пластика изнад прозора на спрату је била у обрисима, а голубови су слетали на кров. Иначе у парку преко пута се скупља неколико стотина голубова које очигледно и неко храни ту.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=594058#p594058:on1ijfk8 je napisao(la):
direktor » Sre Jan 09, 2019 3:06 pm[/url]":on1ijfk8]A sto golubovo vole sredjene fasade gdje su bili kad nije licila na nista ...
:lol: :lol: :lol:
Marfijev zakon.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=593931#p593931:3rojtv1p je napisao(la):
Posmatrac » Tue Jan 08, 2019 11:19 pm[/url]":3rojtv1p]Mnogo je lepo. Istovremeno i tuzno kad pomislim koliko ce jos morati da se odradi rekonstrukcija fasada (Gavrila Principa, Brankova, Savska, Sarajevska, Bulevar despota Stefana, potez Kaldmegdan - Vukov spomenik, plus svi soliteri oko Ustanicke, na Dusanovcu i sl. Da bi Beograd iz dominantno sive presao u svetlu percepciju bar u mojoj svesti.

Ovo ja pomislim skoro svaki dan.. Cak i da ne srede Ustanicku (mada bih voleo jer prolazim njom svakodnevno) kada bi bar sredili sve fasade u centru tj ulice oko Knez Mihailove, Dorcol, Slaviju, Kneza Milosa, Bulevar Despota Stefana itd.. Beograd bi bio bombona.
Ovakvom politikom sredjivanja po 5 fasada godisnje (od 500 koje vriste da budu obnovljene) mislim da necu doziveti da vidim svoj grad u punom sjaju.. Tuzno je i sto to sto se sredi se posle ne odrzava nego ce za 10 godina opet biti posivelo i prljavo i tako nikad necemo imati cist i uredan centar.
 
Pre ce biti jedno 10.000 fasada. Ne smemo zaboraviti i Novi Beograd koji ce morati tkdj da se sredi. Ako budu sredjivali fasade po principu energetske efikasnosti kao u zemljama Visegradske grupe, onda ce i NBGD da sine. Medjutim bice problem sa nizom brutalistickih zgrada koje su od cistog betona i kako sacuvati njihov originalni izgled spolja. Naravno jedino resenje je unutrasnja izolacija.

Meni je ovo trenutno sarenilo sa roletnama potpuni hit svuda na NBGD, plus svako zazidjuje terasu kako zeli...

Pogledajte prilog 1

 
Evo ove lepotice iz Bulevara (jedva stade u kadar, jerbo sam bio u kolima):
 
Jos je ostalo prizemllje da srede
Zeks moze li montaza ove fasade iznad tunela teraziskog
 
@ zexland - sticajem okolnosti, zivim u jedoj od ove dve zgrade sto si fotografisao. Te iz licnog iskustva mogu ti reci da sam apsolutno saglasan jer sredjivanje fasade kao i povecanje energetske efgikasnosti na ovoj (kao i na mnogim drugim slicnim zgradama) ne bi bilo nimalo jeftino, ali ni jednostavno. Kada sam se uselio, stolarija ne samo da je bila dotrajala, vec nije postojala nikakva izolacija izmedju ramova prozora i zidova. Bukvalno 5 cm praznog prostora i 2 šrafa sa obe strane i lajsna. U stanu (a bilo je kosave tih godina) prehladno a radijatori vreli. Morao sam kao i mnogi da zamenim stolariju sa PVC, a posto sam se cesto zgrazavao kada vidim sta sve ljudi su u stanju da urade sa fasadama, a i vecina evo pisemo ovdje o tome, dosao sam u situaciju da primerom pokazem da nije sve samo neka moja prazna prica. Suma sumarum, doslo me je sve 30% skuplje, sa nekih 95% uspesnosti da zamenim prozore i roletne najpribliznije kako je to nekad bilo, jer tada (a mozda ni sada) nije bilo tehnicki i fizicki izvodljivo da se naprave prozori takvih dimenzija usled nekih ogranicanja u izradi jer su prozori veliki pa samim tim i duplo tezi od drvenih, a okovi to ne mogu da drže, kao i stolarije u dve boje. Terasu naravno nisam ni pomisljao da zastaklim. Na kraju, i radijatore sam promenio, te iako stedim mazut tj grejem se pristojno, placam isto kao i onaj sto rasipa energiju.

Prvo, za komsije sam kompletan id***, kr****, jer koga briga kako to spolja izgleda, drugo kada se uzme sama struktura stanara, koliko tu tek ima penzionera ali i socijalnih slucajeva, koji ne mogu to da plate, ali i bahatih pojedinaca koji bi da prisvoje sve zajednicko i urade bas onako kako se to njihovom kičerajskom ukusu sviđa, sadasnji izgled zgrade je ogledalo naše stvarnosti. To sto bih ja volio da je energetski efikasnija i rekonstruisana a da izgleda kao iz 1975-te. je samo moja pusta zelja. Sem licne satisfakcije uradjenim, veruj mim, na svemu ostalom sam na cistom gubitku.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=594447#p594447:18a4bh6w je napisao(la):
Baston » 11 Jan 2019 11:54 am[/url]":18a4bh6w]@ zexland - sticajem okolnosti, zivim u jedoj od ove dve zgrade sto si fotografisao.
Koja je cena kvadrata u ovom trenutku u vasim zgradama kao i u soliterima iza? jel to blok 23 kako mi se cini
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=594447#p594447:15t0gifn je napisao(la):
Baston » 11 Jan 2019 11:54 am[/url]":15t0gifn]@ zexland - sticajem okolnosti, zivim u jedoj od ove dve zgrade sto si fotografisao. Te iz licnog iskustva mogu ti reci da sam apsolutno saglasan jer sredjivanje fasade kao i povecanje energetske efgikasnosti na ovoj (kao i na mnogim drugim slicnim zgradama) ne bi bilo nimalo jeftino, ali ni jednostavno. Kada sam se uselio, stolarija ne samo da je bila dotrajala, vec nije postojala nikakva izolacija izmedju ramova prozora i zidova. Bukvalno 5 cm praznog prostora i 2 šrafa sa obe strane i lajsna. U stanu (a bilo je kosave tih godina) prehladno a radijatori vreli. Morao sam kao i mnogi da zamenim stolariju sa PVC, a posto sam se cesto zgrazavao kada vidim sta sve ljudi su u stanju da urade sa fasadama, a i vecina evo pisemo ovdje o tome, dosao sam u situaciju da primerom pokazem da nije sve samo neka moja prazna prica. Suma sumarum, doslo me je sve 30% skuplje, sa nekih 95% uspesnosti da zamenim prozore i roletne najpribliznije kako je to nekad bilo, jer tada (a mozda ni sada) nije bilo tehnicki i fizicki izvodljivo da se naprave prozori takvih dimenzija usled nekih ogranicanja u izradi jer su prozori veliki pa samim tim i duplo tezi od drvenih, a okovi to ne mogu da drže, kao i stolarije u dve boje. Terasu naravno nisam ni pomisljao da zastaklim. Na kraju, i radijatore sam promenio, te iako stedim mazut tj grejem se pristojno, placam isto kao i onaj sto rasipa energiju.

Prvo, za komsije sam kompletan id***, kr***, jer koga briga kako to spolja izgleda, drugo kada se uzme sama struktura stanara, koliko tu tek ima penzionera ali i socijalnih slucajeva, koji ne mogu to da plate, ali i bahatih pojedinaca koji bi da prisvoje sve zajednicko i urade bas onako kako se to njihovom kičerajskom ukusu sviđa, sadasnji izgled zgrade je ogledalo naše stvarnosti. To sto bih ja volio da je energetski efikasnija i rekonstruisana a da izgleda kao iz 1975-te. je samo moja pusta zelja. Sem licne satisfakcije uradjenim, veruj mim, na svemu ostalom sam na cistom gubitku.

Verujem ti 100%. Kamo srece da imamo bar 20% gradjana koji razmisljaju kao ti. A sta reci za komsiluk...samo da je meni dobro, a za ostalo me bas briga. Tu ide ona recenica, kada se gradjanima da potpuna sloboda da odlucuju o svemi mimo svih zakona dobijemo ovo sto dobijemo - haos i kic. Kada pomislim samo da moja kuca iz sredine 60tih nije smela da odstupi od projekta bukvalno nijedan cm, i kada vidim ovo ludilo danas dodje mi da se roknem.
 
Da, to je sve blok 23 a cijene se kreću od € 1300 do € 1600 po kvadratu. Za solitere ne znam, ima štošta, zavisi od spratnositi i od toga da li je renoviran ili ne. Najveci broj stanova u bloku je oko 70 kvadrata, mada ima dosta i manjih oko 50ak kvadrata.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=594475#p594475:1rhwmwz9 je napisao(la):
Baston » 11 Jan 2019 02:20 pm[/url]":1rhwmwz9]Da, to je sve blok 23 a cijene se kreću od € 1300 do € 1600 po kvadratu. Za solitere ne znam, ima štošta, zavisi od spratnositi i od toga da li je renoviran ili ne. Najveci broj stanova u bloku je oko 70 kvadrata, mada ima dosta i manjih oko 50ak kvadrata.
Ok hvala.
 
Lepo je videti kabinet fizike u kojem sam polagao razredni ispit :laugh:
 
Građani Zemuna su ukazali na prljave i zapuštene fasade u Bežanijskoj, Brankovoj i Zmaj Jovinoj ulici. Vesić je podsetio da se u Zemunu aktivno radi na obnovi fasada i da nije moguće odmah rešiti sve probleme.

izvor: studio B
 
Meni je ovo bzv. Sivu bi u ovom sivom gradu trebalo zabraniti. Kad dodjemo do tog momenta da je vecina fasada sredjena, onda je mozda uzeit u obzir kao opciju za renoviranje.

Mogli su u neku lepu krem, sada ce da izgleda kao okruzni zatvor.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=594555#p594555:m6xmatbm je napisao(la):
solecar » Pet Jan 11, 2019 10:16 pm[/url]":m6xmatbm]Građani Zemuna su ukazali na prljave i zapuštene fasade u Bežanijskoj, Brankovoj i Zmaj Jovinoj ulici. Vesić je podsetio da se u Zemunu aktivno radi na obnovi fasada i da nije moguće odmah rešiti sve probleme.

izvor: studio B
Drugim rečima boli ga dupe, Zemun nije važna istorijska celina Beograda.
Mogao bih iz glave da nabrojim 10 fasada u Zemunu kojima je potrebna hitna intervencija grada koja već godinama izostaje. :kafa:
 
Treba resiti saobracaj u Glavnoj ulici.... time bi Zemun zaista postao najlepsi deo Beograda sto se mene tice :D
 
Vrh